USD = 29.65 грн.
EUR = 33.38 грн.
5 незвичайних речей, які потрібно зробити в Каппадокії

Хіт останнього сезону - турецька Каппадокія! Місце паломництва блогерів і стримерів, завдяки яким про це чарівне місце дізнався весь світ - приголомшливі панорами на мільйонах фото приваблюють сюди все більше туристів.
Потрапивши до Каппадокії, в першу чергу намагаєшся звикнути до незвичайного, навіть казкового, ландшафту. А потім починається гонка - встигнути побачити все і відразу, адже часу так мало - і градус вражень зашкалює!
Щоб вони не злилися в єдиний калейдоскоп, рекомендуємо час від часу відволікатися від розповідей екскурсовода і фотографування красот, і розбавляти свою подорож нетривіальними моментами.

ТОП-5 речей, які урізноманітнять вашу подорож і зроблять її незабутньою!

  1. При відвідуванні підземного міста Каймакли - перевірити, яка погода зовні, як це робили його древні мешканці сотні років назад.
  2. Розшукати зображення тризуба, якому вже 15 століть, на стіні церкви Св. Іоанна!
  3. Помедитувати в Долині Монахів.
  4. Зробити slow motion відео в Долині Голубів.
  5. Розбудити друзів на світанку, провівши прямий ефір прямо з повітряної кулі.

А тепер детальніше:

1. Метеосводка з глибини 20 метрів

З 40 підземних міст Каппадокії, Каймакли - одне з найбільш вражаючих! Житловий комплекс, висічений в м'якій породі на 8 поверхів вниз, міг розмістити до 15 000 чоловік. Багатоквартирний будинок з добре організованою інфраструктурою: складами, кухнями, винними погребами, стайнями, каплицями, а також продуманою системою вентиляції, каналізації та входу / виходу. І це все в сьомому столітті!
Під час нападу ворогів і тривалої облоги такі міста запечатували вхід і могли без проблем протриматися до кількох місяців. Їх мешканці не виходили на поверхню весь цей час, дізнаючись, що відбувається зовні, за допомогою спеціальних пристосувань - бійниць, або використовуючи вентиляційні багатокілометрові шахти. Щоб дізнатися, яка погода на поверхні землі - існувала спеціальна вертикальна шахта, куди необхідно було зазирнути під певним кутом! Вона є і зараз, і потрапити до неї можна тільки через вузький коридор - туристів туди пускають невеликими партіями. Що цікаво, незважаючи на пристойну глибину, дійсно добре проглядається небо, ну а опади, якщо вони є - можна відчути безпосередньо на обличчі :)

2. Нагадування про будинок на стіні стародавнього храму

Іоанн «Руський» - православний святий, що жив і творив чудеса в Каппадокії в 18-м столітті, був похований в печерній церкві V ст. Довгий час церква була занедбаною, і лише недавно, після реставрації, там знову почали проводитися служби. В даний час, церква вважається вірменською, тим не менш, вона приваблює сотні паломників з різних куточків світу.
Тут немає барвистих фресок, як в інших більш відомих печерних храмах - всередині зберігся лише грубий напівкруглий вівтар і зображені на камені прості орнаменти. Але один з орнаментів для нас особливо цікавий - це символічне зображення тризуба, дуже схожого на герб України - можна навіть прочитати слово, що нагадує «ВОЛЯ»! Звичайно, безпосередньо до України дане зображення віком понад 1500 років відношення не має - це древній символ триєдності Бога. Але як же приємно знайти щось знайоме далеко від дому!

3. Нірвана в долині Пашаба

Одна з найкрасивіших долин Каппадокії - Пашаба - це, напевно, найбільш відвідуване туристами місце. Навіть в низький сезон в Пашаба досить людно. Але це зараз, а кілька століть тут знаходили усамітнення монахи, які влаштовували в кам'яних стовпах на висоті кількох метрів спеціальні печерки для молитов. Тут вони в тиші і єднанні з богом проводили дні і тижні, зрідка спускаючись вниз. До сих пір на стінах кам'яних «грибів» можна побачити маленькі поглиблення, за допомогою яких, як по альпіністській стінці, монахи піднімалися нагору. Звичайно, ми не рекомендуємо туристам повторювати шлях місцевих ченців. Просто тут дійсно приходить відчуття спокою, і вас наповнює позитивна енергія. Якщо вам вдасться знайти безлюдний куточок і хоча б 10 хвилин помедитувати - неодмінно зробіть це! Втома піде, думки прийдуть в лад, все побачене впорядкується, і ви з новими силами продовжите шлях.

4. Ганяємо голубів

Оглядовий майданчик Долини Голубів - це не тільки приголомшлива панорама на замок Учісар, а й місце проживання сотень голубів. Раніше в Каппадокії голубів розводили повсюдно - оскільки вони використовувалися і в якості листонош, і в якості їжі. Якщо уважно придивитися, в кожному населеному печерному будинку є маленькі отвори, де гніздилися птахи. А в цій Долині існують цілі голубники, висічені в скелях. На оглядовому майданчику продається корм, і кожен за бажанням може погодувати пташок - тут майже завжди пасеться велика зграя в надії на частування. Так ось - для любителів ефектних відео це відмінна можливість зробити епічну постановку в режимі slow motion - коли на тлі красивого пейзажу в небо повільно злітають сотні голубів ... Особливо вражаюче це виглядає на заході сонця!

5. Прокинься і співай!

Кожен мандрівник зараз намагається радувати своїх друзів в соціальних мережах знімками та відео зі своїх поїздок! Інстаграм, Фейсбук та інші мережі рясніють барвистими фотографіями і роликами з Каппадокії - вони чудові, але вже не так дивують. Радимо не обмежуватися ними - у вас є можливість розбудити своїх підписників прямим ефіром прямо з повітряної кулі! Польоти проводяться на світанку на тлі сонця, що сходить - і цю красу ви можете показати в режимі реального часу. Адже зараз на кожній повітряній кулі абсолютно безкоштовно надається бездротовий доступ до Інтернету! Головне попередити глядачів напередодні :)

Все це і багато іншого - в рамках нашого туру "Казкова Каппадокія"!

Детальніше про тур ТУТ

Теж новини