USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

Балатонфюред

Фотогалерея

ОПИСАНИЕ КУРОРТА

Балатонфюред (Balatonfured) розташований на північному березі озера Балатон, неподалік мальовничого півострова Тихань, за 120 км від Будапешта.

Балатонфюред став першим лікувальним курортом на озері Балатон. Спочатку австрійські та угорські аристократи приїжджали сюди пити воду, проте поступово в моду увійшло купання в озері, а в другій половині ХІХ століття у місті збудували першу купальню з модрини.

У Балатонфюреді є сім цілющих джерел гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієвого типу з високою мінералізацією. Тонізуючі кислотні води місцевих джерел містять вапняні сполуки, високий відсоток вуглекислоти та заліза, вони низькорадіоактивні. Саме висока концентрація вуглекислоти сприяє поліпшенню стану тих, хто страждає на недуги серцево-судинної системи або проходить реабілітаційний період після загального виснаження. Низькомінералізовані вуглекислі сульфатно-гідрокарбонатні кальцієво-магнієві води (зміст вільної вуглекислоти близько 1,3 г/л; температура 14 - 15 °C), використовуються для питного лікування, ван та інших процедур. Курорт Балатонфюред з кислими водами, подібними до кисловодських нарзанів, розташований на тій же широті, що і головний кардіологічний курорт Росії - Кисловодськ, проте на висоті всього 100-250 м над рівнем моря. Його можна радити тим, кому протипоказані курорти середньогір'я.

Протягом року тут одержують ефективне лікування близько 10 тисяч пацієнтів. На окрему згадку заслуговує особливий клімат середземноморського типу, властивий Балатонфюреду. Завдяки розташуванню озера з одного боку та дубового лісу на горі Баконь з іншого, тут завжди чисте, свіже повітря, м'яка зима та неспекотне літо. Усе це сприятливо впливає не тільки на здоров'я, а й на загальний життєвий тонус відпочиваючих.

Купальні процедури показані: при високому артеріальному тиску, хворобах серцево-судинної системи, післяінфарктному стані.

Основний профіль курорту - лікування серцево-судинних захворювань (ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, гіпертонії, вегето-судинної дистонії, атеросклерозу периферичних судин та ін.). Місто є одним із базових центрів міжнародної кардіологічної програми, що проводиться Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Діюча тут Державна Кардіологічна клініка має у своєму розпорядженні найсучасніші діагностичні та терапевтичні можливості. Державна кардіологічна клініка Балатонфюреда, широко відома в Європі, була побудована в 1810 р. Міжнародну популярність курорт отримав в 1927 після повторного лікування Рабіндраната Тагора. У 1957 р. у Балатонфюреді пройшов перший конгрес кардіологів, а з 1962 р. стало доброю традицією кардіологів з різних країн щорічно, у травні збиратися на конгрес в одному з найбільших реабілітаційних центрів Європи, щоб обговорити питання відновного лікування кардіології. У клініці є палата інтенсивної терапії, операційна. Проводяться всі види кардіологічних досліджень, у тому числі ехокардіографія, коронарографія, радіоізотопні методи дослідження. Виконуються балонна коронарна ангіопластика, стентування, імплантація кардіостимуляторів. У клініці є відділення інтенсивної терапії з 4 ліжками, де лікуються пацієнти з серйозними порушеннями серцевого ритму з нещодавно перенесеним інфарктом міокарда. У відділення є дефібрилятори, апарати штучного дихання. Поруч із відділенням інтенсивної терапії розташований кабінет рентгенологічної діагностики, за показаннями проводяться радіоізотопні дослідження, ехокардіографічні дослідження.


У комплексних програмах курортного лікування та оздоровлення в кардіологічній клініці Балатонфюреда застосовують:

  • Методи гідротерапії у вигляді різних ванн, душів, гідромасажу.
  • Фізіотерапію, включаючи магнітну та лазеротерапію, світлолікування.
  • У комплексній терапії широко застосовують масаж, лікувальну фізкультуру у залі та лікувальному басейні.


У кардіологічній лікарні є спеціальні палати для пацієнтів із-за кордону. У номерах є кондиціонер, холодильник, TV. Можливе амбулаторно-курортне лікування при проживанні у готелях курорту. Кардіологи курорту Балатонфюред, як і російські лікарі, рекомендують лікування в міжсезоння – літо на Балатоні буває досить спекотним. Обстеження перед поїздкою на курорт є обов'язковим.

Балатонфюред є не лише лікувальним курортом, а й повним динаміки місцем відпочинку, де в літній період десятки тисяч людей насолоджуються шовковистою водою озера Балатон, чудовою природою та чудовими винами. Звідси вперше вирушив у дорогу перший балатонський пароплав, тут було створено перше товариство яхтсменів, тут зводилися вілли знаменитостей XIX століття. Щорічно у травні місяці змаганням вітрильників відкривається вітрильний сезон на Балатоні, а в середині літа стартує вітрильна регата навколо Балатону «Блакитна стрічка» - найбільша та найпрестижніша з європейських озерних регат. Змагання проводиться із 1934 року. У середині літа у "Фюредському Пантеоні" проходить традиційний бал Анни. Визначною пам'яткою міста є алея Рабіндраната Тагора на березі озера. Знаменитий індійський поет посадив тут дерево, започаткувавши чудову традицію. Багато знаменитостей, що побували в Балатонфюреді, наслідували його приклад, таким чином бульвар перетворився на меморіальний парк. Інші визначні пам'ятки Балатофюреда: Будинок сім'ї Хорват, «червоний храм», Круглий собор, колишні дачі письменника Мора Йокаї та актриси Луйзи Блаха. Не можна не побувати і в новітній пам'ятці міста – Парку Аннагора з його середземноморською атмосферою та в Аквапарку.