USD = 35.80 грн.
EUR = 37.70 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Швеція розташована в центральній частині Скандинавського півострова. На заході межує з Норвегією, на півночі - з Фінляндією, східні і південні рубежі проходять по Балтійському морю і поділяють Швецію з Фінляндією, країнами Прибалтики та Данією. Загальна протяжність країни з півночі на південь - 1600 км, із заходу на схід - 550 км. Територія - 450 тис. кв.км. Займає  4-е місце за розмірами в Європі.

КЛІМАТ:  

Від помірно континентального до континентального. Існують значні кліматичні відмінності в різних частинах країни. Середня температура взимку від + 2 ° C до -7 ° С, нерідко опускається нижче. Середня температура весни - від + 5 ° C до + 15 ° С, літа + 25 ° С, осені - від + 5 ° C до + 18 ° С.

ЧАС:

Відстає від українського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: 

Стокгольм.

МОВА:

Шведська, вживаються також німецьку та англійську.

НАСЕЛЕННЯ:

Близько 8,8 млн. осіб. Щільність населення в північних районах - в середньому 3 особи/ кв.км, а в південних - 19 осіб/ кв.км.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ - ВИЇЗДУ:

Ввезення національної та іноземної валюти не обмежене. Вивезення іноземної валюти не обмежене, можна отримати часткове відшкодування ПДВ, скориставшись системою "tax-free" при покупці товарів на суму понад 50 EUR. Для цього при покупці необхідно пред'явити закордонний паспорт і отримати спеціальний експортний чек. Заборонені до вивозу продукти харчування (за винятком чаю і кави), тварини і рослини без спеціальних дозволів, наркотики і допінгові засоби, мобільні телефони, які не відповідають вимогам шведської телефонної мережі. Без спеціального дозволу також не можуть бути вивезені зброя, легкозаймисті та вибухові речовини, предмети мистецтва. 
Безмитно дозволяється ввозити до літра лікерів або до двох літрів кріпленого вина, до двох літрів столового вина, до 15 л пива, до 200 сигарет або 100 маленьких сигар або 50 сигар або 250 г тютюну, до 500 г кави і 100 г чаю, до 50 г парфумів, до 250 мл лосьйону після гоління, а також інші товари для особистого користування загальною вартістю до 1700 SEK. Вікові обмеження для провезення міцних напоїв - 20 років, для пива - 18 років, для тютюнових виробів - 16 років. Шампанське шведи прирівнюють до міцних алкогольних напоїв.

ГРОШІ:

У Швеції, на відміну від більшості інших країн, найвигідніше виробляти обмін валюти в обмінних пунктах. У банків досить високий збір, та не надто вигідний курс. Більшість обмінних пунктів працює з 7:00 до 21:00. Банки працюють з понеділка по п'ятницю, з 9:30 до 15:00, деякі банки в центрі Стокгольма працюють до 18:00. Щочетверга всі банки зазвичай працюють до вечора.

ТРАНСПОРТ:

На території країни діє єдиний "скандинавський" залізничний проїзний "Scan Rail Pass", що дозволяє подорожувати по всіх залізницях Швеції, Данії, Фінляндії та Норвегії протягом 5, 10 або 30 днів в залежності від сплаченої вартості. Крім того, покупка "Scan Rail Pass" дає ряд знижок при заселенні в готелі та пільги на цілий ряд поромних переправ.Найбільші міста - Стокгольм, Гетеборг, Мальме і їх передмістя мають добре розвинену мережу міського громадського транспорту. Однак для нормального пересування більшістю районів країни необхідний автомобіль. Система міського транспорту Стокгольма (SL - Stockholms Lokaltrafik) представлена ​​автобусами, метро та електропоїздами.У Швеції - безліч таксомоторних компаній, які самостійно встановлюють тарифи і знижки на проїзд у своїх машинах. Таксі в Стокгольмі найпростіше замовити через комутатори великих компаній. Спіймати їх на вулиці досить важко. Спеціальні туристичні карти для короткочасних поїздок продаються в SL-центрах і туристичних бюро служби інформації Стокгольма. При покупці карти в неї вписується ім'я туриста, а відлік терміну дії починається з дати першого відвідування будь-якого з об'єктів, згаданих в путівнику, або з першого компостування при проїзді у громадському транспорті.

ОРЕНДА МАШИНИ:

Необхідні міжнародні водійські права, кредитна картка, мінімальний вік водія - 18 років (для деяких автомобілів - 24 роки). Максимальний вік не обмежений. Їздити на велосипеді по Швеції легко і безпечно - практично всі автотраси обладнані спеціальними велосипедними доріжками. Велосипед можна взяти напрокат в одному з численних прокатних пунктів або через місцеві туристичні бюро. Середня вартість прокату складає близько 50 SEK в день або 200 SEK на тиждень. Правильно припаркуватися і при цьому не порушити правила у Стокгольмі - завдання не з легких. Шведські закони суворо карають за керування автомобілем у нетверезому стані і за перевищення швидкості. Але, мабуть, це не дуже допомагає, оскільки на дорогах часто влаштовуються перевірки. І вдень, і вночі їзда дозволена тільки з включеним фарами ближнього світла. Пристібатися ременями безпеки у Швеції повинні всі - і водій, і пасажир на передньому сидінні, і навіть пасажири ззаду - якщо їх місця забезпечені ременями.

