USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Країна в центрі Східної Європи, що лежить на території гірської системи Татр і Карпат. Велика частина країни гориста (майже 80% Словаччини лежить вище 750 м над рівнем моря, найвища точка країни - м. Герлаховський - Штит, 2655 м) і розсічена досить глибокими долинами великих річкових систем. Третина країни займають родючі Південно-Словацька і Східно-Словацька низовини на південному сході і Дунайська низовина на схід від Братислави. На півночі межує з Польщею, на сході - з Україною, на півдні - з Угорщиною, на заході - з Австрією та Чехією. Виходу до моря Словаччина не має. Загальна площа країни близько 49 тис. кв. км.

КЛІМАТ:

Помірний континентальний, з теплим літом і холодною зимою. Найтепліша, суха і сонячна місцевість - Дунайська низовина на схід від Братислави. У Високих Татрах - горах на півночі країни - тільки дві пори року - зима і літо, а весна і осінь тривають по два тижні кожна. Найбільше дощів теж випадає в Татрах. На самих піднесених місцях сніг тримається 130 днів в році. Травень, червень і вересень - найбільш зручні місяці для "звичайного" відвідування країни, для гірськолижного відпочинку найбільш сприятливий період з листопада по березень.

ЧАС:

Різниця в часі з Україною відстає на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: 

Братислава. 

МОВА: 

Словацька (державна), угорська.

НАСЕЛЕННЯ:

Населення - 5,4 млн. осіб. Основні міста: Братислава (442 тис.), Кошице (235 тис.), Нітра (90 тис.), Прешов (87 тис.). Національний склад: словаки (85,7%), угорці (10,6%), цигани (1,5%), чехи (1%), українці, росіяни, поляки, німці.

РЕЛІГІЯ:

Римо-католики (60%), греко-католики, протестанти (8%), православ'я (4%), іудаїзм та інші.

ПРАВИЛА В'ЇДУ І ВИЇЗДУ:

Обмежень на ввезення іноземної валюти в Словаччину немає. Митних обмежень немає. Дозволено безмитне ввезення (включаючи пересилку в поштових відправленнях) до 200 шт. сигарет або 100 тонких сигар, або 50 звичайних сигар, або 250 г курильного тютюну, до 1 л міцних алкогольних напоїв (міцністю вище 38%), до 2 л вина, до 50 мл парфумів, до 250 мл туалетної води, а також речей особистого користування на суму не більше 30 тис. крон. Заборонено ввіз і вивезення зброї, вибухових речовин, порнографічної продукції, наркотичних речовин, а також культурно-історичних цінностей, які не мають документального підтвердження законності їх придбання.

ГРОШІ:

Національна грошова одиниця Словаччини - Словацька крона = 100 геллерів. Кредитні картки EuroCard, MasterCard приймаються практично у всіх банках, як і VISA, American Express та Eurocheque. Вони приймаються в більшості великих готелів, на заправних станціях, рідше - в ресторанах і магазинах. Банкомати набувають все більшого поширення в Словаччині. Словацькі банкомати зазвичай підключені до міжнародних платіжних систем MasterCard, VISA, Plus, Maestro, Cirrus. Гроші вигідніше обмінювати в обмінних пунктах, бо в банках курс нижче. При виїзді з країни деякі банки здійснюють зворотну купівлю словацьких крон. Для цього необхідний паспорт і квитанція про попереднє придбання крон в банку.

ТРАНСПОРТ:

Основний вид міського транспорту в Братиславі - трамваї. Їх доповнюють автобуси і тролейбуси.

ЗВ'ЯЗОК:

Телефони-автомати працюють по телефонних картах. За кордон можна зателефонувати з таксофону, а також з переговорного пункту. Для виходу на міжнародний зв'язок необхідно набрати 00 - код країни - код міста - номер абонента, що викликається. Для дзвінка в країну необхідно набрати 8 - гудок - 10 - 421 - код міста - номер абонента, що викликається.

ГОТЕЛІ:

Електрика - 220В, 50Гц, вилки з двома стрижнями, запобіжний штир в розетці.

