USD = 37.30 грн.
EUR = 40.05 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) - федеральна держава в Південно-Західній Азії.  ОАЕ розташовуються на південному-сході Аравійського півострова і межують з королівством Саудівської Аравії, Катаром і Султанатом Оман. Береги еміратів омивають води Перської та Оманської заток. Площа ОАЕ становить 83,6 тис. Кв. км. ОАЕ є конфедерацією еміратів, які об'єдналися 2 грудня 1971 року. Всього еміратів 7, далі вони перераховані в послідовності, що відповідає розміру їх територій: Абу-Дабі, Дубаї, Шарджа, Рас Аль Хайм, Фуджейра, Умм Аль Кувейн і Аджман.

Емірат

Адміністративний центр

Площа, км

Населення, млн

Абу-Дабі

Абу-Дабі

67 340

1 465 431

Аджман

Аджман

259

260 492

Дубай

Дубай

3 885

1 229 330

Рас эль-Хайма

Рас эль-Хайма

1 683

191 753

Умм эль-Квуейн

Умм эль-Квуейн

777

59 098

Фуджейра

Фуджейра

1 166

118 933

Шарджа

Шарджа

2 590

656 941

КЛІМАТ:

Це країна з сухим субтропічним кліматом. Дощі вкрай рідкісні, бувають, в основному, взимку. Кількість дощових днів не перевищує 7-10 на рік. В залежності від часу доби і сезону температура коливається від + 10 ° С до + 48 ° С. Середня денна температура в січні складає + 24 ° С, в липні + 41 ° С.

ЧАС:

Різниця в часі з Україною влітку на 1 годину вперед, в зимовий період на 2 години вперед.

СТОЛИЦА: 

Абу-Дабі. 

МОВА: 

Основна мова - арабська, широко вживаються англійська, хінді, урду.

НАСЕЛЕННЯ:

Населення ОАЕ - 4,8 млн осіб, переважна більшість з яких (до 70%) - робітники з Південної і Південно-Східної Азії. Корінне населення в основному представлено мусульманами-сунітами.

РЕЛІГІЯ:

Государственная религия - ислам. Однако разрешены другие религии. ОАЭ – мусульманская страна, живущая по законам шариата. Постарайтесь придерживаться определенных правил поведения, чтобы Ваше пребывание в ОАЭ запомнилось Вам только приятными моментами. Мужчины ! Не стоит пристально рассматривать восточных красавиц в черных накидках и, тем более, указывать на них пальцем. Закон ОАЭ обеспечивает полную защиту покоя местных женщин, и усиленное внимание может иметь неприятные последствия вплоть до уголовной ответственности. Необходимо помнить, что в мусульманскую мечеть нельзя входить в шортах, без рубашки, в любой другой неподобающей одежде. При входе в храм обязательно снимать обувь. Нельзя фотографировать местных женщин, мужчин – только с их разрешения. Съемка правительственных учреждений, военных объектов, портов, аэропортов, посольств и консульств запрещена .

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ - ВИЇЗДУ:

В ОАЕ  відсутнє обмеження на ввезення валюти і виробів з дорогоцінних металів. Дозволено ввозити (з розрахунку на одну дорослу людину) 2000 штук сигарет або 400 сигар або 2 кг тютюну, 2 літри міцних алкогольних напоїв і 2 літри вина (для повнолітньої людини не мусульманського віросповідання), парфумерію - в розумних межах. Заборонено ввезення наркотиків (вживання та розповсюдження карається стратою), ліків, що містять наркотичні речовини, зброї, відео - і друкованої продукції еротичного (порнографічного) змісту, а також матеріалів, здатних образити релігійні почуття мусульман або ті, що можуть бути сприйняті як недружні стосовно держави. Всі ввезені відеоматеріали можуть бути відібрані на митному контролі та повернені тільки після їх перегляду.

ГРОШІ:

Грошова одиниця ОАЕ - дирхам. 1 дирхам дорівнює 100 філсам.  Курс 1 $ = 3,66 дірхама. Обмін дорожніх чеків і валют проводять банки, обмінні контори, бюро подорожей і великі готелі. Кредитні картки приймаються, але не завжди. Ввезення і вивіз іноземної і національної валюти не обмежений. Обміняти валюту можна в більшості банків і обмінних пунктів. Банки працюють з 08:00 до 12:00-13:00 з суботи по четвер, п'ятниця - вихідний день. Обмінні пункти працюють з 08:00 до 19:00-20:00 з перервою на обід. У більшості торгових точок приймаються долари США, але курс конвертації може бути не вигідним. У більшості готелів і великих магазинах приймаються кредитні картки.

