USD = 40.97 грн.
EUR = 41.90 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Більша частина території Португалії знаходиться в південно-західній частині Піренейського півострова, її площа - 92 000 кв. км. До території Португалії відносяться Мадейра і Азорські острови, що знаходяться в Атлантичному океані. На сході межує з Іспанією. Відстань від Лісабона до Мадейри - 1000 км, до Азорського архіпелагу - 1500 км. Північна і північно-східна частина Португалії занята горами. Основна гірська система - Серра-да-Ештрела з найвищою точкою країни - горою Ештрела (1 991 м). У центрі і на півдні - лежить Португальська низовина з пологими рівнинами, пагорбами і низькими горами. Головні річки - Дору, Тежу (Тахо), Гвадіана.

КЛІМАТ:

У Португалії - субтропічний середземноморський клімат: м'який, без різких коливань температур. На півночі через Гольфстрім переважає морський клімат. Літо тут сухе і сонячне, але не спекотне (середня температура близько + 20 ° C, в горах - близько + 18 ° C), зима прохолодна (від + 4 ° C до + 10 ° C) і дощова. На півдні країни тепло і сухо. Середні температури січня + 5 ° С + 10 ° C, липня - від + 20 ° C до + 27 ° C. Температура води влітку +20 .. + 23 ° C.

ЧАС:

Відстає від київського на 2 години.

СТОЛИЦА:

Лісабон.

МОВА:

Португальська.

НАСЕЛЕННЯ:

Близько 10,6 млн. Чоловік. Португальці і вихідці з колишніх колоній (Бразилія, Ангола, Кабо Верде, Макао, Мозамбік, і ін.).

РЕЛІГІЯ:

Переважна більшість населення - католики.

ПРАВИЛА В`ЇЗДУ ТА ВИ`ЇЗДУ:

Для в'їзду на територію Португалії необхідна шенгенська віза, тому що Португалія входить до складу країн Шенгенської угоди. Дозволено безмитне ввезення: 200 шт. сигарет, 2 л вина, 1 л міцних напоїв, переносних радіоприймачів, портативних програвачів, друкарських машинок, спортивного інвентарю, предметів і речей домашнього вжитку, продуктів харчування в межах особистих потреб. Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова в разі подальшого вивезення валюти з країни), суму більше 500 євро необхідно декларувати. Дозволений вивіз ввезеної валюти, але більше 2500 євро можна вивезти лише в тому випадку, якщо представити докази ввезення цієї суми. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен.

ВАЛЮТА:

Євро / EUR (1 євро = 100 євроцентів). Найзручніше приїжджати вже з євро або міняти долари в аеропорту. Курси валют в різних банках можуть значно відрізнятися один від одного, деякі комерційні банки не беруть комісійні з операцій на суму менше 10 EUR. Туристичні чеки приймаються скрізь і за більш вигідним курсом, ніж готівкові, але комісійні досить високі (до 13%). Виняток - чеки American Express, які можна обміняти без комісійних в Amex. Єврочеки з картою гарантії чека,  обмінюються в багатьох банках. Всюди - і в провінціях, і в містах у всіх туристичних центрах можна знайти банкомати (multibancos). Банки працюють в будні дні з 8:30 до 15:00, банкомати національної системи Multibanco діють цілодобово. Найбільш широко приймаються кредитні картки Visa, Amex, Eurocard, Eurocheque, Diners Club, Mastercard.

ТРАНСПОРТ:

У Лісабоні є метро, ​​автобуси, трамваї і кілька підйомників . Проїзд в міському автобусі коштує близько 1 EUR, білет дійсний на 2 поїздки (куплений заздалегідь, він обійдеться дешевше). Одноденний проїзний на метро коштує приблизно  1-1,5 EUR, триденний -  3-3,5 EUR. Таксі легко впізнати за чорно-зеленим кольором (правда, зараз таксі поступово перефарбовують в бежевий колір). У місті плата стягується за лічильником, а за його межами - по кілометражу, включаючи зворотний шлях до місця відправлення. З 22:00 до 6:00 тариф підвищується на 20%. У всіх таксі є прейскурант на двох мовах. Діє система туристичних проїзних на міський транспорт (автобус, трамвай і метро, ​​а також фунікулери): на один день - 2,2 EUR, на 4 дня - 8 EUR, на тиждень - 12 EUR. Придбати проїзні можна на багатьох вокзалах і станціях метро.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

Взяти в Португалії напрокат автомобіль нескладно. Для цього необхідно мати стаж водіння не менше року, бути не молодше 21 року (в деяких компаніях - не молодше 25 років) і (в більшості фірм) пред'явити кредитну картку або залишити заставу. У Португалії правосторонній рух. Якість автомобільних трас середня - часто відсутня розмітка, а дорожні знаки можуть ввести в оману. Останнім часом було побудовано багато нових і якісних швидкісних магістралей (проїзд по ним платний). Використання ременів безпеки обов'язкове, діти до 12 років повинні перебувати на задньому сидінні. У населених пунктах заборонено використання звукового сигналу. На більшості курортів (Алгарве, Ешторілі) парковка безкоштовна, але в великих містах, особливо Лісабоні і Порту, а також на Мадейрі в місцях історичних пам'ятників в денний час по буднях парковка платна.

Дорожня поліція в Португалії поблажлива до туристів, проте краще цим все ж не зловживати. У португальських водіїв - непередбачуваний стиль водіння, а більшість мотоциклістів вважає вивчення дорожній правил  явно зайвим інтелектуальним навантаженням. Підсумок - країна займає одне з перших місць в Європі за кількістю дорожньо-транспортних пригод.

