USD = 40.97 грн.
EUR = 41.20 грн.
туроператор по Турции, Экзотике, туры в стамбул

Індонезія

от 50394  с человека

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Індонезія розташовується у Південно-Східній Азії. Вона розкинулася між Індійським і Тихим океанами в Південній півкулі. Близько двох третин всієї території країни покрито вологими тропічними лісами, є ділянки рідколісся і саван, В Індонезії понад 300 вулканів, 200 з яких - діючі. У центральному високогір'ї острова Іріан Джайя височіють льодовики, на островах Калімантан і Суматра розкинулися величезні тропічні болота. Джакарта - сучасний мегаполіс, один з найбільш динамічно розвиваються міст Південно-Східної Азії.

КЛІМАТ:  

Клімат в Індонезії екваторіально-тропічний. Розрізняються два сезони: сухий - з квітня по жовтень, і вологий - з листопада по березень. Під час вологого сезону в середньому випадає 10 дощів в місяць, причому половина з них припадає на нічний час. Середня температура повітря 30 градусів, води 25-29 градусів, що дозволяє туристам купатися цілий рік. Найспекотнішими місяцями вважаються липень і серпень. Припливи і відливи два рази на добу - постійне явище на острові. У кожного готелю на пляжі виставлена ​​таблиця, де крейдою пишеться поточна інформація про час припливів / відливів (high tide / low tide). 

Час: 

Індонезія розділена на три часових пояси: Суматра, Ява, Західна і Центральна частини острова Калімантан знаходяться в зоні, де час випереджає київський на 4 години; Балі, Південна і Східна частина острова Калімантан та Сулавесі - час випереджає київський на 5 годин, Малуккські острови - час випереджає київський на 6 годин.

СТОЛИЦЯ: 

Джакарта. 

МОВА: 

Державна мова - Бахаса.

НАСЕЛЕННЯ:

Чисельність населення Індонезії складає понад 200 млн. осіб (це 5-е місце у світі). У Республіці 366 етнічних груп. Найбільшими етносами є яванци, сунди, мадурци, малайці, мінангкабау, бугі, батаки, балийци, аче, макасар. Крім того, в країні проживають вихідці з інших країн. Це китайці (понад 4 млн. осіб), Араби, індійці та інші. Народності, які проживають в Індонезії, дуже привітні і доброзичливі. Народи Індонезії знаходяться на різних стадіях етнічного розвитку. Найбільші з них - яванци, сунданци, балийци, мінангкабау і ін. - нації сучасного типу. Поряд з ними в глибинних районах Калімантану і на віддалених островах виявляються раніше невідомі, повністю ізольовані від зовнішнього світу племена.

РЕЛІГІЯ:

Індонезію називають морським перехрестям індуїзму, буддизму та ісламу. Майже 90% населення є мусульманами. Решта 10% розподіляються між християнами і буддистами. Переважна більшість мусульман - суніти шафіїтського спрямування (мазхаба). Іслам поширений в основному серед великих народів Яви, Мадуро і Суматри. Є широка мережа мусульманських релігійних інститутів, розвинена система шаріатського судочинства. При Міністерстві релігії діє Рада Улам. Попри те, що іслам є найбільш поширеною релігією, він не став державною релігією в Індонезії. Національна філософія панчашила передбачає єдиного Бога і гарантує свободу сповідувати будь-яку релігію. І нехай вас не здивує той факт, що в центрі мусульманської Індонезії знаходиться індуїстський острів Балі, де, навпаки, 90% населення сповідує індуїзм, а 10% розподіляється між мусульманами, буддистами і християнами. Особливістю релігійної ситуації є синкретичний  характер основних релігійних конфесій, що включають в себе елементи один одного, а також атрибутику місцевих традиційних вірувань.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУі-ВИЇЗДУ:

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, вивіз національної - не більше 50 000 IDR, декларація обов'язкова. Безмитно дозволено ввозити до 200 сигарет або 50 сигар або 100 г тютюну і 2 л спиртних напоїв. Заборонено ввезення лікарських препаратів, рослин, тварин, наркотиків, зброї і військової амуніції, фруктів, порнографії, друкованих видань з китайської медицини. Заборонено вивезення рідкісних тварин і птахів, предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність (якщо немає спеціального дозволу). Професійна фото-, відео- і аудіоапаратура повинна бути зареєстрована владою при в'їзді та виїзді з Індонезії.

