USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Ізраїль - держава загальною площею 21,5 тис. кв.км, знаходиться на південному заході Азії і на східному узбережжі Середземного моря. На півночі межує з Ліваном, на північному сході з Сирією, на сході з Йорданією, на південному заході з Єгиптом.

КЛІМАТ:

Субтропічний. Літо довге (з квітня по жовтень), спекотне та сухе. В Ейлаті тепло протягом усього року - з квітня по жовтень середня температура близько +26 С. Дощі, в основному, випадають в північному і центральному районах. У північному Негеві їх набагато менше, на півдні кількість опадів дуже мала. Кліматичні умови в різних регіонах відрізняються: узбережжя характеризується вологим літом і м'якою зимою, гірські райони (наприклад, Єрусалим і Цфат) - сухим літом і відносно холодною зимою. В Йорданській долині жарке сухе літо і м'яка приємна зима, а в Негеві - типовий клімат напівпустель. Температурний діапазон дуже широкий - від періодичних зимових снігопадів до гарячого сухого вітру, який приносить з собою різке підвищення температури. Рекомендується кілька разів на годину пити воду, щоб уникнути нездужання у зв'язку зі зневодненням.

ЧАС:

Однакове з Україною.
Дати переведення годинників на літній / зимовий час не відповідають європейським.

СТОЛИЦЯ: 

Єрусалим.

МОВА:

Державні мови - іврит, арабська; широко поширені французька, іспанська, німецька, ідиш, російська та польська мови.

НАСЕЛЕННЯ:

В Ізраїлі проживає понад 6 млн осіб. З них близько 80% - євреї (більш ніж половина корінні жителі), приблизно 17% - араби, інші представники інших національностей - друзи, бедуїни, черкеси і т.д. У містах живуть понад 90% ізраїльтян.

РЕЛІГІЯ:

76.5% - євреї, 16% - мусульмани, 2% - християни, 1.5% - друзи, 4% не володіють релігійної ідентифікацією.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ТА ВИЇЗДУ:

При перетині кордону проводиться ретельний огляд багажу і дуже сувора перевірка пасажирів. До можливих незручностей потрібно поставитися з розумінням, тому що всі запобіжні заходи пов'язані з турботою про безпеку на території Ізраїлю. При вході в деякі ресторани, магазини та інші публічні місця огляд ручної поклажі так само є звичайними запобіжними заходами. Покинуті сумки, коробки і т.п. рекомендуємо не чіпати. У країні дуже невисокий рівень злочинності. На забезпечення безпеки своїх громадян і туристів Ізраїль щорічно витрачає коштів більше, ніж будь-яка інша країна. Рекомендуємо дотримуватися елементарних заходів безпеки, дбайливо ставитися до традицій цієї древньої Землі і, при відвідуванні святих місць мати відповідний одяг, що закриває ноги і плечі. Туристам, що приїжджають до Ізраїлю ніяких щеплень робити не потрібно. У всіх ізраїльських аеропортах митний контроль можна пройти по 'зеленому' і 'червоному' коридорах. По зеленому коридору допускається провезення особистого одягу туриста в розмірах, що вміщаються в ручний багаж; алкогольних напоїв (міцних до літра, вина до двох літрів на людину старше 17 років); парфумерні вироби (об'ємом не більше 250 мл); тютюнових виробів (250 сигарет або вагою не більше 250 грам); подарунків на суму не більше 150 доларів. До складу подарунків не можуть входити алкоголь, парфумерія, тютюн, телевізори. Харчові продукти можна ввезти в Ізраїль, якщо їх загальна вага становить не більше трьох кілограм, причому вага кожного продукту не повинен перевищувати одного кілограма. Без мита в Ізраїль можна ввезти деякі предмети особистого користування: друкарську машинку, фотоапарат, кінокамеру, радіоприймач, магнітофон, бінокль, особисті ювелірні прикраси, музичні інструменти, дитячу коляску, велосипед, спортивне та туристичне спорядження. Навіть якщо особа має право на звільнення від митних податків, воно зобов'язане проходити митницю по червоному коридору. Деякі предмети особистого користування на кордоні Ізраїлю обкладаються митом. До них відносяться: відеообладнання, ручні інструменти, спорядження для підводного плавання. Туристи в цьому випадку платять митну заставу, яку повертають при виїзді з Ізраїлю, якщо ці предмети будуть показані на митниці. Ввезення до Ізраїлю тварин, рослин, вогнепальної зброї, свіжого м'яса, різних сировинних матеріалів можливий тільки за попереднім погодженням.

