USD = 40.97 грн.
EUR = 41.20 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Таїланд займає центральну частину півострова Індокитай і північ півострова Малакка. Протягом багатьох століть ця країна, відома серед сусідів як Сіам, була міграційним, культурним і релігійним перехрестям Південно-Східної Азії. При площі 510 тисяч квадратних кілометрів і населенням близько 60 мільйонів чоловік Таїланд по території майже дорівнює Франції. На півночі і заході Таїланд межує з Бірмою, на північному сході - з Лаосом на заході з Камбоджею і на півдні з Малайзією. Таїланд розташований в зоні тропічних лісів. Близько 30% всієї площі займають джунглі. У лісах і бамбукових заростях живуть найрізноманітніші тварини: тапіри, слони, тигри, леопарди, дикі кішки. Особливо багато мавп і різних рептилій.

КЛІМАТ:

Для Таїланду характерний мусонний тропічний клімат і 3 пори року. Сухий сезон встановлюється з листопада по квітень. Сезон дощів триває з травня по жовтень, на всій території країни панують південно-східні мусони, що приносять короткочасні зливові дощі. Ідеальний час для відпочинку в Таїланді - зима (з грудня по лютий). У цей період денна температура повітря становить + 30-32 ° С, мінімальна нічна температура повітря + 20 ° С, води + 25 ° С.

ЧАСОВИЙ ПОЯС:

Різниця в часі з Україною випереджає на 5 годин.

СТОЛИЦЯ

Бангкок. 

МОВА: 

Тайський Мова - (сіамський) - мова кхонтаїв (сіамців), офіційна мова Таїланду. Відноситься до тайських мов. Писемність сходить на південну-індійської графіку.

НАСЕЛЕННЯ:

Більшість населення Таїланду відноситься до тайської групи (75-80%) і сповідують буддизм 94,6%. Приблизно дві третини з тайської групи - тайці, третина - лао. В регіоні Ісан відсоток лао набагато вище, у багатьох районах вони становлять більшість населення. Більшість тайців і лао сповідують буддизм. На півдні проживають малайці, в більшості сповідують іслам, для більшості з них рідною мовою є яви. Біля кордону з М'янмою живуть карени, мяо та мони, у яких поширене християнство, у таїландсько-камбоджійської - кхмери. Після війни у ​​В'єтнамі збільшилася кількість в'єтів, в основному проживають на північному сході країни. Кожен сьомий житель Таїланду - етнічно китаєць. Китайці живуть по всій країні, але в основному відособлено, в окремих кварталах.

РЕЛІГІЯ:

Більше 90% тайців сповідують буддизм, який істотно впливає на повсякденне життя населення.

ПРАВИЛА В`ЇЗДУ-ВИЇЗДУ:

До ввезення в Таїланд заборонені всі види наркотиків (за їх перевезення передбачена смертна кара, мінімальне покарання - довічне ув'язнення), непристойна література, фотографії та предмети), окремі види фруктів і овочів. Ввезення вогнепальної зброї та боєприпасів може бути здійснений тільки при наявності дозволу, виданого Департаментом поліції або місцевими реєстраційними органами. Безмитно дозволяється ввозити розумну кількість одягу і речей для особистого користування, одну фото або відеокамеру, п'ять плівок для фотоапарата і три касети для 8-мм. або 16-мм. відеокамери, тютюнові вироби (сигарети, сигари або курильний тютюн) загальною вагою до 250 грам, при цьому кількість ввезених сигарет не повинно перевищувати 200 штук, не більше одного літра алкогольних напоїв. З Таїланду заборонений вивіз зображень Будди або Бодхісатв або їх фрагментів (за винятком служителів культу Будди, в зв'язку з проведенням заходів по культурному обміну або в наукових цілях. Ліцензія на вивіз повинна бути отримана в Департаменті образотворчих мистецтв), золотих злитків, дорогоцінних каменів, платинових прикрас, марок і антикваріату без ліцензії на вивезення. Не дозволяється вивезення коралів в необробленому вигляді, виробів з хутра, слонової кістки, черепаших панцирів. Для вивезення предметів старовини або творів мистецтва, незалежно від того, є вони оригіналами або репродукціями, необхідно отримати ліцензію на вивезення в Департаменті образотворчих мистецтв (Department of Fain Arts). УВАГА! Рідини, придбані в магазинах безмитної торгівлі в аеропорту або на борту повітряного судна, повинні бути упаковані в надійно запечатаний (опломбований) пластиковий пакет, що забезпечує ідентифікацію доступу до вмісту пакета протягом польоту, на якому є достовірне підтвердження того, що ця покупка зроблена в аеропортових магазинах безмитної торгівлі або на борту повітряного судна в день (дні) поїздки.