ГРОШІ:

Грошова одиниця - індонезійська рупія. В обігу  банкноти номіналом 100, 500, 1 000, 5 000, 10 000, 20 000 і 50 000 і монети: 25 і 50 рупій. Обмін валюти рекомендується проводити в банках, використовуючи "хороші" купюри, оскільки через їх якість курс може бути змінений. В аеропорту, в готелях, торгових центрах і в місті існують пункти обміну валют. Кредитні картки приймаються тільки у великих супермаркетах і ресторанах. Дорожні чеки в Індонезії будуть практично марні.

ТРАНСПОРТ:

Рух лівосторонній. Таксі коштує дуже дешево: за $ 15 можна найняти машину з шофером на весь день. Для разової поїздки варто домовлятися про вартість зазадалегідь. Оренда джипа "Сузукі" на день обійдеться в $ 30, мотоцикл можна взяти за $ 5-8 на день. Індонезія - країна авіаційного сполучення. Її міжнародні та внутрішні авіалінії обслуговує національна авіакомпанія "Гаруда". Існує система рейсових мініавтобусів "бемо" (щось на кшталт маршрутних таксі). В Індонезії лівосторонній рух, та мало дорожніх знаків. Оптимальний варіант оренди автомобіля - оренда з водієм. Найзручніший вид транспорту - це комфортабельні теплоходи, які відвезуть вас в будь-який куточок країни. Безсумнівно, найдешевший вид транспорту - автобуси. На деяких островах збереглися велорикші. Залізна дорого є тільки на Суматрі і Яві. Можна взяти в оренду автомобіль або велосипед, який є найпопулярнішим видом транспорту в країні.

ОРЕНДА МАШИНИ:

Перебуваючи в Індонезії, ви можете взяти в оренду автомобіль для подорожі країною. Для цього вам має бути понад 21 рік, обов'язково мати при собі права міжнародного зразка, а ваш автомобільний стаж повинен перевищувати 1 рік. Однак радимо вам все ж орендувати автомобіль з місцевим водієм, тим більше що на вартість оренди це вплине мало. До того ж міжміські дороги в країні в переважній більшості не асфальтовані.

ЗВ'ЯЗОК:

Ви можете зателефонувати і з готелю, однак значно дешевше купити спеціальну картку для телефону-автомата або мобільного телефону. Щоб зателефонувати з готелю, необхідно набрати 9 (вихід в місто). Для дзвінка за кордон: 001/008/017 - код країни, код міста та номер абонента.

ГОТЕЛІ:

Напруга в мережі в основних містах 230 В, на деяких островах, у тому числі подекуди на Балі 127 В. Частота електричного струму 50 Гц. Розетки європейські, типів C і F, рідше британська G.

КУХНЯ:

Їжа в Індонезії багато в чому нагадує китайську, хоча тут є і суто індонезійські страви. Дивовижна суміш ароматів і спецій створює характер цієї кухні. Основні компоненти більшості страв - рис і риба, яку часто варять з бананами і помідорами, також різні гострі соуси і приправи. Улюблена страва - сарана. Популярні молоді паростки бамбука (смаком нагадують спаржу), серцевина пальми, мариновані плоди манго, смажені кабачки, тертий кокосовий горіх. Великий вибір фруктів, кокосові горіхи, варто спробувати плоди хлібного дерева. Широко поширені салати. В Індонезії говорять, що англійці будували у своїх колоніях дороги, а голландці - пивоварні. Багато з них як і раніше працюють і варять чудове пиво. Слід зазначити рисове вино - один з національних напоїв - і, звичайно ж, справжньої чорної кави.

МАГАЗИНИ:

Ціни в Індонезії порівняно низькі. Недорогі якісні ювелірні, шкіряні і текстильні вироби. З сувенірів рекомендуються вироби з каменю, дерева, срібла, батіки, різнокольорові домоткані тканини з - Тимора, Борто і Яви, плетені вироби. Вироби з дерева краще купувати в галереях або торгових центрах великих готелів, щоб не придбати підробку. Магазини відкриті щодня з 9.00 до 18.00, багато відкриті і до 21.00 години.

