USD = 37.30 грн.
EUR = 40.05 грн.

Таїнство тайського весілля

Якщо ви молодята або дружини зі стажем і любите романтику і екзотику, тоді вирушайте в Таїланд, на церемонію тайської весілля.
Пропонуємо вам незабутні символічні церемонії в найкрасивіших куточках Таїланду!

 

Пхукет

Ко Чанг

Крабі

Паттайя

Самуї

Хуа Хн

о. Пханган

Про традиції

Тайський весільний ритуал - захоплююча комбінація релігії, забобонів і фестивалю, одна з найдавніших традицій країни.
Підготовка до весілля починається задовго до самої церемонії. Молоді пари йдуть до астролога-ченця і запитують його про дату проведення обряду.
Більшість сучасних тайців самі обирають свою половину. Шлюби за погодженням батьків - сьогодні велика рідкість, але трапляються, наприклад, якщо з'ясовується, що пара вже перебуває в близьких відносинах. Тоді їх швидше за все змусять одружитися - щоб зберегти сімейну честь. Як тільки молоді люди вирішили одружитися, на сцену відразу виходять батьки, до того начебто зовсім байдужі спостерігачі. Відповідно до традицій, старші представники родини нареченого звертаються до старших представників родини нареченої за згодою і схваленням. Заручини зазвичай проходять до весілля, хоча нині воліють об'єднувати заручини і весілля - щоб заощадити. Наречена отримує від нареченого обручку і Сін-Сот - викуп грошима або речами. Як і в старовину, сьогодні ця церемонія часто супроводжується процесією Хан-Маак - коли родичі та друзі нареченого в танці проходять весь шлях від його будинку до будинку нареченої з подарунками в руках.
Церемоніальні підношення з боку нареченого бувають найрізноманітнішими, але деякі з них є обов'язковими.
Хан Мун - прикрашений весільний кубок, повний квітів, їх число обов'язково має бути непарним. Хан Маак- кубок з бетелем, який теж прикрашають свіжими квітами. Усередині повинні знаходитися два сирих горіха бетель, по 12 срібних, золотих і мідних листочків, два мішечки рисового насіння, два мішечки бобів і два мішечки насіння кунжуту. Хан Нгеун Сінсод, або кубок з приданим - показник, як сильно наречений любить наречену і наскільки він фінансово спроможний. Кхао-Квун (кхао - рис, Квун - природний дух) - коротка, але значуща церемонія. вона закликає щастя і процвітання в майбутню сім'ю. Під час цієї церемонії на стіл обов'язково подають рис, десерти і фрукти.
Традиційне тайське весілля починається рано вранці з молитов 9 ченців, яких спеціально для цього запрошують з сусіднього храму чи монастиря. Молодята та їхні родичі пригощають ченців святковою трапезою, після якої молитви поновлюються. Старший і найповажніший з ченців окроплює молодих святою водою.
Після полудня починається найважливіший етап весілля, який називається Рот Нам Санг. Наречений і наречена сидять поруч один з одним на підлозі або невеликому помості, який нагадує сцену, їх руки складені в традиційному тайському вітанні - вай. Руки молодят з'єднує намисто з живих квітів. Найстаріший житель села або співтовариства, в якому живуть молодята, є почесним гостем і ведучим церемонії, з великої раковини (яка, до речі, і дала назву всій церемонії) він поливає водою на руки молодят і бажає їм щастя. Кожен запрошений учасник весільної церемонії по черзі (яку регулюють найстаріші родичі нареченого і нареченої) робить те ж саме: поливає на руки молодят з раковини і бажає щасливого сімейного життя. Воду черпають з невеликих срібних кубків хан, в яких плавають пелюстки лотоса - символу плодючості, а також інших кольорів, які символізують щастя і процвітання.
Гостям заборонено надягати чорне - для тайців, як і для нас, це колір трауру, і поява людини в чорному на весіллі - поганий знак. Взагалі підбір одягу для участі у весільній церемонії часто перетворюється в виснажливий марафон, особливо для нареченої. Адже відповідно до традицій в найважливіший день свого життя вона змінює до десятка нарядів - найрізноманітніших кольорів, включаючи традиційний білий. Умаслене волосся нареченої прикрашають квітами і укладають в складну зачіску.
Як тільки останній гість виголосив традиційні побажання щастя і процвітання, починається банкет - столи ломляться від випивки і закуски, гості розважаються і танцюють, молодята працюють, але про це трохи пізніше. У різних частинах Таїланду весільні церемонії мають варіації, пов'язані з відмінностями в традиціях і звичаях. Кращим подарунком для молодят вважаються гроші - в основному вони йдуть на оплату банкету. Адже число запрошених часто доходить до тисячі чоловік! Кількість грошових знаків в конверті безпосередньо залежить від соціального становища гостя - якщо людина поскулась, про це обов'язково стає відомо, що, ясна річ, поганого позначається на репутації. Головна людина на банкеті - майстер церемоній, зазвичай близький друг нареченого або нареченої. Перший виступаючий - почесний гість, в ролі якого часто виступає шановна в співтоваристві людина - місцевий політик або роботодавець когось із молодят. 

Після виступу почесного гостя всі гості встають і три рази проголошують здоров'я молодим словами "чай-о". Під час банкету наречені неодмінно обходять всіх гостей і з усіма фотографуються. Тайська приказка стверджує: якщо у нареченого 50 друзів, то на весіллі він повинен випити 50 склянок віскі, а тому в першу шлюбну ніч нехай дружина не ображається, що він не зможе виконати свій подружній обов'язок.

 

Менеджер напрямку

тел.: (+38 044) 492 72 86

Ірина Дорохова

exotic2@alliance.ua

внутр. номер 907