ГРОШІ:

Національна грошова одиниця - новий ізраїльський шекель. Множина на івриті - шкалим. Шекель дорівнює 100 агорот. В обігу ходять банкноти  в 20, 50, 100 і 200 шекелів, а також монети - в 1, 5, 10 шекель, 10 і 50 агорот.  Обмін валюти проводиться в банках і обмінних пунктах, у багатьох готелях і на пошті. Шекелі можна обміняти на іноземну валюту в банках аеропорту. Більшість банків відкрито з неділі по четвер з 8.30 до 12.00 і в неділю, вівторок, четвер з 16.00 до 18.00. Напередодні основних єврейських свят банки працюють з 8.30 до 12.00. Досить часто оплата за покупки та послуги може бути прийнята у вільно конвертованій валюті. Здачу, проте, можуть видати в шекелях. Однак, на вулиці, в транспорті і на ринках розплатитися можна тільки шекелями.

ТРАНСПОРТ:

Таксі: Існують три певних тарифи, індикатор яких включається на табло лічильника:
• надбавка за телефонний виклик (до місця посадки пасажира);
• звичайний тариф
• тариф з 25% -ної надбавкою (нічний - з 09.00 вечора до 05.30. Ранку). Міжміські поїздки здійснюються за фіксованими тарифами, які водій повинен надати пасажиру за першою вимогою.

Автобус - найпопулярніший внутрішньо і міжнародний транспорт в Ізраїлі. Більшість автобусних ліній не працює в суботу ("шаббат") і в дні єврейських свят. Іноземні туристи можуть купити спеціальну картку "Ісрабас", яка дійсна на всіх маршрутах автобусної компанії "Егед" протягом 7, 14, 21, 30 днів. Квитки продаються у всіх її касах. Міські автобуси в Єрусалимі ходять з 06:00 до 24:00. Вхід тільки через передні двері. 

Маршрутне таксі («шерут»): діє тільки на особливо завантажених лініях і може виконувати не весь маршрут відповідного рейсу автобуса. Маршрутні таксі ходять щодня, з 7-8 годин ранку і до пізньої ночі. Маршрутні таксі ходять в суботу, але значно рідше. Вартість проїзду в маршрутному таксі нижче, ніж на автобусі, а швидкість руху по місту вище. Однак вартості встановлені так, що проїзні квитки для автобуса виявляються вигіднішими. Тому якщо необхідно здійснити до 10 поїздок, має сенс використовувати маршрутки, в іншому випадку вигідніше купити проїзний на автобус на 11 поїздок.

Залізничне сполучення складається з чотирьох основних маршрутів: приморський, південний, південно-східний та північно-східний. Квиток купується не на поїзд, а від пункту до пункту. При цьому можна довільно пересідати з поїзда на поїзд в рамках оплаченого напрямку. Єдина лінія метро знаходиться в місті Хайфа і складається всього з 6 станцій.

ОРЕНДА МАШИНИ:

Орендувати машину дозволяється особі не молодше 21 року і за умови володіння міжнародними водійськими правами і міжнародної кредитної картки.

ЗВ'ЯЗОК:

Телефони-автомати функціонують за допомогою спеціальних магнітних і цифрових карток - "телекарт", які можна придбати в поштових відділеннях, магазинах, приватних лавках або автоматах. За кордон можна дзвонити і з готелю, але це дорого. Рекомендуємо використовувати безкоштовний номер 177, за яким вас з'єднають з оператором потрібної вам країни, який переведе вартість розмови на вашу кредитну картку або абонентський рахунок. Для з'ясування коду міст наберіть 188.