ТРАНСПОРТ:

Для пересування по місту зручніше користуватися таксі. У Дубаї існують таксі двох типів: державні і приватні. Державне таксі - світло-бежевого кольору, на передній двері - телефон  муніципальної служби таксі: 331-31-31. Варто обирати послуги муніципального таксі, де ви сплачуєте тільки за лічильником, і обслуговування вищої якості. При користуванні приватним таксі, необхідно обговорити вартість поїзди з водієм до посадки. Жінкам слід сідати тільки на заднє сидіння. Палити в таксі заборонено. У країні діє повна заборона на автостоп. Стояти на узбіччі дороги з метою зупинити попутну машину - заборонено і є адміністративним порушенням. Рух правосторонній. У разі ДТП слід дзвонити в поліцію (999). Сперечатися з поліцейськими або пропонувати їм хабарі не рекомендується. Водіння автомобіля в нетверезому стані карається великим штрафом або тюремним ув'язненням. Більшість готелів має автобуси, які доставляють туристів в центр міста і до пляжу. Також діє автобусне сполучення між основними торговими точками міста, і між деякими столицями Еміратів. Вартість проїзду фіксована. Квитки продає водій на зупинках. Вхід здійснюється через передні двері. Автобус - найдешевший вид транспорту, але курсує він не надто часто і охоплює лише частину вулиць. Зауважимо, що муніципальним транспортом в Дубаї користується тільки малооплачувана частина населення.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

Автомобілі напрокат видаються за наявності міжнародних водійських прав і кредитної картки (краще двох). Взяти машину напрокат можна не менше ніж на 24 години у відповідному агентстві rent a car. Воно ж оформляє тимчасовий дозвіл на водіння (temporary driving license). Ви повинні бути не молодше 21 року, пред'явити паспорт (іноді досить копії), кредитну картку і чинні міжнародні права, видані не менше 1 року тому, а також надати 2 фото. Кілометраж не обмежений, можлива оренда з водієм. Орієнтовна вартість оренди автомобіля 20-80 $ на добу. Тимчасовий дозвіл на водіння дійсний той термін, на який орендовано машину. Коли ви перебуваєте за кермом, завжди майте з собою права і паспорт або його копію. На багатьох перехрестях рух організовано по колу - арабською дауар, англійською roundabout. Перевага при русі на кільцевій розв'язці має той, хто вже перебуває на ній. В'їзд на перехрестя, якщо воно зайняте транспортом, що їде попереду, заборонено навіть за умови дозвільного сигналу світлофора і розглядається як грубе порушення. У Дубаї суворо дотримується правило, згідно з яким, і водій, і пасажир повинні бути пристебнуті ременями безпеки. Перевезення в автомобілі алкоголю без відповідного дозволу (ліцензії, що видають резидентам), карається законом. Придбання бензину самостійно, готівковим коштом на автозаправних станціях. Один галон бензину (4,5 л) в ОАЕ коштує приблизно 1 $.

ЗВ'ЯЗОК:

Усі види телефонного зв'язку в ОАЕ платні. Вихід на міжнародний зв'язок (Україна) - (380), далі набрати код міста і телефон. Ви можете скористатися як телефоном готелю, так і телефонами-автоматами. Телефони-автомати розташовані на всіх центральних і великих вулицях міст ОАЕ. Зателефонувати можна по телефонній пластиковій картці різного ґатунку (30, 45, 60 дирхам), яку можна придбати в магазинах і на автозаправних станціях. Міжнародний дзвінок з готелю в Україну і країни СНД як правило 35 дирхам хвилина (вартість і порядок оплати рекомендується уточнити на Reception). Дзвінок з телефону - автомата значно дешевше, в 3-4 рази.  Дзвінок за кодом: (9 - гудок) 380 (код України) далі код міста і номер абонента. 
* Набір (9 - гудок) для дзвінка з номера готелю, з телефону - автомата - відразу код країни.

ГОТЕЛІ:

Напруга у  мережі 220/240 В / 50 Гц. Стандартними є розетки англійського типу (з трьома штирями). Перехідник можна придбати в будь-якому магазині.

