-->

USD = 27.85 грн.
EUR = 32.55 грн.

Сходження на гору Арарат

Гора Арарат оспівана в багатьох легендах і міфах. Народи, які населяють околиці гори, шанують її як священне місце. Найвідоміша легенда, пов'язана з Араратом, відноситься до біблійної історії про Ноєв Ковчег, який нібито сів на мілину в тих місцях.

Сходження на Арарат вважається відносно простим і не вимагає спеціальної підготовки.
Цей маршрут має категорію складності 1Б, що можна порівняти зі звичайним пішим туризмом. Час в дорозі 3-4 дні, ночівлі в наметах.

Маршрут: Стамбул - Ван - село Елі - перший базовий табір - другий базовий табір - вершина Арарату - спуск в зворотньому порядку - Догубаязіт - Ван - Стамбул

Проживання: 2 ночі в готелі в місті Ван і 5 ночей в наметах на горі

Період: 27.08.2021 - 31.10.2021

7 ночей

Орієнтовна ціна за 1 особу 41 201 UAH

Програма туру

1 день

Прибуття в місто Ван. Групу зустрінуть в аеропорту і супроводять в місто Ван По приїзду заселення в готель і ночівля. Перевірка спорядження.

2 день

Після сніданку починається подорож на Арарат. Групу доставляють до підніжжя на позначку 2100 метрів. Далі ручна поклажа буде перевозитися на мулах. Перший базовий табір знаходиться на позначці 3350 метрів, перехід до нього займе близько 5 годин. Тут же буде вечеря і ночівля в наметах.

3 день

Після сніданку відправка на акліматизаційний вихід на позначку 3800 метрів. Дорога також займає близько 5 годин. Потім повертаємося в базовий табір. Далі вільний час, вечеря і відпочинок в наметах.

4 день

Снідаємо в базовому таборі і о 9:00 починаємо трекінг у другий базовий табір, розташований на висоті 4100м. Похід триває 4-5 годин. На місці чекає теплий обід і вечеря, ночуємо в наметах.

5 день

Підйом на вершину починається о 2:00 ночі і займає близько 7 годин. На позначці приблизно 4800 метрів починається сніговий покрив. Для пересування по ньому надягають кішки. Вершина Арарату знаходиться на висоті 5137 метрів. Дорога назад починається зі спуску в другий базовий табір, це займає приблизно 4 години. Після відпочинку спуск в перший базовий табір - 1-2 години. Тут вечеря і нічліг в наметах.

6 день

Після сніданку о 9:00 відправлення до автобусу, який відвезе групу назад в Догубаязіт. Час в дорозі приблизно 4 години. Після повернення можна сходити на екскурсію по визначних пам'ятках: в парк «Ноїв ковчег» і палац Ісхак-паші. Ночівля в готелі.

7 день

Це запасний день на випадок, якщо під час подорожі на Арарат буде погана погода. Якщо ж сходження пройшло за графіком, в цей день можна продовжити огляд визначних пам'яток. Є екскурсії до руїн міста Ані і гарячих джерел. Ночівля в готелі.

8 день

Повернення в аеропорт в Ван. Переліт в Україну через Стамбул.

Менеджер напрямку

тел.: (+38 044) 334 42 41

Кендзьор Інна

kendzor@alliance.ua

У вартість входить

 • Авіапереліт Київ - Ван - Київ (з пересадкою у Стамбулі або Анкарі, а/к Turkish Airlines, з багажем)
 • Місцевий гід, який спеціалізується на гірській місцевості (від 7 осіб - 2 гіда)
 • Трансфер аеропорт - готель - аеропорт
 • Транспорт з м.Догубеязит до підніжжя Арарату і назад
 • Спорядження - намет (для двох), кішки, матраци
 • 2 ночі в готелі в м.Ван в в одномісних номерах
 • Харчування (сніданки в готелі, під час трекінгу дворазове харчування + ланч-бокс разом з напоями)
 • Кінне перевезення багажу під час трекінгу
 • Супроводжуючий з України (при групі мінімум 5 осіб)
 • Зйомка відеоролика
 • Медичне страхування (альпіністська страховка)

У вартість не входить

 • Обіди та вечері під час перебування у місті Ван
 • Особисті витрати

Примітка і необхідні документи

 • Анкета з паспортними даними;
 • Закордонний паспорт з терміном дії не менше 6 місяців після дати передбачуваного подорожі в Туреччину, і з достатньою кількістю вільних сторінок;
 • При необхідності, віза на в'їзд - уточнюйте у менеджера.

За необхідності, візьміть з собою індивідуальні медикаменти. Наявності будь-яких особливих щеплень не вимагається.

Найкращий період для сходження - червень-вересень. Однак на початку червня на горі ще досить багато снігу, а до кінця вересня стає помітно холодніше. Погода на горі залежить від місяця і висотної позначки. У таборах вдень до +25° C, вночі близько 0° C. На вершині холодно: -10-15 ° C, можливий сильний вітер і снігопад. У самому Догубаязіт літня погода схожа до України: + 30-35° C вдень і +20-25° C вночі.