ГОТЕЛІ:

 CheckinTime в готелі, як правило, 14.00, в Ейлаті 15.00, в суботу і в дні єврейських свят 18.00. CheckOutTime у всіх готелях -  о 12.00, в Ейлаті 11.00. Напруга електричної мережі в Ізраїлі 220 V, однофазний струм, частота 50 Нz. У більшості розеток три контактних входи, але вони підійдуть і для європейських електроприладів. Для електробритв, дорожніх прасок та інших невеликих побутових електроприладів може знадобитися адаптер, який можна купити в Ізраїлі.

КУХНЯ:

Місцева кухня відрізняється багатством і різноманітністю. Вражає велика кількість різних ресторанів: китайських, російських, французьких, індійських, марокканських. Обов'язково спробуйте національні страви - фалафель в піті або "рибу Святого Петра". Рідним ізраїльським делікатесам зазвичай  присвоюється прикметник "єрусалимський". Перш за все, це "меорав іерушалмі" (єрусалимська печеня). У неї входять мінімум чотири різних види курячого м'яса: грудка, пупок, серце і печінку. Подається на тарілці або в піті (розрізаному хлібному коржику). Все це рясно приправлено цибулею і "фірмовими добавками", які в кожному місці - свої. Єрусалимську печеню можна покуштувати і в інших районах Ізраїлю, і в єврейських ресторанах по всьому світу, але по-справжньому її готують лише в небагатьох місцевих ресторанчиках столиці, зокрема, на ринку Махане Ієгуда і в його околицях. Міста Ізраїлю переповнені ресторанами, барами, закусочними, кафе, які пропонують відвідувачам як загальновідомі, так і екзотичні страви. Традиційна близькосхідна кухня користується в Ізраїлі найбільшою популярністю, успішно конкуруючи з хот-догами, гамбургерами і піцою. Фрукти і овочі в самому широкому асортименті представлені в будь-який час року. Особливо слід відзначити високу якість ізраїльських молочних продуктів, вин і лікерів. Ресторани зобов'язані виставляти при вході ціни на страви, меню зазвичай друкується на івриті та англійською мовою. Магазини спеціального харчування є по всій країні. Упаковані продукти майже завжди мають відомості про склад, калорійність і датою випуску продуктів.

Кошерне харчування: на івриті слово «кошер» означає продукти, що відповідають єврейськими законами харчування. Свинина, деякі види риби (сом, осетрові та ін.), молюски заборонені, а м'ясні та молочні продукти не можна вживати разом. Тому за сніданком вам не подадуть разом сир і ковбасу, а ось за вечерею не чекайте побачити молочні продукти. Майже у всіх готелях Ізраїлю харчування кошерне, але в деяких кафе і ресторанах все ж подають не кошерні страви.

СУБОТА. За єврейським традиціям субота (шабат) починається з моменту заходу сонця в п'ятницю і закінчується із заходом сонця в суботу. Протягом цього часу магазини, багато ресторанів, деякі кінотеатри та інші громадські місця закриті, не працює і громадський транспорт. У цей час можна скористатися послугами таксі. Поважаючи релігійні традиції цього дня, не радимо заїжджати в релігійні квартали міст.

МАГАЗИНИ:

Більшість магазинів відкрито з неділі по четвер з 09:00 до 19:00, в п'ятницю до 14:00. Деякі з них закриваються на перерву з 13.00 до 16.00. Великі торгові центри, розташовані у всіх містах, по буднях відкриті з 08:00 до 22:00. У міжнародних аеропортах ім. Бен-Гуріона і Овда, а також в Ейлаті працюють магазини безмитної торгівлі.

Сезонні розпродажі проводяться 2 рази на рік: кінець грудня (початок січня) - березень і липень-серпень. Звільнення від ПДВ при виїзді (tax-free). Для оформлення необхідний паспорт. Ринки відкриті нд - чт з 08:00 до 18:00, в деяких містах для ринків встановлений спеціальний базарний день (раз в тиждень ср або чт).