КУХНЯ: 

Ресторани ОАЕ пропонують кухню всіх країн, в тому числі і українську. Всі, навіть найменші закладу кондиціоновані. Тут широко представлені всі світові системи FastFood. Однак, якщо ви хочете поїсти із вживанням алкоголю, то варто іти в заклад при готелі. Коран забороняє мусульманам пити вино, тому в арабських країнах існують обмеження на споживання алкоголю. У Дубаї алкоголь подається в ресторанах і барах при готелях. Резиденти з немусульман можуть придбати спиртні напої в спеціалізованих магазинах при наявності у них відповідного дозволу (liquor licence). Перебувати в громадському місці або в автомашині зі спиртним, пропонувати або продавати алкогольні напої мусульманину заборонено.В еміраті Шарджа діє сухий закон. Провезення спиртного в цей емірат кримінально карний. Поява на вулиці напідпитку може обернутися для вас штрафом або навіть тюремним ув'язненням. Якщо ви все-таки вжили дещо більше спиртного, постарайтеся зупинити таксі і дістатися до свого готелю, не діставайте інших гостей, а також обслуговуючий персонал готелю.

МАГАЗИНИ:

Більшість магазинів працює з 09:00 до 13:00 і з 16:30 до пізнього вечора, практично без вихідних (крім першої половини дня в п'ятницю). Приватні магазини можуть працювати по іншому, встановленому ними графіку. У магазинах з нефіксованим цінами і на ринках прийнято торгуватися.

ЧАЙОВІ:

Вони є не обов'язковими, але невеликим чайовим зрадіє кожен. У разі хорошого сервісу можна додати 10% від суми рахунку. У таксі чайові не прийняті.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Найпопулярніші екскурсії в ОАЕ - це, зрозуміло, поїздка в столицю Абу-Дабі або в Дубай. На додачу: відвідування «стаєнь шейха», Марокканських бань і зоопарку, а також верблюжі перегони, сафарі в пустелі і занурення з аквалангом. З давньої історії до наших днів в Абу-Дабі зберігся тільки Форт АльхХусн (XIX ст.), Відомий ще як Старий або Білий Форт. Першочергово, він був зведений для захисту справжнього скарбу пустелі - найчистішого джерела артезіанської води. Згодом навколо форту були зведені зовнішні стіни, а сам форт служив палацом для шейха Шахбута. І по сьогодні  старий Форт АльхХусн служить вірою і правдою для зберігання архівів регіону і проведення історичних робіт, - в ньому діє Центр документації та дослідження. Культурно-етнографічне село спадщини - Умм аль-Нар, детально знайомить з історією виникнення та розвитком культури країни і національного побуту. Справжньою перлиною і гордістю Абу-Дабі є одна з шести найбільших мечетей світу - мечеть шейха Зайда (Sheikh Zayed). Мечеть настільки величезна, що здатна вмістити одночасно 40 тисяч віруючих, в молитовному залі храму лежить найбільший у світі килим площею 5627 м2, а під стелею висить найбільша у світі люстра діаметром 10 м і висотою в 15 м. Багатий Абу-Дабі і на розкішні парки та красиві сади. А десятикілометрова фонтанна набережна Корніш-Роуд -  є своєрідною галереєю найвідоміших на весь світ фонтанів: «Сім еміратів» (виконаних у вигляді кавника з чашами), «Лебеді», «Перлина», а також визнаний одним з найкрасивіших фонтанів світу - фонтан «Вулкан». 
Зі старовинної спадщини цікаві арабські споруди району Бастакія, вітряні башти в районі Ринків і Шиндага, Дубайський історичний музей у форті Аль-Фахіді, село ловців перлів в районі Шиндага і, звичайно ж, старі східні базари. Сучасному Дубаю є чим похизуватися. Це і 39-поверховий Міжнародний Торговий Центр, і мечеть Джумейра, що сяє облицьованим золотистим каменем з майстерним різьбленням, і єдиний у світі семизірковий готель «Парус», і врешті-решт, грандіозні «Пальмові острови», що виросли «з нізвідки» . Зоопарк в Дубаї - кращий на Близькому Сході, а найбільший парк розваг в Азії "Вандерленд" вміщує в себе мега-аквапарк "Сплешленд". І це далеко не весь список! Дубаї і після цього продовжує дивувати: неподалік від рекордно високого хмарочоса Burj Dubai побудований «Dubai Fountain» - найбільший і найдорожчий фонтан у світі, висота струменів якого досягає 152 метрів, а вода підсвічується 25 кольоровими проекторами і 6600 кольоровими ліхтарями.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Рекомендації: для пиття слід вживати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Година виїзду з готелю -12:00. Якщо ви не здали номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - мінібар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і ін. Аптечка - перед подорожжю сформуйте і захопіть з собою аптечку, яка допоможе вам у газі легких нездужань, заощадить ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах мати різні назви. Звичаї, порядки і відповідальність за порушення. Вирушаючи в подорож в ОАЕ слід пам'ятати наступне: ОАЕ - це суверенна ісламська держава. Регулювання суспільних відносин здійснюється згідно з національним законодавством, нормами моралі і релігії, звичаями, заснованими на принципах Ісламу. Будь-який турист, в незалежності від громадянства, несе відповідальність відповідно до законодавства ОАЕ. Покарання за недотримання законів ОАЕ дуже жорсткі. Відповідну інформацію Ви можете отримати у гіда. Для вашої власної безпеки слід взяти до відома нижче вказану інформацію і дотримуватися таких правил.
 - Потрібно підкорятися законним вимогам офіційних представників органів місцевої влади та управління (поліція, митниця).
- Розпивання спиртних напоїв та поява в громадських місцях або на вулиці в стані алкогольного сп'яніння тягне за собою штраф або кримінальну відповідальність, або депортацію. Розпивати спиртні напої дозволено тільки в барах, ресторанах і номері готелю. В еміраті Шарджа діє повна заборона на алкоголь, вживання і транспортування якого вважаються кримінальним злочином.
- До відвідування храмів або мечетей з'ясуйте існуючі на цей рахунок правила.
- Забороняється фотографувати будівлі державних установ, військові споруди, особняки, палаци, прапори, місцевих жінок; чоловіків можна тільки з їх дозволу.
- Вважається непристойним і не рекомендується жінкам носити занадто відкритий, обтягуючий, короткий одяг. Перебувати на пляжі без купального костюма або окремих його частин заборонено. Чоловікам не можна з'являтися в громадських місцях з оголеним торсом.
- Купатися в басейні у верхньому одязі заборонено.
- Нецензурна лайка та будь-які погрози на адресу, а також в присутності місцевого населення загрожують штрафом або тюремним ув'язненням.
- За кинуте сміття (навіть якщо  випадково впало повз урни) стягується штраф. З метою недопущення виникнення небажаних інцидентів українським громадянам рекомендується: виявляти дружелюбність до місцевого населення, зважати на традиції їх життя; бути терплячими, бути чемними, не підвищувати голосу, не принижувати гідності місцевого населення; поважати місцеві звичаї і традиції, не проявляти зарозумілості і зневаги до місцевої культури, а також не допускати образливих висловлювань стосовно громадян і керівників країни перебування. Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити притягнення до відповідальності. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорта і візи. Ознайомтеся з умовами страхування, зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

Всесвітньо відомий Золотий ринок в Дубаї демонструє сліпуче різноманіття дорогоцінних металів і каміння. Тут можна придбати прикраси з 18-ти-22-х каратного золота. У Шарджі вражає старовинний багатобарвний текстильний базар, ринок овочів і фруктів, рибний ринок. З виробів народних промислів можна придбати арабські кавники, срібні та мідні мечі, "Ханджар" (арабські криві кинджали), ляпіс-лазур, ювелірні вироби з Оману та Ємену, перські килими і бавовняні "дурро" (довгасті підлогові килими).

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 999
Швидка допомога  - 998 или 999
Пожежники - 997
Довіокова служба  - 180.
Довідкова аеропорту- 245-555 (Дубай), 581-111 (Шарджа), 757-611 (Абу-Дабі).
Телефонний оператор - 100.
Міжнародні аеремовини - 150.
Точний час - 140.
Телеграмми телефоном - 130.
Берегова охорона - 450-520

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ОАЕ:

Abu Dhabi, Zone 1, Sector 34, 13th Street, Villa #4, P.O.Box 35572
Тел.: 8 10 (9712) 632 7586
Факс: 8 10 (9712) 632 7506
E-mail: emb_ae@mfa.gov.ua, embukr@emirates.net.ae