-->

USD = 28.50 грн.
EUR = 31.99 грн.

Мексика - а офіційно - Мексиканські Сполучені Штати - це держава в Північній Америці, яке на півночі межує зі Сполученими Штатами, а на південному сході - з Белізом і Гватемалою. На заході країна омивається водами Тихого океану і Каліфорнійської затоки, на сході - водами Карибського моря і Мексиканської затоки.

Мексика займає 1 972 550 км² суші північноамериканського континенту, а також близько 6000 км² островів, що знаходяться в Тихому океані, Мексиканській і Каліфорнійській затоках і в Карибському морі. Країна ділиться на 31 штат і столичний федеральний округ.

Більше 50% території Мексики - це переважно гори! Виняток становить лише рівнина півострова Юкатан. В країні також розташовуються легендарні вулкани Попокатепетль - 5462 м, Істаксіуатль - 5286 м і Невадо-де-Толука - 4577 м. Столиця Мексики - місто Мехіко.

Клімат

На півночі країни клімат є субтропічним, а на півдні - тропічним. В областях, розташованих вище 2500 м над рівнем моря, температура взимку становить приблизно +2, а влітку доходить до +15 градусів за Цельсієм. Однак на узбережжі ближче до півдня температура ніколи не опускається нижче +20 градусів. Примітно, що долина Юкатана і гірські масиви країни покриті лісами, над якими цвітуть мальовничі альпійські луки.

Мексика займає четверте місце в світі по різноманіттю рослин і тварин, тут знаходиться 58 національних парків і заповідників. У мексиканських джунглях водиться безліч тварин, тропічних метеликів, птахів і ростуть рідкісні види рослин. Біля берега Карибського моря знаходиться знаменитий кораловий риф.

Історія

Історія розвитку Мексики дуже цікава і різноманітна. На території цієї країни перебували колись найбільш розвинені цивілізації Західної півкулі. Найпершою з них були ольмеки (з 1500 по 600 рр. до н. е.). Культура майя досягла свого розквіту близько VI ст. н. е. А в Х ст. тут же виникла держава тольтеків, витіснених плем'ям чичимеків, яких пізніше підкорили племена науа. Найпотужнішим серед цих племен були ацтеки, їх імперія до XV в. стала наймогутнішою державним утворенням в Мексиці.

Завоювання Мексики європейцями почалося в 1517 році. У 1522 р іспанський імператор Карл V оголосив Ернана Кортеса (керівника третьої експедиції в Мексиці) губернатором завойованих земель, передавши в його володіння землі площею 64 750 км². Однак 1528 року влада Кортеса була обмежена - до Мексики була надіслана адміністративно-судова колегія, яка підпорядковувалася королю. Трохи пізніше Мексика увійшла до складу створеного віце-королівства Нова Іспанія. Довгий час країна була колоніальним володінням Іспанії, а її господарство було засновано на експлуатації індіанців, які змушені працювати на відвойованих землях.

На початку XIX ст. війська Наполеона окупували Іспанію - в Мексиці почалася визвольна війна, що закінчилася утворенням незалежної Мексиканської імперії. У 1824 р Мексику проголосили республікою. Буквально через 12 років країна втратила території Каліфорнії і Техасу, які оголосили себе незалежними республіками, а після війни з США (1846 -1848 рр.) - землі на північ від Ріо-Гранде.

З 1929 р в Мексиці при владі перебувала Інституційно-революційна партія, з 1994 р країна спільно з США і Канадою створила найбільшу зону вільної торгівлі НАФТА.

Візовий і митний режими

Для громадян, які мають паспорти України (!ОБОВ'ЯЗКОВО! Народжених в цих країнах!), Які відвідують Мексику з метою туризму, транзиту і бізнесу діє електронна система отримання дозволу на в'їзд, без необхідності відкриття візи в посольстві.

Час

Три часових пояси. У Мехіко час відстає від київського на 8 годин, з останньої неділі березня до останньої неділі жовтня - на 9 годин. Тихоокеанське узбережжя - на 10 годин.

Населення

Чисельність населення Мексики, за відомостями на 2011 р, становить близько 112,5 млн чоловік. Мексиканцями є нащадки індіанців, іспанців та інших європейців. Основна частина мексиканців - метиси. Крім мексиканців-метисів і громадян зі світлим кольором шкіри, в країні проживає досить велика етнічна група індіанців, в якій переважають нащадки майя, встигли асимілюватися в сучасне мексиканське суспільство.

Необхідно також відзначити, що Мексика має відмінний приріст населення.

Мова

Державна мова Мексики - іспанська. Однак в країні зустрічаються люди, які знають індіанську мову. Основні мови індіанців, на якій все ще говорять в Мексиці, - це: науатль (мова ацтеків), міштекска, майя, сапотекська, отомі, тотонакська, масатекська, цоцільська, цендільська, масауа, міхея, уастекська, чінантекська і тараско.

Валюта

Мексиканською грошовою одиницею є песо! 1 песо = 100 сентаво. Міжнародний код - MXN, символ - $. Поміняти валюту можна в банках, великих готелях або в спеціалізованих обмінних пунктах «casas de cambio». Крім того, в країні приймаються кредитні карти Visa і MasterCard. 1 мексиканське песо (MXN) дорівнює приблизно 0.0763 долар США (USD).

Кухня

Мексиканська кухня являє собою яскраве поєднання гастрономічних традицій! На півночі країни основні компоненти кухни- яловичина і козлятина, тут дуже люблять готувати барбекю. У центральній частині кухня насичена стравами з кукурудзи, бобових і спецій - у вигляді коржів, різноманітних рагу і запіканок. Південна частина країни любить готувати курку і гострі овочеві страви. На даний порядок страв сильно впливає карибська кухня. На узбережжі - улюблені страви, звичайно ж, риба і морепродукти.

Однак в якому б регіоні Мексики ви не знаходилися, всюди зможете спробувати три типових компоненти кухні: тортильяс (кукурудзяні коржі), квасоля і гострий чилі.

Популярні в Мексиці «олья-подріда» (гуляш), «карне-Асад» (смажена яловичина з квасоляним гарніром) і «тамалес» (приготовані на пару шматки кукурудзяного тесту, загорнуті листом кукурудзяного качана і политі соусом).

Відмінними ласощами для мексиканців вважається смажена цукрова тростина - «канас-асадас». ЕНЧІЛАДАС - це своєрідні рулети з омлету, популярні різноманітні буріто.

Чайові

Чайові, як правило, становлять 10% від суми, зазначеної в рахунку. Носильникові Вашого багажу, водієві або гіду можна «залишити на чай» 1-2 USD.