USD = 40.97 грн.
EUR = 41.90 грн.

19 липня 2013 року, відповідно до Шенгенського кодексу про кордони (Постанова ЄС №610/2013 Європейського парламенту та Європейської ради від 26.06.2013), вступили в силу такі правила перетину кордонів Шенгенської зони громадянами третіх країн:

  • для перетину кордонів Шенгенської зони громадянин третьої країни (незалежно від необхідності у візі) повинен мати проїзний документ, виданий менше 10 років назад і дійсний мінімум 3 місяці з передбачуваного моменту виїзду із зони Шенгенської угоди.


Для громадян України*, власників біометричних паспортів, існує безвізовий режим в'їзду до країн ЄС, 90 днів протягом 180 днів, з туристичною метою.

Правила в`їзду під час пандемії COVID-19

Відповідно до Рішення Ради Міністрів Португальської Республіки 7746-B/2021 від 06.08.2021 р. в’їзд громадянам України на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу (наразі тимчасово, у період з 00 год. 00 хв. 09 серпня ц.р. до 23 год. 59 хв. 31 серпня ц.р., як зазначається компетентними органами Португалії, рішення може бути переглянуте у будь-який момент).

Водночас, залишатиметься чинною вимога про надання:

  • Довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зробленого протягом не більше ніж за 72 години до подання документа (не розповсюджується на дітей до 12-ти років) АБО довідки про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зробленого протягом не більше ніж за 48 год. до подання довідки.
  • Також дозволено прибуття до Португалії з будь-якою метою подорожуючим, у тому числі громадянам України, які мають дійсний європейський (виданий в будь-якій країні ЄС) КОВІД сертифікат (в паперовому або в електронному варіанті).

На Мадейру та на Азорські острови в’їзд дозволений для громадян України з будь-якою метою, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу.

Всі пасажири, які прибувають на територію континентальної Португалії повинні заповнити форму на https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card

Для прибуття на острови архіпелагу Мадейра всі пасажири, незалежно від країни вильоту, повинні заповнити онлайн форму на платформі www.madeirasafe.com , також є обов’язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС (тестування після прибуття не вимагається стосовно дітей до 11 років, за умови відсутності у них ознак хвороби, та осіб, які отримали повний курс вакцинації від коронавірусу згідно з рекомендаціями ЄС / ВОЗ (перелік вацин див. більш детально на https://www.madeira.gov.pt/Covid19/DecisoesExcecionaisCovid19), або мають документ, що хворіли на коронавірус в період не більший ніж 180 днів до прибуття на Мадейру та повністю одужали).

Для прибуття на Азорські острови від всіх подорожуючих вимагається заповнення онлайн форми на платформі https://mysafeazores.com, а також є обов’язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС (тестування після прибуття не вимагається стосовно дітей до 12 років, за умови відсутності у них ознак хвороби).