ЧОЙОВІ:

"Офіційної" системи чайових в Індонезії немає, але чайові все-таки краще давати (5-10% від вартості послуги). Наприклад, носієві дають 500 -1000 рупій за кожне місце багажу (близько 10 центів), водієві 3 000 рупій (близько 40 центів), гіду 4000 - 5000 рупій (близько 70 центів).

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Джакарта - столиця Індонезії, місто, що  слугує жомом для майже 9 млн. індонезійців. Розташована вона  на північно-західному узбережжі Яви, в гирлі річки Чі-лівунг, там, де в XVI столітті знаходився процвітаючий порт, центр торгівлі прянощами Джаякерта. Клунгкунг - невгамовне торгове місто, з безліччю цікавих пам'яток. Найбільш значущі з них - руїни королівського палацу, відомі як Taman Gili ( "Острів - сад"), зі старовинним стельовим розписом в залі суду Kerta Gosa. Ці фрески - єдині вцілілі на Балі екземпляри класичного живопису. Природа архіпелагу багата і різноманітна: вологі тропічні ліси, дивовижна флора і фауна, величні вулкани і блакитні лагуни. Індонезія - улюблене місце мандрівників. Самобутня культура, національні парки і заповідники та чудові курорти з безліччю розваг створюють неповторну атмосферу для повноцінного відпочинку. Однією з найвідоміших природних визначних пам'яток Індонезії є три тихих озера, розташованих в декількох футах один від одного в кратері великого щитовидного вулкана на острові Флорес. Щитоподібний вулкан сформувався, коли рідка лава вилилася з жерла і розтеклася по великій території. Кальдери - казаноподібні западини - виникли там, де вершина вулкана провалилася. Саме водою, що скупчилася в подібних кальдерах, і утворені озера в вулкані Келі Муту в Індонезії. Всі три озера носять романтичні назви. Тівоє Ата Поло означає "Озеро зачарованих людей", воно - темно-темно червоне, тепер майже чорне. Поруч з ним - Тівоє Ноеа Моері Коо Фай, що перекладається як "Озеро юнаків і дівчат", воно - матового смарагдово-зеленого кольору. Третє - Тівоє Ата Мбоепое - яскравого, соковитого зеленого кольору, з прозорою і чистою водою. Вулкан Келі Муту входить до "Вогняного кільця", що опоясує Тихий океан. В Індонезії багато вулканів, і геологи стверджують, що як мінімум 132 з них проявляли активність за останні 10 000 років. Денпасар - пристрасне південне серце Балі. Звідси починаються всі дороги в таємничий і романтичний світ острова. Сама назва міста означає "той, що знаходиться поряд з ринком", а головний ринок називається "Пасар Будунг". Кажуть, що він найбільший і найгаласливіший на острові.

Острови: Балі - найблискучіша прикраса серед дивовижних скарбів Індонезійського архіпелагу. Цей невеликий острів - частина широтної вулканічної гірської дуги - зволожується тропічними зливами і буквально залитий яскравим сонячним світлом. Балі - зелений шедевр природи. Балійці дуже багато зробили для того, щоб повернути собі на користь блага природи, домоглися значних успіхів в сільському господарстві шляхом плідної "співпраці" з землею, з богами і один з одним, зберегли культурні традиції, які дають матеріальні результати і приносять духовне задоволення. Не випадково Балі здобув собі славу земного раю. У південній частині острова знаходяться три курорти Балі, міжнародний аеропорт і головне місто - Денпасар.

Бінтан знаходиться в декількох хвилинах їзди на швидкісному катері від Сінгапуру. Острів Бінтан - чудовий світ, наповнений пишною тропічною рослинністю з дивовижними квітами, небаченими екзотичними тваринами і птахами. Прозоре чисте повітря, наповнений усіма ароматами тропіків, п'янить вас, а ніжні морські хвилі заспокоюють і навівають прекрасні мрії. Купання тут інакше як казкою назвати не можна. Адже вода в Малаккській протоці дуже чиста і круглий рік тепла як парне молоко, а охолоджується тільки після дощів. Легкі морські бризи приносять невимовний спокій, можливий тільки на тропічному острівці. Калімантан - це вже не те забуте місце, яким воно колись було. Щоденні авіарейси пов'язують його основні міста зі столицею Індонезії. Завдяки величезним запасам нафти, газу, деревини, алмазів (слово Калімантан в перекладі з малазійської означає "алмазна ріка") Калімантан поставляє велику кількість природної сировини в інші країни і значною мірою забезпечує індонезійські потреби в сировинних продуктах. В геологічному відношенні Калімантан належати до числа найстаріших островів Малайського архіпелагу. На ньому немає вулканів, і він являє собою складку земної кори, що  піддалася сильному вивітрюванню.