ВАЛЮТА:

Національна валюта - бат. (THB) 1 USD дорівнює приблизно 31 бат (курс нестабільний). 1 бат = 100 сатангов. В обігу знаходяться банкноти 10, 20, 50, 100, 500 бат, а також монети номіналом 1, 2, 5 бат і 25, 50 сатангов. Кредитні картка American Express, Eurocard, Master-Card і Visa. Кредитні карти не користуються популярністю в Таїланді і саме тому краще взяти з собою готівку. У магазинах краще розплачуватися місцевою валютою. Ввезення валюти не обмежений. Однак при ввезенні понад 10 000 $ необхідно подавати декларацію. Місцеву валюту дозволяється вивозити, але не більше 50 000 бат. Вивезення валюти інших країн не обмежений. У готелях, як правило, не цілком вигідний курс, тому краще міняти гроші в обмінних пунктах. Зверніть увагу, що до обміну не приймаються 100- і 50-доларові купюри 1990-1995 року випуску або приймаються тільки в банках за менш вигідним курсом. Купюри номіналом 10 і 20 доларів приймаються до обміну всюди за нижчим курсом, ніж 100 і 50-доларові купюри нового зразка. Банки працюють з 08.30 до 15.30, обмінні пункти, як правило, до 21-22 годин. Не погоджуйтеся на м'яті та рвані купюри - Ви від них потім не позбудетеся.

ТРАНСПОРТ:

У Таїланді лівосторонній рух. Громадський транспорт столиці Таїланду складається з автобусів, таксі, моторикш (місцева назва "Тук-Тук"), мотоциклетного таксі і річкового таксі, наземного (BTS - система «Скай Трейн» проходить через всю центральну частину Бангкока, працює з 6 ранку до 12 ночі , станції дворівневі - на першому поверсі автомати і каси для придбання квитків, на другому платформи для посадки / висадки пасажирів, вартість проїзду залежить від дальності поїздки та варіюється від 0,25 до 1,5 $) і підземного метро (MRTA - поїзди кондиціоновані, у касира купуються жетони, які треба зберігати до кінця поїздки). Будьте обережні при оренді автомобіля. При всіх запевненнях власника страховка, як правило, відсутня, за винятком широко відомих фірм (наприклад AVIS). Брати в оренду автомобілі і тим більше мотоцикли не рекомендуємо. Міських автобусних маршрутів достатньо багато і плата за проїзд від 2,5 до 3,5 батів. Плата за проїзд у міських автобусах з кондиціонером залежить від відстані і коливається відповідно від 6 до 25 бат (по місту) і 70 бат (в аеропорт.) Оплата за проїзд у таксі в межах Бангкока коливається від 35 до 300 батів. Все офіційно, діючі таксі мають табло з написом «TAXI» або «TAXI - METER». При посадці в TAXI необхідно заздалегідь домовитися з водієм про вартість поїздки, ці машини не обладнані лічильником. У TAXI-METER оплата здійснюється по лічильнику, на табло якого відразу після посадки висвічується 35 батів, і далі додається по 3-5 батів за кожний кілометр пробігу. Поїздка в межах центральної частини міста коштує 60-150 батів, чайові в таксі не обов'язкові. "Тук-Тук", або мото-рикша, дуже популярний серед туристів для коротких поїздок. Про оплату слід торгуватися. Зазвичай - від 20 до 100 бат (в залежності від відстані). Найдешевше і незвичайне - річкове маршрутне таксі, але щоб користуватися його послугами, треба добре знати місто.

