USD = 36.60 грн.
EUR = 39.50 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Угорщина - держава в Центральній Європі. Межує на півночі з Словаччиною, на заході з Австрією, на південному заході зі Словенією і Хорватією, на півдні з Сербією, на південному сході і сході з Румунією і на північному сході з Україною. В адміністративному плані країна поділяється на 19 областей і столицю, що має особливий статус.

КЛІМАТ:  

 Клімат помірно континентальний. Температура взимку від 5 до -5 ° С, влітку 20-30 ° С. 

ЧАСОВИЙ ПОЯС:

Відстає від українського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: 

Будапешт. 

МОВА: 

Угорська. 

НАСЕЛЕННЯ:

Населення країни становить 10,1 млн осіб. За національним складом переважна більшість населення (понад 90%) складають угорці. Найбільші меншини: цигани (за оцінками, понад 500 тис. чол.), німці, словаки, хорвати, румуни, серби.

РЕЛІГІЯ:

 Католицизм.

ПРАВИЛА ВЗДУ-ВИЇЗДУ:

При вивезенні товарів з Угорщини діє законодавство ЄС. Без мита з країни можна вивезти: 200 сигарет, 1 л. спиртного або 2 л. вина на одну людину старше 18 років. Безмитно можуть ввозитися: речі для особистого користування, одяг та інші предмети, що відповідають меті та тривалості поїздки. Особам старше 16 років дозволено ввезення 250 штук сигарет, 50 шт. сигар або 250 г тютюну, 1 л міцних лікеро-горілчаних напоїв і 2 л вина. Понад перерахованого можна провозити: 1 л міцних лікеро-горілчаних напоїв, 1 л вина, 5 л пива 500 шт. сигарет або 100 шт. сигар, або 500 г тютюну по 1 кг кави, чаю, какао, спецій (крім червоного меленого перцю) інших виробів загальною вартістю максимум 270 тис. форинтів, в тому числі по окремих вартісних категоріях: 10 виробі за ціною 5 тис. фор. / шт., 5 виробів за ціною 20 тис. фор. / шт., 2 вироби за ціною 50 тис. фор. / шт., по одному виробу вартістю понад 50 тис. фор. Мито стягується: За провезення виробів, вартість яких перевищує зазначені ліміти, і які рахуються товарною кількістю. Дозволяється ввезення 350 тис. Форинтів на людину без обмежень за номіналом банкнот. Конвертована валюта може ввозитися в не лімітована кількості, проте вивозити валюту без відповідного посвідчення можна не більше ніж на 100 тис. форинтів

ВАЛЮТА

Угорський форинт. Обмінний курс: 1 дол. США дорівнює приблизно 215 форинтів. Грошова одиниця - форинт (FUR) 1 EUR ~ 274 FUR Більшість магазинів і готелів приймають кредитні картки, дорожні чеки; широка мережа банкоматів. Гроші слід обмінювати в банках або обмінних пунктах. Банки працюють з 8-00 до 15-00 c понеділка по четвер, з 8-00 до 13-00 по п'ятницях. Обмін валюти можна проводити тільки в офіційних обмінних пунктах, а довідку про обмін валюти необхідно зберігати до виїзду з країни. Угорський Національний Банк відкритий з понеділка по п'ятницю з 10:30 до 14:00, комерційні банки - з понеділка по четвер з 08:00 до 15:00, по п'ятницях з 08:00 до 13:00, по суботах всі банки закриті. Цілодобово можна обміняти валюту в готелях.  

ТРАНСПОРТ:

Громадський транспорт. Цей вид транспорту в Угорщині добре розвинений. Крім міжміських поїздів, в Угорщині діє мережа приміських електричок. У кожному місті країни є тролейбусні та автобусні маршрути. У Будапешті, Дебрецені, Мішкольці і Сегеді ходять трамваї. У Будапешті працюють метро і приміські електрички. В Угорщині їх називають НЕУ. Автомобільний транспорт. Швидкість для машин обмежена: 60 км / год в міських районах, 80 км / год на шосе, 100 км / год на швидкісних дорогах і 120 км / год на автострадах. 

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

У Будапешті: ТОО "AGO" / AVIS, тел .: 261-36-95; ТОО "Americana Rent a car, тел .: 270-25-42, TOO" Anselport Rent a car ", тел .: 227-21-91, TOO" Budapest Dollar ", тел .: 317-21-34, TOO" Budget Hungary ", тел .: 214-04-20, Орендувати машину може людина старше 21 років, який офіційно проживає на території країни (наприклад, в готелі), що має міжнародні водійські права і готовий при відсутності кредитної картки залишити 300 $ в заставу. Обмеження в швидкості: 60 км / год в міських районах, 80 км / год на шосе, 100 км / год на швидкісних дорогах і 120 км / год на автострадах. Миготливий зелений колір прирівнюється до жовтого кольору. У Будапешті рух по центру заборонено, а за парковку високі штрафи. В аеропортах, на залізничних вокзалах, а також в готелях працюють фірми, що пропонують прокат автомобілів.

ЗВ'ЯЗОК:

Міжнародний код Угорщини - 36, код Будапешта - 1, міжміські розмови всередині країни - через 06. Міжнародні розмови з Угорщини - 00, після фонового міжміського гудка безупинно набираєте із кодом країни та міста потім телефон абонента. Встановлено таксофони двох типів: монетні і карткові. Перші приймають 20-, 50- форінтовие монети, для користування іншими на пошті, в газетних кіосках і тютюново-сувенірних кіосках "трафік" можна придбати універсальні телефонні картки. Телефонний дзвінок з будь-якого готелю обійдеться дорожче.

ГОТЕЛІ:

Скрізь - 220 вольт. 50 Hz.

