USD = 40.05 грн.
EUR = 42.10 грн.

Мальдіви вважаються одним з найбезпечніших місць відпочинку в світі. На кораловий архіпелаг в Індійському океані їдуть за спокійним і відокремленим відпочинком. На думку експертів, у світі існує тільки два мальовничих місця для підводного плавання: Червоне море і Мальдіви. Тому дайвінг-центри з навчальними школами тут є на кожному курорті.

Мальдіви вважаються одним з кращих екзотичних напрямків. Тут 1190 островів (вірніше, атолів) і всі вони - як на підбір: з блакитними лагунами, піщаними пляжами і унікальною рослинністю. Для гідного відпочинку на них є все: тиша і спокій, красива природа, багатий підводний світ. А ще те, без чого будь-які переваги будь-якого курорту тут же меркнуть в очах сучасних розпещених туристів - хороші готелі і високий рівень сервісу.

Столиця

Мале - одна з найменших столиць світу - її площа становить всього два кв. км. Проте, в цьому місті, яке практично повністю займає однойменний острів, живе третина населення всіх островів - близько 90 тисяч осіб. У столиці є все, що належить мати східному місту: мечеті, ринок, безліч магазинів з сувенірами, маленькі кафе з екзотичними стравами та інше. Тут немає високих будівель, а велосипедів набагато більше, ніж автомобілів. В Мале практично неможливо заблукати, всі вулички виходять на три великі дороги. На острові багато готелів. Кожен готель має свій прогулянковий човен, на якому можна відправитися в круїз по архіпелагу на декілька днів.

Клімат

Тропічний, спекотний і вологий. Середня температура 29-32 С.
Існує 2 мусонних періоди: північно-східний мусон триває з грудня по березень (в цей час випадає найменша кількість опадів) і більш вологий південно-західний мусон - з квітня по жовтень. В цей час, особливо в червні-липні, дощі найбільш ймовірні й більш тривалі. Купатися і засмагати на Мальдівах можна цілий рік.
Для любителів підводного плавання «несезонними» є травень-червень через погану видимість у воді, через розмноження планктону. Так як Мальдіви знаходяться в екваторіальній зоні, сильні шторми і циклони тут надзвичайно рідкісні.

Час

Різниця з київським часом становить + 3 години (взимку), + 2 години (влітку).

Населення

341 тис. чол., Мальдівці - змішана раса (основні етнічні типи - індійці, сінгали, араби, східно-африканські народності і малайзійці). Третина населення проживає в столиці - Мале.

Мова

Офіційною мовою є мальдівська (дивехи). Вона виникла близько 1500 років тому, відноситься до індоарійських мов, володіє власною писемністю під назвою тана, читається справа наліво.
Через великі відстані між островами архіпелагу Мальдівського утворилося кілька діалектів з досить істотними відмінностями у вимові і словниковому запасі. Між мешканцями північних островів архіпелагу і жителями південних островів можуть виникнути труднощі в розумінні один одного.
У всіх готелях персонал говорить англійською мовою.

Релігія

Іслам (суннизм, незначна кількість населення сповідує шиїзм).
В 1153 р. н.е. король Каламінья, що правив в той час на Мальдівах, прийняв іслам, який і до цього дня залишається єдиною релігією країни (для отримання громадянства Мальдівської республіки необхідно бути мусульманином).

Віза

Для українців віза на Мальдівські острови відкривається безкоштовно по прильоту. При собі потрібно мати закордонний паспорт, дійсний мінімум 6 місяців після повернення, зворотні квитки з вказаною датою вильоту, ваучер на туристичне обслуговування.
Термін дії Мальдівської візи - 30 днів з моменту в'їзду в країну.

В`їзд-виїзд

Можна безмитно ввозити 200 сигарет, 125 мл парфумерії, речі для особистого користування.
Заборонено ввозити свинину, собаче м'ясо, порнографічну продукцію, наркотики («нагородою» за їх провезення стане довічне ув'язнення), антиісламську літературу, зброю для підводного полювання. Для ввезення домашніх тварин потрібно отримати спеціальний дозвіл (ввезення собак заборонений).
Ввезення і вивіз іноземної валюти не лімітований.
Не можна вивозити з країни чорні і червоні корали, вироби з черепахового панцира, раковини перлинних устриць.
При вильоті з Мальдівських островів всі колючо-ріжучі предмети потрібно здати в багаж.
Ввезення алкоголю заборонено.

Гроші

Грошова одиниця Мальдів - мальдівська руфія (Rf). 1 руфія = 100 ларі. 1 USD = 15,4 Rf, 1 Euro = 20,4 Rf.
Долари приймаються повсюдно, немає необхідності міняти їх на руфії, оскільки навіть в сувенірних крамничках на місцевих островах покупки можна оплатити доларами. Євро приймаються тільки на курортах, а також в деяких сувенірних крамницях. Курс обміну скрізь практично однаковий, трохи більш вигідний в Мале, ніж в готелях.
За всі послуги та товари на островах стягується сервісний збір в розмірі 10% + податок 8% від вартості.