ЧАЙОВІ:

10% від суми рахунку, якщо вини вже не влючені до чек.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

 Тунель тамплієрів. Тунель був стратегічним підземним переходом, який з'єднував замок з портом Акко. Нижня частина тунелю була видовбана в скелі, верхня ж частина побудована з тесаного каміння, а над нею звід напівкруглої форми. Тунель веде від фортеці Тамплієрів на заході до міського порту на сході, проходячи через Пізанский квартал. Загальна протяжність тунелю становить 350 метрів. Тунель був виявлений абсолютно випадково в 1994 році завдяки скарзі жінки, яка мешкала над тунелем. У західному кінці тунелю, була побудована центральна фортеця Ордена. 
"Фортеця Тамплієрів" була найукріпленішою  спорудою в місті і більшою своєю частиною межувала з прибережною морською смугою. Вхід до фортеці був захищений двома потужними вежами, товщина стін яких становила 28 футів. По обидва боки від веж були збудовані 2 менші вежі; на вершині кожної башти стояв позолочений лев розміром з бика. (Автор цитати - Тамплиер, що жив в Акко в період облоги 1291 року). 

Акко - стародавнє місто-порт згадується ще в папірусах 19 століття до н.е. У 333 році до н.е. був завойований Олександром Македонським і перейменований, згодом, на честь правителя Єгипту Птолемея II, в Птолеміад. Під цією назвою Акко згадується в Біблії, в посланнях апостола Павла. У 7 столітті, з приходом арабів повернув собі ім'я Акко, а в 1104 році був завойований хрестоносцями, і знову перейменовано - в Сен-Жан-д Акрі. Коли хрестоносці втратили Єрусалим, місто стало їхньою столицею, захищеної міцними стінами. Госпітальєри, тамплієри, тевтонці, купці Генуї, Венеції і Пізи, які проживали в місті-фортеці, постійно сперечалися за сфери впливу, і в 1291 році, розірване міжусобицями, місто впало під натиском мамлюків. При мусульманських правителях 18 століття Дар-аль-Омер і Ахмеда-аль-Джазарі, Акко знову піднімається з руїн, перетворюється на важливий порт із наново відбудованими стінами, такими міцними, що навіть Наполеон не зміг їх взяти в 1799 році і безславно покинув Акко.

Віфлеєм. Віфлеєм, місто в Палестині, на південь від Єрусалиму. За біблійними переказами, батьківщина царя Давида і місце народження Ісуса Христа.В давнину місто було відправною точкою для мандрівників. Звідси вони починали свій шлях в Єгипет. Назва ВІФЛЕЄМ пояснюють по-різному. Церковнослов'янське; давньоєврейське Beit Lehem що означає «Дім Хліба» або ж в перекладі з сучасного арабського «Будинок М'яса». З давніх часів до назви «Віфлеєм» додали "Юдейський" або "Єфрата", щоб відрізняти від іншого Вифлеєму - Галілейського. У біблії місто називається "Вифлеєм - Єфрата".

Гетсиманський сад. Церква всіх націй. На західному схилі Оливної гори розкинувся Гетсиманський сад. До наших днів збереглася лише частина саду біблійних часів, проте там досі цвітуть вісім олив, посаджених ще в I столітті н. е. Сюди прийшов Ісус в ніч перед розп'яттям, тут він пережив гіркоту зради і був заарештований. На місці, на якому, за переказами, Юда зрадив Христа, ще в V столітті була побудована базиліка. У 1919-1924 рр. була споруджена сучасна церква Всіх націй. Усередині церкви на пололке 12 куполів і герби 12 країн, які пожертвували гроші на її будівництво. На стінах мозаїкою викладені картини, що відображають «Гефсиманське моління», «Переказ Спасителя» і «Взяття Христа під варту». На підлозі перед вівтарем - терновий вінець, оперізуючий скелю, на якій молився Ісус. Сині вітражі створюють всередині церкви напівтемряву, що символізує останню земну ніч Ісуса.