ЗВ'ЯЗОК:

Розмова за місцевим таксофоном коштує 2 крони. В обігу є пільгові телефонні картки, які можна придбати в магазинах Telia або в газетних кіосках.

ГОТЕЛІ:

220 Вт змінного струму. Розетки і вилки можуть відрізнятися від українських, тому рекомендується мати з собою перехідник

КУХНЯ:

Широкий вибір рибних страв, шведи великі фахівці в приготуванні вугра і копченої сьомги. М'ясо в'ялять і коптять. Характерна особливість - багато страв підсолоджують. Улюблені страви - темний квасолевий суп зі шпиком, курка, запечена в глині, голубці з виноградним листям. Основний гарячий напій - кава.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Скансен - етнографічний парк-музей сільського зодчества; університет; Старе МІсто.

Стокгольм - національний музей; музей сучасного мистецтва; музей природної історії; музей науки і техніки; морський музей; Королівський палац; церква Св. Миколая (XIII ст.); церква Риддархольм (XIII ст.).

Гетеборг - художня галерея.

Лунд - музей історії культури.

Упсала - собор в готичному стилі (1289-1435 роки); університет.

Вастерас - готичний собор (1271); замок XII ст.; замок XIII ст. 

Йончепінг - кілька церков XIV-XVII ст.

Кальмар - залишки фортеці Кальмарнаус (XII ст.).

Мальме - замок Мальмехус (XV ст.)

СУВЕНІРИ:

Найпопулярніші сувеніри зі Швеції - безстрашні середньовічні мореплавці - вікінги. Про їх мужність, жорстокість та войовничість складали легенди, їх боялися і називали вовками Півночі. Сувеніри зі Швеції можна придбати в спеціалізованих крамничках Стокгольма (особливо ними багата центральна вулиця столиці - Drottninggatan), тут можна вибрати не тільки  статуетку вікінга, а й прикраси з відповідною символікою, а також кубки, мечі, амулети і навіть шоломи з рогами. До речі, надзвичайно ефектні у Швеції ювелірні прикраси з символікою вікінгів: драконами, кораблями смерті, сонцем і рунами. Щодо недорогих виробів зі срібла та золота можна купити в старій частині Стокгольма. Не секрет, що жителі Швеції дуже трепетно ​​ставляться до живої природи і дбайливо охороняють її. Тому найбільших своїх улюбленців - лосів, шведи зображують в мініатюрах у всіх можливих варіантах: починаючи від лосів у русі  і сплячих лосів, та закінчуючи лосями, які займаються продовженням роду. Зворушливого і смішного лося з плюшу можна посадити на диван або повісити вдома на лампу. Для друзів можна придбати оригінальні сувеніри зі Швеції у вигляді мініатюрних дорожніх знаків «Обережно, лосі» або магнітів на холодильник.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Цілодобова безкоштовна телефонна довідкова служба - 079-75.
Міжнародна цілодобова довідкова служба - 079-77 (платна, вартість 1 хвилини близько 11 крон).
Довідкова туристичної інформації (тільки вдень) - 221-840 (англійською мовою), 211-945 (французькою), 221-850 (німецькою).
Туристичний центр Стокгольма - 789-24-95, 789-24-91.
Довідкова державної автобусної компанії "Swebus" - (08) 279-000.
Довідкова державної залізничної компанії - (08) 762-2000, (020) 757-575.
Єдиний номер поліції, пожежної команди і швидкої допомоги - 900-00 або 112.
Цілодобова медична "гаряча лінія" - 644-9200.
Центральне управління поліції і бюро знахідок Стокгольма - 401-000-000.
Управління поліції Гетеборга - 618-000.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ШВЕЦІЇ:

Stjarnvagen 2a,
18134 Stockholm/Lidingo,
Sweden
Тел.: (10-468) 731 76 90
Факс: (10-468) 731 56 90
E-mail: emb_se@mfa.gov.ua
ukraina.embassy@ukrainaemb.se
Веб-сайт: www.ukrainaemb.se
 

ПОСОЛЬСТВО КОРОЛІВСТВА ШВЕЦІЇ В УКРАЇНІ:

Адреса посольства Швеції в Києві
м. Киев, вул. Івана Федорова, 34/33
Тел.: +38044-494-22-48
Факс.: +38044-494-22-49