Транспорт

На Мальдівах громадського транспорту як такого не існує. Велика частина перевезень здійснюється гідролітаками, вертольотами і катерами. На гідролітаку можна безкоштовно провозити до 25 кг багажу. За кожен кілограм переваги - доплата $ 2.
Залізниць на Мальдівах немає.
Місцеве таксі являє собою дерев'яний катерок дони з плоским дахом. На сусідні острови на дони можна потрапити за $ 20, а на найвіддаленіші - за $ 70.
Автомобілі-таксі, як і дороги, є тільки в столиці Мале, на атолах (коралових кільцеподібних островах) Ган і Адду. Таксі можна зупинити на вулиці або викликати по телефону (у другому випадку буде дешевше). Поїздка коштує 20-25 руфій, провезення багажу - 5 руфій.
Велосипеди та мотоцикли - найпопулярніші види наземного транспорту.
На Мальдівах можна взяти напрокат катер або човен.
Готелі забезпечують туристів трансфером на човнах.
Дорожніх знаків і світлофорів немає, тому при переході дороги потрібно бути уважними, оскільки водії не поступаються дорогою пішоходам.

Їжа

У національній кухні переважають гострі страви, так як корінням вона йде в арабську і індійську, які дуже поважають всілякі прянощі і приправи. В основі більшості Мальдівських страв - риба і рис. Пікантність страв надають лайм, чилі і маленька цибуля. Також великою популярністю користуються всілякі соуси. Курка на Мальдівах відноситься до святкових страв. З солодощів дуже смачні "Бонд" - білі кокосові палички. Місцевий алкогольний напій «раа» з пальмового молока нагадує пунш.
У морі біля Мальдівських островів водиться тільки риба. Всі інші морепродукти привозні і досить дорогі.
Спиртні напої можна купити у всіх готелях без обмежень, але вживати тільки в барах і ресторанах туристичних зон. На Мале алкоголь не продається і не пропонується.
Меню більшості курортів Мальдівських островів складається з страв як місцевої азіатської, так і європейської кухні.

Безпека

Мальдівські острови вважаються найбезпечнішим місцем для відпочинку. На Мальдівських островах як в мусульманській країні вживання алкогольних напоїв в громадських місцях (поза курортної зони) суворо заборонено.
Вирушаючи на прогулянку по Мале і жилим островам, слід надягати довгі штани або спідницю, сорочку або блузку. У готелях немає європейської строгості дресc-коду, скоріше навпаки: діаманти, підбори, костюми і краватки виглядають инородно навіть у багатьох готелях Deluxe.
Поблизу островів не можна ловити рибу і займатися підводним полюванням.
На Мальдівах дуже піклуються про охорону навколишнього середовища. Категорично забороняється ламати живі і мертві корали, пошкоджувати морські раковини, піднімати їх на поверхню.

Пляжі

Мальдівські острови оточені пляжами з білосніжним кораловим піском і чудовими лагунами з кришталево чистою водою. Кожен острів облямований так званим домашнім рифом, що створює захист від хвиль. Море біля берега неглибоке і безпечне. На пляжах немає морських їжаків.
Нудизм і загоряння топлесc заборонені на всіх островах архіпелагу. Порушникам загрожує штраф.
Прозорість води в легенях близько островів досягає 40 м. Вода з зовнішнього боку атолів дуже чиста, а морське життя надзвичайно різноманітна і барвиста.

Розваги

Численні коралові печери Мальдівського архіпелагу - виняткове місце для дайвінгу. Коралові рифи перепиняють хижим рибам шлях в прибережні води, тому занурення тут безпечно. Більшість готелів мають школи підводного плавання (на острові Гіраавару працюють російськомовні інструктори). Нічні занурення організовуються досить рідко через сильні течій і непередбачуваності морських мешканців.
На Мальдівах діють спеціальні правила для дайверів:
- глибина занурення не повинна перевищувати 30 м;
- час занурення - до 60 хвилин;
- забороняється занурюватися на глибину, що вимагає декомпресії;
- при зануренні обов'язкова наявність підводного комп'ютера;
- обов'язкова зупинка на 3 хвилини на глибині 5 м;
- через тиск не можна занурюватися за 12 годин до міжнародного польоту.
З травня по жовтень на островах прекрасні умови для заняття серфінгом. На Мальдівах хороша прибійна хвиля, але в зоні відпочинку туристів вона буває тільки на двох курортах - Донвелі і Лохіфуші. В інші відповідні місця можна дістатися на човні або замовивши сафарі-круїз.
На островах не буде нудно шанувальникам водних видів спорту: для них на вибір сноркелинг, віндсерфінг, ходіння під вітрилом, катання на катамаранах і каное, водні лижі. Любителі посидіти з вудкою будуть в захваті від місцевої риболовлі. Вона проходить тільки у відкритому морі, а виловлену рибу потім можна попросити приготувати в ресторані. Правда, ловля акул на Мальдівах заборонена.
А на березі можна пограти в теніс, пінг-понг, відвідати тренажерні зали. Побачити архіпелаг у всій красі можна під час фоторейсов на гідролітаках.
Для любителів повеселитися 2-3 рази в тиждень влаштовуються дискотеки, фольклорні вечори, шоу, вечори караоке. В Мале практично не знайти розваг в звичному розумінні: ні нічних клубів, ні концертних залів, ні театрів. Замість цього - прогулянки по місту, трапези в ресторанчиках європейської та національної кухні.
У багатьох спa-центрах практикують древнеиндийскую систему Аюрведа. Спа-процедури на Мальдівських островах дорожче, ніж на Шрі-Ланці та Балі.

Корисні телефони

Посольство України в Індії та Республіці Мальдіви (за сумісництвом) в Делі: 91 (11) 261-460-41 
Пожежна служба    118
Поліція    119
Швидка допомога   102
Національна служба безпеки     31-2-81