ЗВ`ЯЗОК:

008 + 380 + код міста + телефон абонента. З України до Таїланду: 8 + 10 + 66 + код регіону (Бангкок - 2, Паттайя - 38, Пхукет - 76, Самуї - 77) + телефон абонента.

КУХНЯ:

Основною характерною рисою національної кухні є використання великої кількості спецій і гіркого стручкового перцю. Тайські страви зазвичай гострі, з різко вираженим смаком і ароматом. Рис - найважливіший продукт харчування в країні. Існує два способи його приготування: білий розсипчастий рис і клейкий рис. Справжній делікатес тайської кухні - соус карі, приготований з кокосовим молоком. Другий основний продукт харчування - локшина і макарони трьох типів: тонка рисова локшина, товста локшина і жовта яєчна локшина. У числі приправ крім чилі (гострого перцю), оцту і цукру користується популярністю рибний соус, який використовується практично у всіх стравах замість солі. Ні в якому разі не купуйте їжу на вулиці, це небезпечно для Вашого здоров'я! У кожній з 80 провінцій і в кожному з 30 000 монастирів Таїланду щорічно влаштовуються свої особливі свята. Крім того, в країні відзначається ряд загальнонаціональних громадянських і релігійних свят, а також всілякі місцеві свята. Релігійні свята відзначаються за місячним календарем, а святкування провінцій приурочені до вихідних. Тому вони не прив'язані до конкретних дат, і їх розклад можна дізнатися в готелях. Про терміни проведення свят можна прочитати і в журналах, які безкоштовно розповсюджуються в готелях. Банки, установи, музеї та ін. в дні релігійних і громадських свят закриті.

МАГАЗИНИ:

Універмаги і великі магазини зазвичай відкриті з 9 до 19 години по буднях, дрібні крамнички зачиняються о 20-23 годині. У дрібних лавках і на ринках прийнято торгуватися. Традиційними для Таїланду сувенірами є тайський шовк, дерев'яні фігурки, лакові шкатулки, срібні вироби, кераміка, вироби зі зміїної і крокодилової шкіри.

ЧАЙОВІ:

Їх виплата не є обов'язковою, але невеликим чайовим зрадіє кожен. При хорошому сервісі можна додавати 5-10 % від суми рахунку. Вважається, що заслуговують заохочення водії автобусів, носильники, екскурсоводи, якщо клієнт залишився задоволений обслуговуванням.

ПАМ'ЯТКИ/ЕКСКУРСІЇ:

Таїланд - лідер по відвідуваності серед країн Південно-Східної Азії. Тисячі буддійських храмів і монастирів, прекрасні палаци і пагоди в Бангкоку, прекрасні пляжі Паттайя, Патонг, Самуй і Пхукета, бурхливе нічне життя з найрізноманітнішими шоу і розвагами, горезвісний секс-туризм всіх видів, знаменитий тайський масаж і бойові мистецтва, катання на слонах, чудові умови для дайвінгу, унікальні плавучі базари і сотні екзотичних нежилих островів Андаманського моря, страви знаменитої тайської кухні і барвисті буддійські святкування - все це привертає увагу мільйонів туристів. Бангкок, що в перекладі означає "місто дикої сливи", заснований королем Рамою I в XVIII столітті, славиться своїми дивовижними пам'ятками архітектури і культури. Сотні буддійських храмів і гостроверхі дахи палаців, тисячі машин і тисячі судів на розсікаючих місто каналах ("клонгах"), постійний сморід від вихлопних газів і вуличних жаровень, і невеликі затишні парки в англійському стилі - все тут сплетено воєдино. Тайською місто називають Крунг Теп ( "місто ангелів"), але офіційна назва столиці набагато довша і абсолютно невимовна для "фаранга" ( "білого іноземця"), як називають туристів місцеві жителі. Історичний центр міста знаходиться на острові Раттанакосін ("Вища Коштовність"), який утворюється річкою Чао Прайя і її протокою, і прилеглих територій. Головна мвизначна пам'ятка тут - Великий Королівський Палац (1783 р.) - резиденція тайських монархів, з чудовим парком і будівлями в традиційному тайському стилі (площа палацу - 218,4 тис. кв. м, Довжина стін - більше 2 км). У комплекс королівського палацу також входять безліч старих будівель, що утворюють райони Дузіт-Махапрасат і Махамонтіен - Бібліотека і Мавзолей, де зберігаються кремують останки всіх членів королівської сім'ї, палаци Чакрі (1868-1910 рр.) З трону залом, особиста резиденція монарха - Чaкрабардібіман, Дусит, Боромабіман зі знаменитими фресками, Махішра-Прасад і Зал прийомів Амарінда, а також Зал Пайсан (Пра Тінанг Пайсан Такшина), де проходить коронація тайських королів. Тут же знаходиться улюблена резиденція короля Рами V і найбільша будівля в світі, збудоване цілком із золотого дерева дерева - Віманмек (1900 р зараз використовується як музей). Поруч з Королівським Палацом встановлені гігантські обрядові гойдалки Лак Муанг - два величезних тикових стовпа з різьблений поперечиною. На північ від королівської резиденції розташований Храм Смарагдового Будди (Ват Пра Кео, 1782 г.), з'єднаний з королівською резиденцією воротами. Тут зберігається одна зі святинь буддизму - знаменита статуя сидячого на золотому вівтарі Будди, виточена цілком з одного великого шматка жадеита (перша згадка про цю статую відноситься аж до 1464 р!). У місті налічується близько 400 чудових храмів, найбільш відомими з яких є Храм Золотого Будди (Ват Трімітір), де знаходиться статуя Будди з чистого золота вагою 5,5 тонн, великий храмовий комплекс Ват По з гігантською статуєю лежачого Будди - найстаріший і найбільший храм Бангкока , Ват Бенча Мабофіт (Мармуровий храм, XIX-XX ст.), храм Ват Арун (Зорі або Сонця, що сходить, розташований у колишній фортеці Тхонбурі) з 79-метровою вежею, Ват Сутхат, Тхон Буріс Ват і ін. За найстарішою в місті новій Вулиці можна спуститися до набережної, ВТК да на човні-дліннохвостке або "сампанов" можна відправитися в багатогодинну прогулянку по "клонгам" (каналам) через все місто. Бангкок раніше називали "Венецією Сходу", так як 140 перетинають його каналів і до наших днів продовжують підтримувати ритм міста. Це зовсім інший світ - світ бідності і розкоші, торгівлі та рибальства, плавучих ринків і загадкової нічного життя. На північ від ділового центру міста - району Шіло, знаходиться район Сіам-Скуе, що є торговим центром столиці. Тут знаходяться найбільші супермаркети міста і дрібні магазини, торгові ряди і просто лавки, причому ціни в них дуже невисокі. На найбільшому проспекті Бангкока - Сукхумвіт, який вважається центром іноземного туризму, розташовані сотні кафе, барів, готелів, ресторанів і нічних клубів, а також кілька найкращих торгових центрів міста. При кожному великому готелі є свій нічний клуб. Найрізноманітніші розважальні заклади зосереджені на Патронг і Нью-Петчабурі-Роадс, на яких розташовані сотні салонів, барів і ресторанів. Не менш відома своїм нічним життям і ресторанами вулиця Рачада. У місті кілька музеїв, планетарій, художня галерея, культурний центр. Найбільш популярні у гостей Національний театр, Національний музей з чудовою колекцією тайського мистецтва і каплицею Буддхайсаван (1795 р.), Таммасатский університет на площі Санам-Луанг, а також Музей Науки - один з кращих науково-технічних музеїв регіону. У будинку архітектора (і шпигуна!) Джима Томпсона зараз розташований Музей Шовку і постійна виставка старожитностей, зібраних Томпсоном у Південно-Східній Азії. А міські парки дадуть відпочинок серед тропічної зелені втомленому від суєти мандрівникові. Поруч з Недільного ринком в північній частині Бангкока розташований чарівний парк Чатчуак, а розважальний парк Меджік-Ленд привертає каруселями, кімнатою жахів та іншими розвагами. Найбільший парк столиці - Лумпіні, розташований прямо в діловому центрі міста. Новий парк імені Рами IX відкривав сам король, а знаменитий парк Сафарі-Уорлд - це величезна (170 акрів) ділянка на околиці столиці, що славиться своїми розплідниками диких тварин, відмінним дельфінаріумом Maріна-Парку і величезним аквапарком Сіам-Парк. У Самутпракарне (30 км. На південний схід від Бангкока) розташована найбільша в світі Крокодиляча ферма з більш ніж 40 тис. прісноводних і морських крокодилів, а також з власним зоопарком та Музеєм динозаврів. У 30 км на південь від Бангкока розташований великий плавучий ринок Банг-Нам-Пуенг. У вихідні дні з 8.00 до 14.00 тут можна придбати безліч найрізноманітніших товарів, включаючи морепродукти, фрукти, квіти, місцеві прянощі і товари ручної роботи. При цьому головною визначною пам'яткою ринку є самі торговці, вправно курсують поміж рядами на своїх човнах. У 33 км. від Бангкока розташований парк Муанг-Боран ( "Стародавній Місто"), де відтворена вся територія королівства з найбільш відомими історичними пам'ятками. У 86 км. на північ від Бангкока лежить стародавня столиця Сіаму і сучасний історичний парк - Аюттхая (1350-1767 рр.), знаменита своїми руїнами стародавніх храмів Ват Пра Чао Пханан Чоенг (XIV ст.), Чао Монгкол, Ват Пра Сі Санпхет (XIV ст.) , Ват Пра Меру, Ват Чай Ваттанарам, а також руїнами палацу Банг Па Ін - літньої резиденції перших королів династії Чакри. Місто внесене до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. На