Голанські висоти. Це базальтове плоскогір'я, що лежить на північному сході Ізраїлю. Площа Голан 1150 кв. км. Базальтові породи мають вулканічне походження. І до цього дня над плоскогір'ям здіймається кілька конусоподібних вершин давно вимерлих вулканів. З часів розселення ізраїльських племен на Голанах були значні маси єврейського населення. У Х столітті до н.е. область Голан була частиною шостого округу царства Соломона, а в епоху Другого храму тут оселилися євреї, які повернулися з вавилонського полону. Про це свідчать численні залишки синагог часів Мішни і Талмуда, що збереглися на Голанах. Йосип Флавій детально описує Голани, чиї зміцнення він відбудовував, будучи єврейським воєначальником, правителем Галілеї. Всього на Голанах знайдені 32 стародавніх єврейських поселення і 29 сінагог. Розкопані міста Гамла і Кацрін зруйновані римлянами під час Іудейської війни 63 -70 рр., тоді ж, коли і Єрусалим. Але євреї жили на Голанах до VII століття, поки араби не витіснили їх. Араби осіли головним чином в Галілеї, а Голани до XIX століття були практично не заселені. Голани потрапили під контроль Сирії, тільки в 1944 році після припинення дії французького мандата, і, отже, перебували під сирійським контролем всього 23 роки (Ізраїль володіє ними вже понад 36 років). Як вказав Професор Манфред Леман "У 1892 році барон Едмонд де Ротшильд купив 80 000 дунамів території Голан у арабів ... У 1957 році він передав ці землі за актом єврейському національному фонду (Керен Каемет), який своєю чергою віддав їх уряду Ізраїлю. Всі акти і відповідні документи були передані міністерству закордонних справ Ізраїлю з повним дотриманням необхідних юридичних норм ". І значить, об'єктивно, Сирія має на Голани не більше прав, ніж Росія на Аляску, продану колись Америці.

Гора Блаженств. Гора, що височіє на 125 метрів над південно-західним берегом Галілейського моря. Тут Ісус виголосив знамениту Нагірну проповідь. Кожна частина проповіді починається зі слова "Блаженні" - звідси і назва гори - "Гора Блаженств" Тут же Ісус обрав 12 апостолів. Місце шанується християнами ще з візантійських часів і тоді на схилі гори стояла церква. Сучасний храм був побудований в 1937 році на вершині гори за проектом італійського архітектора Берлуччі. Тут був розбитий чудовий сад навколо храму, і сьогодні, цей воістину райський куточок, пробуджує у всіх відвідувачів почуття умиротворення і блаженства.

Світлиця Тайної вечері.  На другому поверсі, над могилою царя Давида, знаходиться Світлиця Тайної вечері. Традиція говорить про те, що Ісус походив з роду Давидового, і дуже символічно, що останнім місцем земного перебування Ісуса стала ця Світлиця, в якій відбувалася пасхальна трапеза Ісуса з 12 апостолами. Зображення Тайної вечері стало канонічним мотивом в християнському живописі. Сучасна Світлиця Тайної вечері побудована в період Єрусалимського королівства хрестоносців (1099 - 1299рр).

Гробниця царя Давида.  Єрусалим - святе місто для трьох основних світових релігій. Цар Давид визнається пророком в іудаїзмі, християнстві та ісламі. Традиційна біблійна версія говорить про те, що цар Давид був похований в Єрусалимі на горі Сіон. Поруч з могилою царя Давида знаходиться діюча синагога його імені. У IV столітті перебувала християнська церква Святого Давида, яка була зруйнована персами, і в 1524 році на її місці зводиться мечеть Ель-Дауд, мінарет якої можна побачити і сьогодні. Великий кам'яний саркофаг накритий покривалом, на якому встановлені корони сувоїв Тори, що символізують 22 ізраїльських царства, і вишиті слова з I Книги Царств: «Давид, цар Ізраїля, живий і існує». Легенда розповідає, що за гробницею царя Давида були заховані скарби Першого храму. Багато завойовників Єрусалиму (перси, хрестоносці, мамлюки) руйнували могилу в пошуках скарбів.