Комодо розташований на схід від острова Ява. Нині назва його відома всім географам і зоогеографам земної кулі, позаяк саме тут збереглися і живуть рідкісні та загадкові тварини - нащадки доісторичних хижих ящерів, вимерлих на землі 160 млн. років тому. Це найбільші земноводні ящери-гіганти - варани. Попри свої значні габарити комодський варан надиво швидкий і рухливий. Його здобиччю стають кабани, олені, дикі коні і навіть буйволи. Але вони аж ніяк не гребують і падаллю. Володіючи високорозвиненим нюхом, вони знаходять її дуже швидко і тут знову збираються у великі групи. З людиною у дракона відносини непрості. Кракатау розташований в Зондській протоці між Явою і Суматра. Найближчий міжнародний аеропорт знаходиться в столиці Індонезії Джакарті, а вулканом можна помилуватися з повітря або з моря. 
Кракатау стоїть там, де зустрічаються дві тектонічні плити: плита, що формує дно Індійського океану, підсувається під азійську плиту. По всій довжині (3 218 км) кордону між двома плитами розташовуються вулкани, з яких найвідоміший - Кракатау. Нам відомо, що виверження цього вулкана викликало загибель місцевого населення в 416 році н.е. Століття за століттям Кракатау продовжував бурчати, і до 1680 року до основного конусу приєдналися два нових на острові Раката, площею 44 кв. км.

Ломбок - невеликий острів, один з кращих курортних островів Індонезії, часто описуваний як "Балі вчора", що лежить на схід від його більш відомого сусіда і відокремлений від нього тільки вузькою протокою. Це те місце, де починається перехід від західної до східної частини Індонезії, її флорі і фауні. Зміни стають все більш помітними, чим далі ви просуваєтесь на Схід. Північна частина острова горбиста і покрита зеленню високих дерев і чагарників. Адміністративний центр провінції Матарам. Три головних міста Ломбок - Ампенан, Матарам і Чакранегара - розташовані недалеко один від одного, в межах шестикілометрової смуги, що простягнулася від західного берега острова на схід. Суматра - "спинний хребет" країни - має важливе економічне, стратегічне і політичне значення. За чисельністю населення (понад 30 млн. осіб) острів займає друге місце в Індонезії, за обсягом експорту (нафта, природний газ, каучук, олово, пальмова олія та ін.) - перше, а по привабливості для туристів - третє (після Балі і Яви). Найбагатший природними ресурсами і одночасно найменш розвинений південь Суматри. У лісах провінції Лампунг, що забезпечує державі 40% доходів від продажу за кордон нафти і каучуку, тут і по сьогодні - буквально поруч з великими автомагістралями - бродять тигри-людожери. Велике місто півдня Суматри, що активно розвивається -  Палембанг розташоване на річці Мусі.

Ява - рай для суворих індивідуалістів, які отримують задоволення від пошуків стародавніх храмів або від захоплюючих дух видів з виступу біля самого жерла вулкана. Протягом п'яти століть, починаючи з 930 року, долина річки Бран гас була серцевиною влади і цивілізації на острові, і князівства тієї епохи залишили багату спадщину в галузі архітектури, літератури, музики і театру. На вулканічному східному виступі острова є безліч затишних природних заповідників, а гори відрізняються неповторною красою. Північне узбережжя, де колись були найактивніші і багаті торгові порти Яви, зараз є одним з центрів ремесел і місцем зосередження безлічі визначних пам'яток.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Рекомендації:  для пиття краще використовувати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Година виселення з готелю - 12:00. Якщо ви не звільнили номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і ін. Аптечка: перед подорожжю сформуйте і захопіть з собою особисту аптечку, яка допоможе вам у разі легких нездужань, заощадить ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах мати різні назви. Рекомендується (не обов'язкова) вакцинація проти гепатиту А і Б, жовтої лихоманки.