захід від Бангкока, поряд з містечком Накхонпатхом, знаходиться найбільша в світі статуя Будди - виблискує на сонці 127-метрова Пра Патхом Чеді, а недалеко від містечка Канчанабурі (130 км. від Бангкока) - сумнозвісний міст через річку Квай і "Дорога смерті ", побудовані військовополоненими за часів Другої світової війни. Неподалік розташований і відомий культурний центр "Сад Роз" - одна з кращих етнографічних експозицій країни. Поруч - зоопарк і слоновий заповідник Сампхран. Північний Таїланд - поки малоосвоєна туристами область, але саме він є і місцем зародження тайської цивілізації, і наймальовничішим районом лісів, водоспадів, яскравих національних свят, десятків стародавніх міст і храмів. Чіангмай (700 км. на північ від Бангкока) - друге за величиною і значенням місто країни. Розташоване в долині між горами, що досягають висоти 2600 м., "Старе місто" Чіангмай (засноване в 1296 р) оточене потужною фортечною стіною і оборонним ровом. У місті та його околицях близько 300 храмів та історичних пам'яток, що надає йому особливу чарівність. Такі споруди, як Дої Сутер Шріне, Ват Пра Сінгх, Ват Чіанг Ман (1296 р найстаріший монастир в регіоні), Пра Сатанг Ман з його мініатюрними зображеннями Будди, яким близько 2 тис. років, Ват Чеді Луанг, а також одна зі святинь буддизму - що стоїть на вершині гори в 16 км. на північний захід від Чиангмая чудовий храм Ват Пра Дої Сутхеп (XIII-XIV ст.), і літня резиденція королівської сім'ї - палац Пхупінг, принесли місту світову популярність. Неподалік розташоване загадкове місто Мехонгсон з храмом Ват Чхонг Кхам із старовинною настінним живописом - одне з найдавніших споруд країни. Також цікаві храм Ват Пратхат Дон Конг Му, який зберігає священні мощі Будди храм Ват Кітті Вонг, а також монастир Ват Чонг Кланг. На базараз Мехонгсона можна знайти цікаві народні сувеніри з Лаосу, Бірми або роботи унікальних північних племен Таїланду. Сам район Мехонгсон, що лежить між Чіангмай і Чіанграй, по-своєму унікальний своїми природними парками, чудовими водоспадами і сотнями печер, а навколишні гори багаті гарячими джерелами і цілющими грязями. У лісовому парку Намток-Па-Сіа розташований однойменний шестиступінчастий водоспад, в парку Тхам Пла - унікальна "Печера Риб", де в печерних струмках живуть мільярди різнокольорових риб, а в невеликому гроті - величезна кількість різноманітних по розмальовці і розмірами равликів. Національний Парк Нам Струм Ме Сурін знаменитий стометровим водоспадом Ме Сурін, а також печерою Нам Лот з фантастичним "садом" з сталактитів і сталагмітів. По дорозі з Мехонгсона в Чіангмай розташована унікальна "Ферма орхідей", а також знамените "село слонів", де розводять і дресирують цих величних тварин як для різних господарських робіт, так і для розваги туристів неймовірними трюками. У 5 км. на південь від Чиангмая лежать руїни Віанг Кум Кам - самого раннього історичного поселення в області (близько X-XI ст.). Історичний заповідник Сукхотай розташований в 447 км. на північ від Бангкока і займає 70 кв. км. площі вздовж лівого берега р. Йом, охороняючи більше 100 напівзруйнованих споруд цієї стародавньої столиці країни (XIII-XV ст.), В тому числі знаменитий храм Ват Сі Чхум зі статуєю сидячого Будди, відстань між колін якого становить 11 м. Чіангмай і прилеглі райони належать численним племенам і народностями ( "hill tribes", близько 550 тис. чоловік), самобутня культура яких не відчувала впливу цивілізації аж до ХХ ст. Одне з найзагадковіших племен регіону - карени ( "па донг", "пгханьо"), ідеалом жіночої краси однієї з племінних груп яких є жінки з довгою шиєю або великими вухами, тому на шию дівчаткам ще в ранньому віці одягають нагріту мідну трубку і закручують її навколо шиї. З віком кільця додаються, відповідно і довжина шиї збільшується, надаючи жінкам екзотичний вид. Цікаве і північне село племені "лисицю", де живе гостинний і товариський народ, який створює дуже гарні і яскраві національні костюми, декоровані великою кількістю срібних виробів. У багатьох племенах культивується куріння опіуму, офіційно дозволене владою як частина культурної традиції (цей дозвіл не поширюється на туристів, які відвідують племена). На північний схід від Чиангмая і в 785 км. від Бангкока лежить Чіанграй, колишня столиця держави Ланна Тай ( "королівство мільйона рисових полів"). І в наші дні місто і його околиці славляться незвичайно красивою природою, а також численними буддійськими храмами. В Ват Пра Кео раніше зберігалася статуя Смарагдового Будди, що знаходиться зараз в Бангкоку, Нгам Муанг Хілл вважається місцем поховання легендарного короля Менграя Великого, також цікавий своєю архітектурою храм Ват Пра Сінгх і безліч інших культових споруд. На північ-схід від Чіанграя, на березі річки Меконг, лежить ще одна давня столиця - Чіангсен (Чіангсаен), що славиться храмами Ват Пра Тхат Чом Кітті, Пра Тхат Дої Тунг, Чеді Ват Па Сак і Чеді Луанг, а також своїм багатим Краєзнавчим музеєм . Відразу за кордоном міста починається знаменитий "Золотий Трикутник" (Соп Руак) - гористий лісовий район у сходження кордонів з Бірмою і Лаосом, колиска тайської цивілізації, де багато століть назад виникли перші незалежні тайські держави. Зараз цей район сумно відомий як "столиця опіуму", але справжнє чарівність краю полягає в мальовничих гірських пейзажах з водоспадами, в населених стадами слонів густих лісах і в численних тайських і бірманських храмах. Окремий інтерес для туристів представляють відомі тайські бойові мистецтва - широко відомий тайський бокс або Муау-Тай ("морський бій"), Чайя ("перемога"), школа ша-фут-фань ("клан п'яти бойових котів") і краби-крабонг ( "палка-жердина"), змагання в яких привертають в країну тисячі гостей. Також широко відома пристрасть тайців до азартних видів спорту із залученням тварин - знамениті півнячі бої, змагання бійцівських рибок і навіть екзотичні слонячі бої. Іноземців на такі змагання допускають не дуже охоче, але в разі "успіху" видовище варте того, щоб витратити на нього пару годин - настільки видовищні і самобутні такі традиційні розваги.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Фотозйомки. Забороняється фотографувати військові об'єкти і внутрішні приміщення деяких храмів. Перш ніж сфотографувати тайця, попросіть у нього дозвіл. Звичаї і правила. Для тайців хороший тон - стриманий. Тут не прийнято торкатися до людини, поплескувати по плечу і тим більше гладити по голові, навіть маленьких дітей. Королівський будинок користується особливо глибокою повагою, тому ні в якому разі неприпустима його критика. Взуття прийнято знімати не тільки перед входом в храм, але і в приватне житло.