Долина Армагеддон - Частина Ізраїльської (Ездріелонскої) долини біля підніжжя Тель-Мегіддо, гори, що увійшла в християнську історію під назвою "Армагеддон." Згідно Іоанна Богослова, тут відбудеться заключна битва синів Добра і Зла. "Ар" - гора, "Мегіддо" - назва міста, що стояв на древньому караванному шляху і мав важливе стратегічне значення. Тут пройшло безліч вирішальних битв. Звідси, мабуть, і виникла християнська традиція почитати Армагеддон як місце останньої битви перед кінцем світу.

Кана Галілейська (Кфар - Кана) Невелике арабське село на шляху з Назарета в Тверію. Згідно з євангелієм від Іоанна, тут Ісус зробив перше чудо - перетворення води в вино. Сталося це під час весільного бенкету, на якому був присутній Ісус разом з Марією. Тому поставлений тут храм католики називають "Храм весілля Господа" і вважають, що шлюб, укладений в цьому храмі, найщасливіший і надійний. Поруч з костелом знаходиться православна грецька церква, побудована на гроші Імператорського православного палестинського суспільства Росії. У Кані є і греко-католицька церква св.Апостола Варфоломія, учня Ісуса, який був родом з Кани.

Кейсарія. Місто-порт римсько-візантійських часів, розкопаний в 50-ті роки 19 століття, був побудований Іродом Великим на землі, подарованій йому римським кесарем Августом. На честь імператора і отримав ім'я «Кейсарія». У римський період стає головним містом Іудеї і резиденцією римських прокураторів, в тому числі Понтія Пілата (плита з його ім'ям була виявлена ​​під час розкопок). Всі види розваг, створених греко-римською культурою - іподром, іцтадіон, театрон, амфітеатрон, лазні та німфіони - присутні в Кейсарії. Широкі вулиці, прикрашені колонадами і скульптурами, язичницькі храми, акведуки, портові та адміністративно-господарські будівлі з прекрасними мозаїчними підлогами відкриваються при розкопках, що продовжуються і сьогодні. Добре зберігся РИМСКИЙ ТЕАТР в 60-і роки був реставрований, і використовується для вечірніх концертів і оперних вистав, а ВІЗАНТІЙСЬКА ВУЛИЦЯ, на якій сидять дві мармурові скульптури, вечорами підсвічується різноколірними вогнями. Місто, побудоване хрестоносцями в 12-13 ст на місці Кейсарії Іродової, це фортеця, обнесена ровом і масивними стінами, з потаємними ходами та сторожовими вежами. Поїздка в Кейсарії - це не тільки подорож в раннє середньовіччя і часи Ірода. Це і відвідування святих для християн місць - адже звідси почався рух християнства в Європу, тут бували апостоли Петро і Павло, тут була виявлена ​​«Чаша Грааля», з якої, за переказами, пив Ісус під час Таємної Вечері. Кейсарія - це прекрасне місце відпочинку - з кафе і ресторанчиками, пляжами і клубом підводного плавання, з вечірніми концертами і романтичними прогулянками вуличками, що підсвічуються  вогнями старожитностей!

Кіннерет.  Чарівне озеро в оточенні гір нагадує за формою "Кінор" - древній музичний інструмент - звідси назва - Кіннерет. Довжина озера 21 км, в ширину воно не перевищує 12 км, глибина - до 45 метрів. Озеро знаходиться в Нижній Галілеї і тому називається ще Галілейським морем. Новий завіт оповідає про численні чудеса, які створив Ісус на його берегах. Учні Ісуса були жителями навколишніх сіл. На честь міст того часу - Генносара і Тверії - в християнській традиції озеро отримало ще два імені - Гінесаретське  і Тіверіадське. Озеро прісноводне і є важливим для Ізраїлю джерелом питної води. Як і в давні часи, славиться своєю рибою, і в прибережних ресторанчиках можна поласувати знаменитою рибкою Святого Петра, приготовленої так само, як за часів Ісуса.

