USD = 40.05 грн.
EUR = 42.10 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Хорватія розташована в південній частині Європи, її площа становить 56 691 кв. км. Більша її частина розташована на материку, на півночі - півострів Істрія. Фактична довжина узбережжя для відпочинку Хорватії становить 1 278 км, а з островами - 5 789 км. Уздовж берегів Хорватії розташовані 1 185 островів (найбільші з них о. Крк, о. Црес, о. Паг, о. Хвар, о. Брач, о. Корчула, о. Мльєт) і маленьких острівців, 66 з яких населені. Із заходу Хорватію омиває Адріатичне море. Значну територію Хорватії займають середньовисотні гори, рівнини - в центральній частині Хорватії, на заході півострова Істрія, в середній Далмації - на узбережжі Адріатичного моря.

КЛІМАТ:

Хорватія має неймовірно красиву природу і вважається одним з найбільш екологічно чистих місць для відпочинку у світі. Завдяки унікальному середземноморському клімату, Хорватія користується величезною популярністю серед західноєвропейських любителів відпочинку. За оцінками медичних фахівців клімат Хорватії один з найбільш підходящих для літнього відпочинку українців. Середньорічна кількість сонячних годин - 2600, середня температура моря в літній період - 25-27 ° С, повітря - 30-31 ° С - ідеально для відпочинку. Уже кілька років поспіль комісія ЮНЕСКО присвоює Хорватії "Блакитний Прапор за найчистішу акваторію Середземноморського узбережжя". Соснові ліси в Хорватії є сусідами з тропічними рослинами, а прозорість води досягає 50 метрів. Крім Адріатичного узбережжя, Хорватія славиться своїми термальними і мінеральними джерелами. На її території розташовані 7 дивовижних національних парків. Три з них розташовані на прибережних островах. Ви просто повинні їх відвідати відпочиваючи в Хорватії.

ЧАС:

Різниця в часі з Україною -  відстає на одну годину.

СТОЛИЦЯ: 

Загреб. 

МОВА: 

Офіційна мова - хорватська ( відноситься дл групи слов'янських мов, латинський алфавіт). Майже всюди використовують німецьку, в Істрї багато людей спілкуються італійською. 

НАСЕЛЕННЯ:

Населення Хорватії (за оцінкою на 1998 р.) становить близько 5 мільйонів осіб, 78% складають хорвати, 12% - серби (за переписом 1991 року). На території країни існують національні меншини боснійських мусульман, угорців, словенців, італійців, чехів і албанців. Хорвати в більшості своїй - католики, а серби - православні християни. Через це в країні відбувалися масові заворушення. Ще живі в пам'яті сербів девізи радикальних хорватських партій, що сербів треба вішати на стовпах. У 1995 році в результаті військових дій чисельність сербів в Хорватії значно скоротилася - з 580 тис. до 130-150 тис. осіб. Близько 750 тисяч біженців з Боснії та Герцеговини знайшли притулок в Хорватії. Близько мільйона хорватів проживають в інших республіках колишньої Югославії, в Боснії і Герцеговині, північній Воєводині і поблизу затоки Котор в Чорногорії. Близько 2,3 мільйона етнічних хорватів проживають за кордоном: 1,5 мільйона - в США, 270 тисяч - в Німеччині, 240 тисяч - в Австрії, 150 тисяч - в Канаді, 150 тисяч - в Аргентині. У Пітсбурзі і Буенос-Айресі існують найчисленніші громади хорватів за межами Європи.

РЕЛІГІЯ:

Католики (76,5%), православні(11,1%), мусульмани(1,2%), протестанти(1,4%).

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ- ВИЇЗДУ:

Для громадян України - безвізовий в'їзд на відпочинок до Хорватії. На кордоні з Хорватією необхідно пред'явити запрошення або туристичний ваучер на відпочинок. Немає ніякого особливого огляду, не потрібно ніякої спеціальної декларації при в'їзді на відпочинок до Хорватії, ні при виїзді з відпочинку.

ГРОШІ:

Хорватська куна. 1 куна (Kn) = 100 липам. У ході монети - 1, 2, 5, 10, 20, 50 lipa і 1, 2, 5 kuna, банкноти - 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 kuna. Розрахунки в Хорватії всюди переважно в кунах. Станом на 2021 рік 1Eu = 7,48 кун. Гроші в Хорватії можна обміняти в банку, в обмінних пунктах, на пошті, в готелі. Приймаються кредитні карти: American Express, Diners Club, Eurocard / Mastercard, Visa. Банки в Хорватії працюють: щоденно з 8 до 17 годин, в суботу до 13 годин, неділя. - вихідний.

