-->

USD = 27.45 грн.
EUR = 31.64 грн.

ОПИС КРАЇНИ:

Танзанія - один з найцікавіших туристичних регіонів Східної Африки. Величезні території Національних парків з колосальним різноманітностям тваринного світу, величезні конуси древніх вулканів, красиві ландшафти Центрального плато і зони Великого рифту, протяжне морське узбережжя і мальовничі острови, унікальна культура місцевих племен - все це надає країні неповторний колорит і велику привабливість для гостей. Це одна з найцікавіших в екологічному плані країн світу. Унікальні природні комплекси, 12 національних парків, 13 заказників, 38 природоохоронних територій та інші природозберігаючі зони принесли країні славу одного з кращих на планеті місць для екологічного туризму.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Танзанія - найбільша країна Східної Африки, розташована на південь від екватора. На півночі вона межує з Кенією та Угандою, на півдні - з Мозамбіком, Малаві і Замбією, на заході - з Демократичною Республікою Конго, Бурунді і Руандою. На сході омивається Індійським океаном. Уздовж узбережжя лежить невелика рівнина, велику ж частину країни займає плато, середня висота якого близько 1 290 м над рівнем моря. Невеликі групи гір піднімаються на північному сході і південному заході. Вулкан Кіліманджаро - найвища точка Африки (5 895 м) - розташований на північно-східному кордоні країни. Через територію Танзанії проходить Велика рифтова Долина.

КЛІМАТ:

Клімат в основному екваторіально-мусонний. Середні температури найтеплішого місяця + 25 ° С - + 27 ° С, найхолоднішого + 12 ° С - + 15 ° С. Опадів випадає до 1 500 мм на рік. Клімат в Танзанії досить сухий. Великий сухий сезон триває з червня по вересень. У період з січня по березень дуже спекотно. Два сезони дощів: сезон великих дощів - квітень і травень, і сезон невеликих дощів - з кінця вересня до початку листопада.Не найкращий час для відвідування Танзанії - тривалий період дощів, до того ж в цей час різко збільшується ризик захворювання малярією і шлунково-кишковими інфекціями. На півдні країни сезонні дощі (з лютого по березень) розмивають ґрунт, що робить територію майже недоступною.

МОВА:

Державна мова - Суахілі. Англійська, арабська широко поширені на узбережжі Танзанії (близько 100 місцевих говірок). Головні мовні групи - банту, нілотськие, кушитские.

НАЦІОНАЛЬНА КУХНЯ:

Національна кухня Танзанії досить традиційна для території Східної Африки. Зазвичай в ресторанах подають британські страви (супи, стейки, смажені курчата, відварені овочі, пудинги і розчинна кава). В азійських ресторанах зазвичай готують краще, але їх не так багато. Велика кількість малих африканських ресторанів, в яких можна спробувати місцеву кухню, не ризикуючи здоров'ям. Основними стравами в цих ресторанах є страви на основі бананів (не солодких, на смак нагадують картоплю) і м'яса (козлятина) - nyama na ndizi (м'ясо і банани в тушкованому вигляді) і банани і м'ясо, смажені на решітці (гриль). Не становлять небезпеки чіпси та інші продукти в фабричній упаковці, а також напої в пляшках. Фрукти і овочі вимагають дуже ретельного миття кип'яченою водою. Місцеве пиво дуже дешеве і смачне. Поряд з місцевим пивом продається імпортне з Кенії або Південної Африки, але воно дорожче. Що стосується вина, то найкраще - імпортне з Європи чи Південної Африки. З міцних напоїв - "Коньягі" - горілка з папайї.

ПАМ'ЯТКИ:

Танзанія - один з найцікавіших туристичних регіонів Східної Африки.

Національний парк Нгоро-Нгоро (внесений до списку "Природна спадщина світу" ЮНЕСКО) - мальовничий і різноманітний ландшафт, в якому круті обриви стін кратера Нгоро-Нгоро сусідять з просторими долинами, вкритими травою і чагарником.

Гора Кіліманджаро - це найвища вершина Африки (5 895 м), яку добре видно за багато миль, а навколо неї розкинулися савани Танзанії та Кенії. На самій вершині лежать вічні льоди, що дивно, оскільки вона знаходиться всього на три градуси південніше екватора. Національний парк озера Маньяра розташований між однойменним лужним озером і скелею великого Африканського розлому. Тут можна побачити всіх Африканських тварин, за винятком леопардів і гепардів. Найпопулярніше видовище в парку - леви, що лазять по акаціях. Національний парк Серенгеті - один з найбільших заповідників у світі. З усіх заповідників Африки Серенгеті є першим за кількістю видів та загальної кількості тварин, що населяють його. В межах заповідника живе понад мільйон великих ссавців. Національний парк Тарангіре отримав назву від річки Тарангіре, що протікає тут з півночі на південь. Розташований у великій савані з баобабами і акаціями  та відомий великою кількістю диких тварин, що особливо помітно під час сухого сезону з липня по жовтень. У цей період тисячі тварин - антилопи, зебри, слони, буйволи, леви - мігрують з посушливих масайських степів до річки Тарангіре в пошуках водопою.

Острів Занзібар - найбільший острів Танзанії, розташований в Індійському океані. На Занзібарі - великий морський порт і аеропорт. Єдине місто Занзібару - Стоун Таун - місто з переважно арабською архітектурою. У центральній частині збереглися середньовічні споруди: мечеті, медресе, ряд палаців, житлові будинки XVI - XVIII ст. Це місто було внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в грудні 2000 року. Острівець в Індійському океані Мафія - це рай для рибалок (організовується глибоководна рибалка), водолазів і любителів водних видів спорту.