USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.
туроператор по Турции, Экзотике, туры в стамбул

Північний Кіпр

от 0  с человека

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Турецька Республіка Північного Кіпру (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, KKTC - турецькою) займає третю частину (близько 35%) всього острова Кіпр. А сам острів Кіпр є одним з найбільших островів всього Середземномор'я на ряду з островами Сицилія і Сардинія.

КЛІМАТ:

Унікальний клімат Кіпру дає можливість насолоджуватися відпочинком протягом усього року. Тільки два місяці на рік можна назвати дощовими - це грудень і січень, а середньорічна температура води Середземного Моря біля узбережжя Кіпру становить 20 ° C протягом більше пів року. Пляжі Північного Кіпру вважаються найвишуканішими і безпечними на Середземномор'ї.

Сонячних днів в році - 340. Середньодобова температура повітря на Північному Кіпрі: влітку +30 ° C, взимку +15° C до +18 ° C. Температура води біля берегів Північного Кіпру влітку тримається на рівні +28 ° C, а взимку не опускається нижче +18 ° C. Вологість повітря тримається на рівні 40-60% весь рік.
Весна на Північному Кіпрі приємна, хоча море ще прохолодне, але сонячні теплі дні дозволяють вже починати засмагати; денна температура тримається близько +25 ° C. Дощі можливі, але вони нетривалі і дуже рідкісні.
Влітку на узбережжі Північного Кіпру досить спекотно, але спека не виснажлива завдяки приємному морському бризу. Найбільш прохолодно в цю пору року в горах або в гірському сосновому лісі. На рівнині вдень спекотно, але довгі літні вечори надзвичайно приємні і дозволяють відпочити від денної спеки.
Осінь починається в листопаді, до кінця жовтня все ще можна насолоджуватися купанням в чудових, прозорих водах Середземного моря. Деякі ентузіасти, щоправда, купаються взагалі цілий рік. Поступово починаються короткочасні дощі, що приносять прохолоду.
Зима дуже м'яка. Температура не опускається нижче +15 ° C, найчастіше сонячно. В цей час острів покривається численними квітами, а гірські схили Північного Кіпру вражають красою смарагдово-зелених килимів зелені.

ЧАС:

Добовий часовий пояс на Північному Кіпрі збігається з турецьким і київським.

СТОЛИЦЯ:

Столиця держави - Лефкоша (стара французька назва - Нікосія досі використовується). Найбільші міста - Газі Магуса (Фамагуста), Гірне (Кіренія), Гюзільюрт і Лефке.

МОВА:

Державна мова в країні турецька. Майже все населення Північного Кіпру розуміє англійську мову. У багатьох готелях і ресторанах використовують також німецьку та французьку мови. Останнім часом все частіше можна зустріти російськомовний персонал.

НАСЕЛЕННЯ:

Корінне населення республіки складають турки-кіпріоти. Відмінна риса характеру турецького кіпріота - щира гостинність і дружелюбність щодо всіх приїжджаючих, незалежно від нації і віросповідання. Вони хоч і є мусульманами, але малорелігійні. Про турецьких-кіпріотів можна сказати, що вони більше європейці, ніж азіати.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ - ВИЇЗДУ:

Для прибуття на Північний Кіпр отримання візи не потрібно, достатньо  заповнити спеціальний вкладиш  та пред'явити його на паспортному контролі.

ЯК ДІБРАТИСЯ:

Дістатися до Північного Кіпру можна двома варіантами повітряних шляхів:
1. прямий переліт з України в аеропорт Ларнаки, розташований в південній частині острова, а потім автобусний трансфер (1 година 15 хвилин) на північну частину (в такому випадку необхідно попередньо оформити кіпрську Про-візу).
2. переліт з пересадкою в Стамбулі в аеропорт Ерджан (Еркан), розташований безпосередньо на Північному Кіпрі.

ГРОШІ:

Грошова одиниця Північного Кіпру - турецька ліра. Фунти стерлінги, євро і долари приймаються на всій території Республіки. У магазинах, супермаркетах, торгових центрах, готелях і ресторанах приймаються кредитні карти найбільших міжнародних платіжних систем. У літню пору банки працюють з 8.30 до 12.30 щодня, крім суботи та неділі.

ДЕСЯТЬ ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ВІДВІДАТИ ПІВНІЧНИЙ КІПР:

1. Північний Кіпр - це країна з безвізовим в'їздом.

2. Туристи можуть перебувати на Північному Кіпрі до 30 днів.

3. 80% історичних пам'яток всього острова Кіпр розташовані на території Турецької Республіки Північний Кіпр (ТРПК). Серед них два прекрасно збережених античних міста - Саламіс та Солі; три старовинних замки, розташованих в горах - Кантара, Буфавенто і замок Святого Іларіона; багато монастирів і церков - найзнаменитіші з яких монастир Святого Апостола Андрія і монастир святого Варави.

4. 55% найкращих піщаних пляжів розташовані в північній частині острова Кіпр. На північному Кіпрі досі збереглися дикі куточки природи з прекрасними пляжами, один з яких знаходиться на півострові Карпаз. Ці чисті пляжі такі тихі і безлюдні, що навіть великі зелені черепахи облюбували ці місця для кладки своїх яєць.

5. Всі пляжі на Північному Кіпрі, незалежно від того, чи це пляжі готелів, приватні або дикі, навіть у піковий сезон на них небагатолюдно і тут завжди можна знайти місце для спокійного відпочинку.

6. Клімат острова, завдяки постійній невисокій вологості, сприятливий для людей, які страждають від захворювань дихальних шляхів таких як астма, бронхіт, туберкульоз та ін.

7. Літній сезон на острові триває з березня до листопада включно, 330 днів у році світить сонце і температура моря навіть взимку не опускається нижче +18 С.

8. Гряда Кіренійскіх гір захищає північну частину острова від холодних вітрів і завдяки цьому температура повітря тут на 2-3 градуси вище, ніж в південній частині острова.

9. На території Північного Кіпру постійно розвивається і підтримується державою еко-туризм. В районі Бафра розташовані два села, які пропонують туристам пожити в традиційному кіпрському селі. Тут туристи можуть познайомитися з побутом корінних турків-кіпріотів, спробувати традиційну кіпрську кухню, взяти участь в процесі виготовлення оливкової олії, спекти справжній оливковий і сирний хліб. До послуг гостей також прогулянки верхи на конях, піші прогулянки з метою ознайомлення з місцевою флорою і фауною. Північний Кіпр знаменитий своїми квітами, зокрема рідкісними дикими орхідеями. Викличуть захоплення туристів і місцеві дикі віслюки, які проживають на території півострова Карпас - національному заповіднику, є символом Кіпру

10. Необстежені глибини найчистішого Середземного моря з радістю відкриють свої таємниці любителям дайвінгу. Шукачів скарбів і пригод чекають незвичайні занурення і дослідження, а спеціальні клуби підводного плавання завжди готові запропонувати свої послуги всім бажаючим.