Індонезійці - привітні і гостинні (навіть надмірно) Вони з радістю покажуть вам свій будинок і побут. В Індонезії організовується безліч фестивалів фольклорної музики і танців, розрахованих, як правило, на туристів. Однак індонезійців можуть ображати деякі з наших звичок, на які ми навіть не звертаємо увагу. Ось кілька порад, як уникнути культурних розбіжностей. В індонезійській культурі різні частини тіла несуть особливий сенс. Наприклад, голова є священною, тому ніхто не має права доторкатися до голови іншої людини. Це найбільша образа. Не дай Боже погладити якусь дитину по голові. Ступні, навпаки, вважаються "брудними", тому не слід розмахувати ногами у священних місцях, а тим більше вказувати ногою на когось. В Індонезії не можна показувати на когось пальцем. Слід уникати проявів ніжності на людях, не можна класти ногу на ногу, виставивши ногу в чиюсь сторону, говорити про політику, кричати і сердитися. Не можна носити занадто короткі шорти і спідниці, засмагати без верхньої частини купальника, в державних установах і мечетях одяг повинен прикривати коліна.  Ніколи не їжте лівою рукою в Індонезії! За традицією ліва рука служить для того, щоб обполіскуватися після випорожнень. Тому індонезійці не тільки не їдять лівою рукою, а й нічого нею не передають. У вологих тропіках досить спекотно, тож варто частіше приймати душ, а ще запастися сорочками, блузками і спідньою білизною з розрахунку  2-3 зміни на день. Прання (за окрему плату) вам забезпечить готель. 
У торгових центрах і ресторанах приймаються до оплати кредитні карти, оплата в доларах США може здійснюватися за свідомо заниженим курсом. Під час екскурсій, відвідувань ресторанів або при здійсненні покупок запасіться заздалегідь дрібними грошима на чайові. Обмінювати гроші рекомендується в банках, де найвигідніший обмінний курс. Зберігайте квитанції при обміні валюти, тому що вони можуть знадобитися при виїзді для обміну індонезійських рупій на іншу валюту.

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норм поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити притягнення до відповідальності.Варто бути обережним під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорта і візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНИРИ:

В Індонезії високо розвинене мистецтво різьблення по дереву, каменю, кістках, рогу. Вирізаються стилізовані статуетки людей і тварин, які,  згідно з місцевими віруваннями, володіють магічною силою; ритуальні і театральні маски; ляльки, шахові фігури. Вирізьблені зображення, частини складних декоративних композицій, прикрашають меблі, домашнє начиння, носи човнів, посуд, гребені, дерев'яні обкладинки книг. Особливо багаті традиції різьблення у балійців і даяків. Поширене плетіння меблів з ротанга, корзин, ширм, циновок, предметів начиння з соломи, листя пальм, орнаментованих геометричними візерунками, аплікаціями, іноді дрібними черепашками. Популярністю у туристів користуються виготовлені з висохлих квітів гвоздичного дерева кошики і моделі судів, даякські вироби з бамбука: табакерки, шкатулки для зберігання ниток і коштовностей, щити для стріл і духових рушниць (сумпітан) із зображенням батальних сцен, спіральними і трикутними візерунками. Серед художніх ремесел розвинене ювелірне виробництво: виготовлення жіночих прикрас (кільця, сережки, браслети), столового посуду і сувенірів зі срібла, обробка алмазів і дорогоцінного каміння, а також металу, в тому числі кування крисів та інших видів холодної зброї. Прикраси роблять також з мушель, шкаралупи кокосового горіха, панцира черепахи, бісеру, шкіри. Великий розвиток отримало ткацтво, особливо виробництво батика, тканин, пофарбованих вузликовим методом (ікат) та з вплетеними золотими і срібними нитками (сонгкет). На Балі популярністю користуються тканини герінгсінг. Керамічні вироби відрізняються простотою форм і нехитрим малюнком та мають головним чином утилітарне призначення.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція- 110
Швидка допомога - 118
Пожежна служба - 113
Довідкове бюро - 108

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ ІНДОНЕЗІЯ ТА В СУЛТАНАТІ БРУНЕЙ ДАРУССАЛАМ (за сумістництвом):

WTC Building, 8th floor Jl.Jenderal Sudirman kav. 29-31, Jakarta 12084
Тел.: (10-6221) 521-1700
Факс: (10-6221) 521-1710
E-mail: emb_id@mfa.gov.ua, uaembas@indo.net.id