USD = 29.65 грн.
EUR = 33.38 грн.
Історія повітроплавання в Каппадокії

Всі знають Каппадокію як місце, де майже щодня можна спостерігати в небі десятки повітряних куль одночасно. І звичайно, багато хто подорожує туди, щоб політати самому. Але коли і як це розпочалось і чому саме тут? Історія повітроплавання в Каппадокії дуже цікава!

Почалось все в далекому 1989 році, коли майже ніхто не знав цієї назви, а туризм в цьому регіоні тільки зароджувався. На той час тут працювало буквально пару клубних готелів, один з яких Robinson Lodge Hotel приймав європейських туристів, переважно в Франції. Власники готелю, натхненні прикладом засновника журналу Forbes Малкольма Форбса, що пролетів над Каппадокією у 1988 році у рамках проекту Турецько-Американської Дружби, з метою реклами вирішили запускати в небо 2 повітряні кулі. На той час власних пілотів аеростатів у Туреччині майже не було, хоча Асоціація Аеронавтики Туреччини вже існувала і у 1985-1986 роках навіть почала тренувати пілотів для комерційних польотів. То ж, готель запросив двох іноземців – француза і голландця (Kaili Kidner та Lars-Eric More). Але, оскільки іноземцям було заборонено самостійно здійснювати польоти на території Туреччини, вони разом із місцевим підприємцем Омером Тосуном заснували підприємство – і це була перша приватна комерційна компанія в Каппадокії. Тоді ще навіть мови не йшло про розважальні польоти для туристів – дві поодинокі кулі в небі вже вважались чимось чудернацьким!

Польоти ж з цією метою для всіх бажаючих почались у 1991 році із змагань професійних повітроплавців, які приїхали до Кападокії з усього світу. Після такого видовищного шоу було вирішено заснувати першу компанію, що професійно зайнялась організацією польотів на аеростатах, і довгий час – до 1997 року це була єдина така компанія в регіоні.

У 1997 році в Каппадокії проходять I Всесвітні Повітряні Ігри, після яких удосконалили стандарти повітроплавання, а повітряні кулі стали символом регіону! Відтоді почали відкриватись і компанії з організації розважальних польотів над Каппадокією. Після 2000 року тут вже існувало близько 20 таких агенцій, а на сьогодні діє 25 офіційних компаній. Із зростанням попиту збільшувалась і кількість куль – на разі це приблизно 250 аеростатів, які можуть здійснювати польоти. Та одночасно в небо підіймається не більше 165. Це контролюється Державною Авіаслужбою Туреччини, яка встановлює правила повітроплавання та регулює аеронавтику над регіоном.  

До 2020 року кількість тих, хто здійснив політ на повітряній кулі в Каппадокії, сягав 500 000 осіб на рік. Звичайно, велику долю цієї цифри тоді складали туристи з Китаю. Але з моменту відновлення польотів після карантину попит швидко відновлюється!

Пропонуємо приєднатись до наших групових турів і на власні очі побачити всю красу та поринути в атмосферу Каппадокії. Детальніше про тур ТУТ

Автор: Тетяна Шакуло

Теж новини