Аптечка. Тим, хто приймає ліки, рекомендуємо обов'язково взяти їх з собою. Сформуйте аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужання, заощадить час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, багато ліків мають за кордоном інші найменування. У літній сезон бажано мати сонцезахисні окуляри і креми для догляду за шкірою з цифровими позначеннями. Чим вище цифра, тим вище рівень захисту. Не нехтуйте головними уборами, перебуваючи довгий час на сонці.

Запобіжні заходи. Дотримуйтесь правил особистої гігієни і заходів безпеки щодо випадкових місць громадського харчування. З метою профілактики слід утриматися від вживання в громадських місцях: накопичений води і свіжих соків; свіжих овочевих і фруктових салатів; фруктів, неочищених перед вживанням; морозива; кондитерських виробів з фруктовою начинкою; харчового льоду. У всіх випадках наявності ознак захворювання негайно звертайтеся за медичною допомогою (необхідна інформація міститься по тексту страхового поліса). Будьте уважні і пильні під час подорожі, так як туристичні центри у всіх країнах привертають увагу шахраїв і кишенькових злодіїв. Гроші і документи зберігайте так, щоб вони не стали їх здобиччю. До числа місць підвищеної небезпеки відносяться вокзали, автозаправні станції, ринки. Будьте обережні і не залишайте речі без свого або довіреної особи нагляду, особливо в громадському транспорті і при трансфері. Залишаючи автобус на зупинках, в тому числі під час екскурсій, не залишайте в ньому ручну поклажу, особливо цінні речі і гроші. Відповідальність за збереження ручної поклажі лежить на пасажирі.