ЗВ'ЯЗОК:

Зателефонувати можна з будь-якого телефонного автомата і оплачується, як правило, телефонною картою, яку можна придбати у відділенні зв'язку. Ви можете зателефонувати з номера готелю - в цьому випадку вартість розмови може бути значно вищою. Послідовність набору: 07 + код міста + номер телефону. Дзвінок в країни Європи – 099. Найпростіше телефонувати з телефону-автомата, що працює за картками "CREDITOFONE", дзвінок з бару, ресторану або готелю обійдеться в 3-4 рази дорожче. Тарифи знижуються після 22.00, а на міжнародні переговори - після 20.00

КУХНЯ:

Португальська кухня вражує ситними і різноманітними стравами з м'яса, риби і овочів, але все ж рибна кулінарія - основний її напрямок. Кулінарам країни відомо більше 300 способів приготування тріски, вони вміють готувати безліч страв з сардин, скумбрії, окуня, форелі і інших видів риби. Кухня Мадейри відрізняється від континентальної ще більшим достатком риби і морепродуктів, а також широким використанням фруктів і місцевих спецій. Найвідоміший місцевий делікатес - який готується десятками способів риба-меч (увага: вагітним їсти страви з цієї риби не рекомендується). Португальські вина славляться на весь світ своїм вишуканим смаком. У країні виробляється величезна кількість червоних, білих і «зелених», що нагадують шампанське, вин. Портвейн - візитна картка Португалії: білий п'ють як аперитив, а червоний - на десерт. Традиційний час обіду - з 12:00 до 15:00. У Алгарве влітку все відкрито майже 24 години на добу.

ПАМ'ЯТКИ:

Порівняно невелика за площею Португалія може, тим не менш, похвалитися могутньою історичною спадщиною. Тут збереглися старовинні фортеці, собори і палаци. Лісабон (Lisboa). Символ Лісабона - прикрашена барельєфами і статуями відомих людей арка, що з'єднує площа Комерції з вулицею Аугуста. Інші місцеві «must see»: статуя Христа і знаменитий міст Васко-да-Гама, найдовший міський міст в Європі. Відомі музеї міста: музей Ду-Шиаду, Національний музей стародавнього мистецтва, Музей сучасного мистецтва, Національний музей природної історії, Етнографічний музей, Археологічний і Морський музеї, музей Калоста Гульбеньяна, унікальний Музей кераміки. Порту (Porto) і північ Португалії. Порту - один з найдавніших міст і колишня столиця країни. Тут варто пройтися по Авеніда-душ-Альядуш з будинками кінця XIX - початку ХХ століття, відвідати галасливий прибережний квартал Рібейра, знамениті винні погреби і строкатий і галасливий ринок. Також в Порту розташований найстаріший ботанічний сад в країні. У передмісті Віла-Нова-де-Гая вже більше 300 років знаходяться головні підвали для зберігання портвейну і працює єдиний в своєму роді Музей портвейну. Місто Брага (Braga) на північ від Порту - культурний і релігійний центр країни, резиденція єпископа. У 5 км від Браги знаходиться одна з головних святинь Португалії - що стоїть на гірській терасі церква Бон-Жезуш-ду-Монте (церква Христа на Голгофі, XVIII століття). У центрі Коїмбра (Coimbra) збереглися середньовічні фортечні стіни, монастирі Муштейру-де-Санта-Клара і Кунвенту-де-Санта-Клара-а-Нова. У 16 км на північний захід від Коїмбри розташована Фатіма, всесвітньо відоме місце паломництва.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Португальці привітні, неквапливі, тому будьте готові до їх запізнень на зустрічі. Не порівнюйте місцеве населення з іспанцями. Не прийнято обговорювати в розмові справи сімейні, особливо дітей. Не ставте під сумнів велике минуле Португалії. Сієста (з 12:00 до 15:00) - святий час для місцевих жителів, Вам можуть навіть не відповісти на телефонний дзвінок. Вечеряють в Португалії рано, деякі ресторани закриваються вже о 21:30 -22:00. В Португалії можливі кишенькові крадіжки і випадки шахрайства, особливо в громадському транспорті і туристичних районах. У Португалії немає приватних пляжей. Вода з-під крана придатна для пиття, але в деяких районах, вода містить високий відсоток солі. Рекомендуємо купувати питну воду в супермаркетах.

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити за собою притягнення до відповідальності. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорта і візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

Традиційний португальська сувенір - «азулежуш». Також цікаві вишивки та мережива ручної роботи, шкіряні і плетені вироби, і, звичайно, найрізноманітніша кераміка (характерний для Португалії «капустяний лист»). Ну і, зрозуміло, смачні і корисні (якщо в міру, звичайно) сувеніри - знамениті португальські портвейн і мадера.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Довідкова служба: 118,
інформація для туристів: 0-800-296-296,
швидка допомога, поліція, пожежна охорона: 112,
служба порятунку (екстрена допомога): 115,
термінова допомога на дорогах: 308.

Посольство Португалії в Україні
Адреса: м Київ, вул. Велика Васильківська, 9/2, кв.12
Телефони: (+38 044) 227-24-42, 490-58-17
Факс: (+38 044) 230-26-25
E-mail: embport@ukrpack.net
Режим роботи: 10:30 - 12:00 (пн-чт)

Посольство України в Португальській Республіці
Адреса: Avenida das Descobertas, 18 1400-092 Lisboa, Portugal Republic
Телефон: (8 10 351) 21 301 00 43
Факс: (8 10 351) 21 301 00 59
E-mail: emb_pt@mfa.gov.ua, lisboa@embaixada-da-ucrania.pt
Веб-сайт: https://embaixada-da-ucrania.pt/, https://www.mfa.gov.ua/portugal/
Режим роботи: 09:00 - 18:00 (пн-пт)

Пам`ятка туристу при поїзжці до Португалії