КУХНЯ:

Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах. Стиль кухні змінюється залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, зроблені з борошна, включаючи галушки. Популярні спиртні напої: словацьке пиво, вино і мінеральні води.

МАГАЗИНИ:

Всі магазини працюють щодня, крім неділі. Продуктові зазвичай з 7.00 до 19.00, інші - з 9.00 до 18.00 або 19.00. У проміжку від 20 до 5 години ранку продукти можна купити в магазинах, позначених написом VECIERKA.

ЧАЙОВІ:

Чайові в ресторанах складають приблизно 10% від вартості рахунку. Давати їх чи ні - особистий вибір туриста.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Трнава була центром церковної адміністрації Угорщини протягом 250 років з 1541 року. Університетські споруди ХVII - ХVIII ст. є прекрасними пам'ятниками архітектури. В Словаччині 5 національних парків і 16 охоронюваних природних зон. Цих місць практично не торкалася людина. Національний парк Низьких Татр охоплює другий, найвищий гірський ланцюг Західних Карпат. В межах кордонів національного парку знаходиться декілька лижних курортів.

Нітра - центр однойменного князівства - був старим слов'янським укріпленим поселенням. Міські пам'ятки: Замковий комплекс, монастир, Францисканська церква, Палац (1779 року), Колона (1739 року) і Бібліотека Абатства, розміщена в Старій Семінарії XVIII століття.

Шахтарські традиції Банська-Стявніци йдуть углиб століть. У міському центрі можна знайти бюргерські будинки в стилі Ренесанс. Серед інших визначних пам'яток - Старий Замок (1548 року), будівлі Гірської і Лісової Академій. З урахуванням важливості Банська-Стявніци і її пам'ятників гірничодобувної промисловості, місто в 1993 році був включений до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Розташована в Центральній Словаччини Банська-Бистриця вперше згадується у 1255 році. Родовища срібла, руди, міді визначили процвітання міста, як шахтарського центру. Його обличчя визначають кілька готичних і ренесансних будівель, в тому числі дві готичні церкви, ратуша і міські укріплення з вежами і барбаканами.

Область Спіш багата численними історичними середньовічними містами, селами та іншими поселеннями. Тут, в місті Левочі, знаходиться найвищий у світі готичний вівтар.

У місті Кежмарок варто відвідати готичний замок XV століття з його каплицею XVII століття. По всьому місту - руїни міських стін і замку, що датуються XIV і XVI століттями.

Центром середньовічного міста Бардейов є довгаста площа, оточена прекрасними готичними бюргерськими будівлями з доповненнями, зробленими під час ренесансу.

У місті Кошице - центрі східної Словаччини знаходяться прекрасні готичні будівлі, що несуть на собі відбитки її багатої історії. Над містом височить монументальний собор Святої Елізабет, один з найкрасивіших готичних соборів у світі.

СУВЕНІРИ:

Серед сувенірів, які ви можете привезти зі Словаччини, найбільшою популярністю користуються: ляльки, одягнені в національні костюми; кераміка; вироби з дерева (ложки, музичні інструменти «фуяри», фігурки, топірці «Валашки»); вироби зі шкіри; вироби з тканин (скатертини з вишивкою, подушки, національні костюми). Дуже популярні вироби з кукурудзяних обгорток і дроту.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 158.
Швидка допомога - 155.
Пожежна охорона - 150.
Інформація та довідки - 120 (0120).
Довідкова про міжнародні телефонні номери - 0149.
Довідкова про номери факсів - 252 083.
Міжнародний телеграф, телефонні переговори, факси - 01325.
Братиславський інформаційний центр - 277-21-95.
Система аварійної і швидкої допомоги на дорогах - 154.

ПОСОЛЬСТВО СЛОВАЧЧИНИ В УКРАЇНІ:

м. Київ, вул. Ярославів Вал, 34
Тел.: (+ 380 44) 212-03-10, 212-13-10
Факс: (+ 380 44) 212-32-71
E-mail: embassy@kiev.mfa.sk
 

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В СЛОВАЧЧИНІ

Radvanská, 35, 811 01, Bratislava, Slovenska Republika
tel. +421259202810, +421259202813
fax +421254412651
E-mail: emb_sk@mfa.gov.ua