USD = 40.97 грн.
EUR = 41.20 грн.

Тапольця

Фотогалерея

ОПИС КУРОРТУ

Тапольця – лікувальний курорт на заході північного узбережжя озера Балатон. Його головна особливість – використання для лікування різних захворювань печерної терапії, причому лікувальна печера розташована у центрі міста. Курортне місто Тапольця розташоване серед мальовничих гір за 15 км від північного узбережжя Балатона і за 180 км від Будапешта. Печерна терапія Тапольців забезпечує унікальні можливості для оздоровчого туризму. Карстові печери, що знаходяться під містом, дуже вражають. Багаторічні кліматологічні та медичні дослідження показали, що в ряді з них встановився особливий лікувальний мікроклімат. З лікувальною метою використовується виявлена ​​в 1925 р. печера, розташована під міською лікарнею. Мікроклімат печери має постійні параметри, в ньому немає сторонніх агресивних елементів, наприклад квіткового пилу. Тут постійно зберігається температура +14-16°C. Майже при 100% відносному зневодненні печери в ньому не міститься пил. Ці фактори самі по собі мають лікувальний та заспокійливий ефект.


Показання:

 • лікування та реабілітація хворих із захворюваннями дихальних шляхів
 • астма, катар, легенева емфізема, алергічні захворювання дихальних шляхів.


Протипоказання:

 • відомих протипоказань до перебування в печері немає

 

Лікувальний печерний курс у Тапольці:
Печера розташована у центрі Тапольці. Безпосередньо над нею у парку площею 4 га збудовано готель «Пеліон». З готелю гості потрапляють коридором у добре освітлену, обладнану необхідними засобами безпеки та комфорту печеру. Такого немає ніде у Європі. Проходячи курс лікування, пацієнти щодня, крім недільних та святкових днів, проводять по чотири години у печері. Тут вони відпочивають, займаються індивідуальною чи груповою дихальною гімнастикою під контролем лікаря та кваліфікованого спеціаліста з лікувальної гімнастики.


Вода термального басейну готелю використовується для лікування наступних захворювань:

 • дегенеративні форми ревматичних захворювань та захворювань опорно-рухового апарату;
 • хронічні запальні захворювання хребта та суглобів;
 • ревматичні захворювання сполучних тканин;
 • вторинні захворювання суглобів, біль у суглобах внаслідок порушень обміну речовин;
 • лікування та реабілітація після переломів, травм, операцій органів опорно-рухового апарату;
 • лікування до та після операцій на суглобах та суглобових дисках;
 • хронічні гінекологічні захворювання
   

Лікувальні послуги у готелі Pelion
Печерна терапія, пульмонологічне обстеження, грязелікування, гідротерапія, інгаляції, електротерапія, лікувальний масаж, обстеження на алергологічне навантаження, ревматологічне обстеження, таласотерапія.
Окрім лікувальних процедур пропонуються також спортивні, фітнес- та велнес-послуги.


Місцеві визначні пам'ятки та екскурсії:

У Тапольці природною пам'яткою є Озерна печера (Tavasbarlang), майже 300-метрову ділянку якої можна подолати човном. Можна прогулятися до Млинового озера, побувати в Міському музеї, поїхати на екскурсії на гору Сентдьйордь або до фортеці Чобанц.

У Балатонфюреді, розташованому неподалік, добре прогулятися берегом Балатона, бульвару Рабіндраната Тагора. Після свого лікування знаменитий індійський поет посадив тут дерево, започаткувавши чудову традицію. Багато знаменитостей, що побували в Балатонфюреді, наслідували його приклад, завдяки чому бульвар перетворився на меморіальний парк. Інші визначні пам'ятки Балатофюреда - "Фюредський Пантеон", місце першого Балу Ганни - Будинок сім'ї Хорват, "червоний храм", Круглий собор. Тут же можна побачити колишні дачі письменника Мора Йокаї та актриси Луйзи Блаха. Не можна не побувати й у Парку Аннагора із його середземноморською атмосферою. Можна вирушити до печери Лоці або в долину Колошка. Щосезону тут проводяться численні заходи: Бал Ганни, заплив через затоку, Фюредські дні вина…

З обох міст можна здійснювати приємні подорожі північним узбережжям Балатона та його околицями. Цікаво побувати в Природоохоронному маєтку в Шалфельді (Salföld), подивитися дивовижне природне Кам'яне море в Кевешкалі (Köveskál), Долину Мистецтв у Каполчі (Kapolcs), фортеця Кініжі, Музей Пошти або кінні ігри в парку фортеці в Надьйоні. Варто з'їздити до фортеці Сіглігет (Szigliget), спробувати знамениті бадачонські (badacsony) вина, здійснити екскурсію на острів Тихань (Tihany).