КУХНЯ:

Відмітна особливість угорської кухні - різноманітний асортимент продуктів, що використовується для приготування страв. Серед них в першу чергу м'ясні продукти: свинина, яловичина, телятина, домашня птиця (індички, гуси, кури, курчата); всілякі овочі: солодкий перець, кабачки, баклажани, капусту (кольрабі, білокачанну, кольорову); молочні продукти, фрукти. Також в Угорщині дуже популярні рибні страви. Страви з тіссайскої стерляді, дунайського сома, щуки, сазана, балатонського судака, м'ясо якого має ніжний і тонкий смак, займають почесне місце в угорській кулінарії. Не можна не сказати і ще про один продукт, який використовується для приготування багатьох страв, - про борошно. Угорська пшениця відрізняється високим вмістом клейковини. Це дозволило угорським кулінарам створити широкий асортимент борошняних виробів. Серед них гордість національної кухні - рулет «ретеш», що готується з дуже тонко розкачаного тіста. 

МАГАЗИНИ:

У Будапешті продуктові магазини і торгові центри з понеділка по п'ятницю зазвичай відкриті з 07:00 до 19:00, в суботу - з 07:00 до 13:00. По неділях до 14:00 відкриті тільки деякі великі супермаркети.

ЧАЙОВІ:

В угорських ресторанах в ціни меню зазвичай не включається обслуговування, тому, як правило, на чай дають 10% від кінцевої суми. Те ж стосується перукарень, косметичних салонів, таксі та інших видів послуг.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Угорщина - одна з найбагатших країн Європи за кількістю цілющих джерел. Термальні води Угорщини дуже різноманітні. Кожне джерело - неповторне, має свій унікальний склад, температуру від +25 - + 85 С і, як наслідок, особливу спеціалізацію на певній групі хвороб. Мінеральні води використовуються як для лікувальних ванн і купань, так для пиття і інгаляцій. Будапешт по праву вважається бальнеологічною столицею: в самому місті налічується понад тридцять термальних купалень, 10 з яких визнані лікувальними. Будапешт - це єдина в світі столиця, що має офіційний статус «місто-курорт». Сьогодні в місті налічується 123 термальних купальні і 400 мінеральних джерел, більшість з яких - гарячі. Не менш популярний бальнео курорт - озеро Хевіз. Озеро унікально і за своїми розмірами і за хімічним складом води. В Європі - єдине, а на планеті - друге. Площа озера 4,7 га.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Рекомендації - для пиття рекомендується використовувати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Розрахункова година в готелі - 12:00. Якщо Ви не здали номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і ін. Аптечка - перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужання, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування. Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцеві закони, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні оби чаї. Недотримання законів може спричинити за собою залучення до відповідальності. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорту та візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

З Угорщини можна привезти токайське вино, «Унікум» - гірку тонізуючу настойку на травах, вироби з порцеляни і кришталю, вишивку, глазурований посуд.

При покупці сувеніра в Угорщині звертайте увагу в угорських магазинах сувенірів на вироби національних народних промислів: жолнайскій і херендский фарфор і кришталь, калочайский і матейский текстиль з вишивкою, ручні текстильні вироби та набивні тканини з Шаркезі, чорний керамічний посуд з Надудвара, керамічні глечики-чашки у вигляді пастушків з секретом Miska kancso.

А в винних і гастрономічних магазинах придбайте угорську салямі, паприку, гусячу печінку, вина з Токаю «Асу» і «Саморідня», бальзам "Цвак", черешневу і абрикосовий «палінку», ігристі вина "Хунгарія" і "Тёрлей".

Традиційними сувенірами з Угорщини та Будапешта вважаються скатертини, серветки та рушники ручної вишивки, мережива з Халаш, національні костюми і ляльки, одягнені в національні костюми, гаманці і невеликі сумки з жорстких шкір, майки з угорської символікою. Якщо ви віддаєте перевагу більш практичним і корисним сувенірам, то можна вибрати будь-який традиційний угорський напій або продукт. Червоний гострий перець (паприка), паштет з гусячої печінки, салямі, лікер Unicum, міцна фруктова настоянка палінка (pálinka), токайське вино. Такі продукти можна купити в будь-якому супермаркеті або на ринку, а палінку (і чарки для неї) вибрати в спеціалізованому магазині Magyar Pálinka Háza.

Колекціонерам і любителям антикваріату, можливо, буде цікаво зазирнути в антикварні магазини, яких в Будапешті безліч, і такі лавочки, як Teddy Bear Shop (плюшеві ведмедики всіх видів і вікових груп) або Kit Modell тисяча один (дитячі залізні дороги).

Хоча прогулянка по маленьким, типово угорським магазинчиках в Пешті на Kis Korut (Мала кільцева дорога) і Nagy Korut (Велика кільцева дорога), де не так багато туристів і ціни значно нижче, може виявитися навіть більш цікавою.

Записи угорської народної музики, або творів, що виконуються угорськими музикантами, можна знайти на компакт-дисках, хоча касети дешевше і продаються по всьому місту.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 107
Швидка допомога - 104
Пожежна охорона - 105
Техпідтримка на дорозі - 188

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІЦІ:

Magyarorszag H-114, Budapest, Stefania ut 77
Тел.: 8 10 (361) 422 4120
Факс: 8 10 (361) 220 9873
 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ:

01901 Украина, Киев, ул. Рейтарская 33
Тел.: /380/ /44/ 238-63-81
/380/ /44/ 238-63-82
/380/ /44/ 238-64-30
Факс: /380/ /44/ 230-80-04
E-mail: consulate.kev@kum.hu
Web: www.mfa.gov.hu/emb/kiev