ТРАНСПОРТ:

У Хорватії добре налагоджено автобусне сполучення між містами. Плата в автобусі становить 2 $ за годину поїздки (40 км), за багаж і страховку платять окремо. Громадський транспорт в Загребі представлений перш за все трамваями, хоча в центрі вони не потрібні через компактність цієї частини міста. Квитки на трамвай коштують приблизно 1 $, їх можна придбати в кіосках, які торгують газетами. Одного талона вистачить на 90-хвилинну поїздку в трамваї, але тільки в одному напрямку. За 2,75 $ можна придбати денний проїзний на всі види транспорту, що діє до 4 годин наступного ранку. Таксі забезпечені лічильниками. Вартість посадки - 1,25 $, кожен кілометр шляху коштує 0,65 $. У неділю і нічний час з 22.00 націнка 20%. Година очікування коштує 4 $, провезення багажу - 0,2 $.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЮ: 

Машину на прокат в Хорватії можна брати на основі міжнародних прав. Оренда автомобіля коштуватиме від 30 $. Максимально допустима швидкість в містах - 50 км / год, на звичайних дорогах - 80 км / год, на автобанах - 130 км / ч. У Хорватії обов'язково використання ременів безпеки для всіх пасажирів при русі автомобіля. Заправні станції відкриті з 7 до 22 годин щодня. На хорватських автострадах голосувати заборонено. Як правило, зупиняються водії вантажівок. Намагайтеся виглядати як іноземець і вам зупинять. Автостоп найбільш популярний у внутрішніх районах країни, а на узбережжі можна простояти довго.

ЗВ'ЯЗОК:

Телефонний зв'язок в Хорватії досить дорогий. Дзвонити краще на поштамті, позаяк в готелі ці послуги набагато дорожче. При дзвінках вигідніше користуватися міськими телефонами - автоматами, які працюють по телефонних картках (продаються в будь-якому поштовому відділенні і бувають трьох категорій залежно від ліміту: А, В і С). Власники мобільних телефонів мережі операторів Київстар, UMS, Голден Телеком можуть користуватися їхніми послугами по всій території Хорватії.

КУХНЯ:

До морської кухні в Хорватії ставляться по особливому. Тут можна скуштувати різноманітну рибу, головоногих молюсків, раків, устриць, Адріатичну білу рибу, яку гурмани оцінюють як найкращу страву світової гастрономії. Незрівнянний смак відмінно приготованих лангустів, раків, устриць і високоякісної риби чудово поєднується з терпким ароматом місцевого розливного вина. А тим, хто вважає за краще дарів моря м'ясну їжу, Хорватія пропонує дуже смачне м'ясо ягняти з острова Црес, яке через солоність трави на пасовищах має тонкий, трохи солонуватий присмак.

Щоб оцінити смак високоякісного сиру, любителям сирів не обов'язково їхати до Франції, досить опинитися на острові Паг, звідки постачають найкращі овечі сири. Протягом терміну витримки їх кілька разів промазують оливковою олією, що і надає сиру особливий смак. Такий сир користується величезною популярністю, і тому його купують не тільки як делікатес, а й як чудовий сувенір. Хорватія славиться своїми виноградниками, тому кожен зможе знайти вино на свій смак. Найвідомішими винами на узбережжі є червоні, такі як диктатор, мерлот, каберне - ці сорти можна спробувати в Істрі. Південніше - ополо, плавац, дінгач, потуп.Якщо туристи полюбляють білі вина, то з приморських сортів найпопулярніші - малвазія, жлахтіна, пошип, куюнджуша. За звичаєм, перед їжею треба випити чарку бренді, а під час їжі одне з казкових хорватських вин. Обов'язково попросіть принести місцеве вино. У Хорватії також поширена кава-еспресо в італійському стилі. Їжа в Загребі кошує недорого. До дорогих ресторанам відносяться "Славія". Національні страви можна спробувати в ресторанчиках на вулиці Ткалчичева. Ресторан "Медуліц" пропонує широкий вибір вегетаріанської їжі, в ньому є меню англійською мовою.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Давньоримський амфітеатр. Пул. Великий цирк або амфітеатр в місті Пул не на стільки відомий, як римський Колізей. З усіх античних амфітеатрів саме амфітеатр в Пулі має найкраще збережені стіни. Амфітеатр побудований за зразком Колізея.Палац Діоклетіана. Спліт. Назва міста Спліт походить від латинського слова "Палатіум" - палац, оскільки він виник на місці палацу римського імператора Діоклетіана, заснованого у 295 році. Палац Діоклетіана, в ту пору вміщав в себе майже все місто, його було споруджено за зразком римського військового табору. Він мав форму прямокутника і був обнесений потужними стінами (завтовшки 2,5 і висотою 15 -20 м) з 15 сторожовими вежами, з яких уціліли три. 