Звичаї і порядки. Як гість Ви повинні поважати і проявляти терпимість до звичаїв країни, в яку прибули. До відвідування храмів з'ясуйте існуючі на цей рахунок правила. Відповідну інформацію Ви можете отримати у гіда, а також на інформаційних сторінках. Щоб уникнути небажаних інцидентів, рекомендується: вважатися зі способом життя місцевого населення; проявляти дружелюбність, бути терплячим, бути чемним, не підвищувати голосу, не принижувати гідності місцевого населення; поважати місцеві звичаї і традиції, не проявляти зарозумілості і зневаги до місцевої культури, а також не допускати образливих висловлювань по відношенню до громадян і керівників країни перебування; не з'являвся в громадських місцях або на вулиці в нетверезому вигляді, так само як вживати алкогольні напої в місцях, не відведених для цих цілей. 

СУВЕНІРИ:

З Таїланду везуть тайський шовк і одяг з бавовни, вироби з черню зі срібла і бронзи, кераміку і олов'яні вироби, дорогоцінні камені і ювелірні вироби. В країні також широкий вибір виробів народних промислів. Недорогий є одяг для спорту і відпочинку. Тут можна купити все - гаманці та сумки зі шкіри ската або крокодила, а також копії речей найбільш відомих світових брендів, ціна і якість яких приємно порадує навіть самого вимогливого покупця. На згадку про поїздку купуйте шовкові хустки, статуетки буддистських ченців, вази з кокосів і всілякі черепашки. А на півночі Таїланду в провінції Нан туристи зможуть придбати сувенір - чисте гірське повітря в банці. На банку нанесуть написи, що розповідають про місцеву природу і визначні пам'ятки.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 191, 193, 195
Туристична поліція - 16 99
Швидка допомога - 252 21 715
Пожежна безпека - 199
Довідкова служба – 13

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В КОРОЛЕВСТВІ ТАЇЛАНД:

87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road
Lumpini, Patumwan, Bangkok
Thailand 10330 
Тел.: 8 10 (662) 685 3216
Факс: 8 10 (662) 685 3217
E-mail: emb_th@mfa.gov.ua, ukremb@asianet.co.th