Хресна дорога - Віа Долороса - Шлях скорботи - Хресний шлях - це дорога від місця, де Ісуса засудили до страти і урочисто бичували, до місця поховання та воскресіння Ісуса - Храму Гробу Господнього. Протягом всієї Хресної дороги, за біблійними переказами, відбувалися різні події, що зупиняють хід. Канонізовано 14 таких зупинок - станцій. Кожна з них відзначена церквами, каплицями, меморіальними дошками.

ОСОБЕННОСТИ ПРЕБЫВАНИЯ В СТРАНЕ: 

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити притягнення до відповідальності. Варто бути обережним під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорта і візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

Косметика Мертвого моря буде прекрасним подарунком для жінок. Лікувальні властивості Мертвого моря давно вивчені, недарма ізраїльська косметика відома на весь світ і користується великою популярністю у жінок. Ви не помилитеся якщо придбаєте крем для обличчя та тіла або сіль для ванни. Ханукія і свічники. Ханукія це світильник, який багато хто вважає символом Ізраїлю, його запалюють під час свята Ханука. Крім цього світильника в Ізраїлі ви зможете знайти багато красивих свічників, майстерно прикрашених і з різним дизайном. В Єрусалимі ви можете придбати різні амулети і камені. Всі сувенірні магазини пропонують такі сувеніри та у кожного з амулетів є своє значення. Єврейські амулети відрізняються від інших тим, що найчастіше на них можна зустріти написи і біблійні цитати. Такий амулет може бути хорошим подарунком як для чоловіка, так і для жінки. Традиція палити кальян прийшла зі сходу, в Ізраїлі ви можете його придбати. У будь-якому сувенірному магазині ви зможете придбати красиві тарілки і блюда із зображенням Єрусалиму та іншими пам'ятками і символікою Ізраїлю.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 100
Швидка допомога - 101
Пожежна охорона - 102
Міська довідкова - 106

КАЛЕНДАР ЄВРЕЙСЬКИХ СВЯТ:

Ізраїльське культурне розмаїття базується на різноманітті ізраїльського суспільства: євреї з усього світу привезли з собою культурні та релігійні традиції, створивши, тим самим, «плавильний казан» єврейських традицій і вірувань.

Ізраїль єдина країна світу, де життя обертається навколо єврейського календаря. Робочі відпустки і шкільні канікули визначаються єврейськими святами і тим, що офіційним днем ​​відпочинку в Ізраїлі є субота - Шаббат. Згідно з єврейськими звичаями день починається ввечері, відповідно і Шаббат починається ввечері в п'ятницю і закінчується ввечері в суботу, коли ізраїльська молодь поспішає на дискотеки і в клуби. Фактично в Ізраїлі півтора вихідних дня: п'ятниця є коротким робочим днем, субота - офіційним днем ​​відпочинку.

У Державі Ізраїль широко, на державному рівні, відзначаються лише єврейські релігійні та національні свята. За єврейським календарем, в якому рік починається у вересні-жовтні, відзначаються також і загальнодержавні свята. У зв'язку з цим, святкові дати зміщуються в певних межах рік від року. Також слід врахувати, що дати в єврейському календарі змінюються із заходом сонця.
Проте, для віруючих, що належать різним релігіям і релігійних конфесій, статус святкових днів мають також і їх релігійні і національні свята.

ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ В УКРАЇНІ:

Канцелярія: м.Київ, вул. Лесі Українки, 34
Тел.: (044) 230-6979, 284-9735, 284-9744
Факс: (044) 284-9748, 284-9736
E-mail: embisr@carrier.kiev.ua
Web: www.kiev.mfa.gov.il
Години роботи: 9.00-17.30 (понеділок - четвер), 9.00-15.00 (п'ятниця)
Консульський відділ: 8.00-17.30 (понеділок - четвер)
 

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ІЗРАЇЛІ:

Адрес: 50, Yirmiyahu St., 62594 Tel Aviv, Israel
Тел.: +10-972 (3) 604-02-42
Факс: +10-972 (3) 604-25-12
E-mail: emb_il@mfa.gov.ua
Web: www.ukraine-embassy.co.il