Задар. Ідасса, Ядера, Диадора, Зара і, нарешті, Задар - так по-різному протягом своєї бурхливої ​​історії іменувалося це приморське місто, в якому сьогодні живуть близько 80.000 осіб. Безліч раз його руйнували, але завжди Задар підійматися з руїн як птах Фенікс. Звідси - численні пам'ятники різних цивілізацій, що створюють неповторну атмосферу міста.

Опатія. Виникнення Опатії пов'язане з монастирем, побудованим монахами-бенедектінцамі. Перша згадка про монастир відноситься до 1449 р 1560-1723 рр. він належав ченцям ордена августинців з Рієки. Каплиця монастиря була побудована в 1506 р У 1937 р вона була грунтовно реконструйована. Монастир також згадується в статуті міста Кастава (XV), в якому викладені обов'язки ченців з Опатії. 1844 році Хіджініо Ськарпа, аристократ з Рієки, побудував серед дубових і оливкових дерев віллу "Анжеліна" - з цього почався туризм в Опатії, місті.

Рієка. Перша згадка про Рієку відноситься до XIII в. Саме місто виникло на місці античного поселення Тарсатіка (I ст. до н.е. - VIII ст.). Італійська і хорватська назви міста, Фіуме і Рієка, означають "річка". У 1466 р Рієка була приєднана до імперії Габсбургів. Це призвело до військових дій з Венецією, в результаті яких в 1509 р місто було майже повністю зруйнований.

Трогір. На північ від Спліта на крихітному острівці, пов'язаному з материком мостами, лежить, відбиваючись у водах Адріатики безліччю башточок і дзвіниць, середньовічне місто Далмації - місто Трогір. Місто засноване наприкінці  VI-III століття до н.е. і знаменитий своїм кам'яним зодчеством і різьбленням по каменю. Старе місто, що є містом-музеєм, настільки мініатюрне, що всі його основні визначні пам'ятки можна оглянути буквально за годину.

Собор Святого Ловро. Трогір. Найвідоміша архітектурна споруда Трогіра - собор XIII - XVI століття в романському стилі - Кафедральний собор Св. Ловро. Собор занесений ЮНЕСКО в список пам'ятників світової культури. Дослідження показали, що собор був споруджений на фундаменті древньої базиліки, зруйнованої під час навали сарацинів в 1123 р Шибеник.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Нудистські пляжі: хорватський півострів Істрія - мало не центр світового нудистського туризму. У гирлі Лім-фіорду тут розташований курорт "Коверсада", який прийняв перших нудистів ще в початку 1960-х. Він займає ділянку площею близько 120 гектар, покритий соснами, рокитником і оливковими деревами. По пішохідному містку можна перейти на острів Коверсада і пообідати в ресторані в тіні сосен абсолютно голим. Тут же, в Істрії, в 3 км від Ровиня і в 80 км від Пули знаходиться Міжнародний натуристський курорт "Монсена", де останні 26 років щорічно зустрічаються натуристи Європи. Успіхом користується і найбільший в Європі нудистський комплекс у Врсаре. На території площею майже в 120 гектарів одночасно відпочивають 20 тисяч любителів роздягтися догола. Носити одяг дозволено тільки обслуговуючому персоналу. Є натуристські центри і в галасливих туристичних місцях: в Konave недалеко від готелю Croatia в місті Cavtat, на маленькому острові Супетар, а також в Млини на Baterina beach. Чудовий піщаний нудистський пляж знаходиться на острові Лопуд на північ від Дубровника. У декількох милях на північ від міста Хвар розташовані острови Паклені, які вважаються дуже популярним місцем серед нудистів. Оголену натуру можна зустріти також в Далмації, в селі Бол, де знаходяться два найбільших в Хорватії нудистських пляжів - Zlatni Rat і Paklina. Вони простягнулися на три кілометри уздовж берега і завжди забиті оголеними тілами. Три кілометри, і ніякого розпусти: велика частина нудистських пляжів Хорватії орієнтована на сімейний відпочинок. Нині нудизм не тільки в моді, але і практично набув масового характеру. Головне для початку визначитися - нудист ви або натурист. Це з боку все виглядає однаково, а насправді ... Нудисти (від латинського "nudus" - голий) - це просто громадяни, яким подобається засмагати голяка, а натуристи (від англійського слова "nature" - природа) сповідують філософію єднання з природою, об'єднуються в спеціальні клуби і навіть в звичайному житті намагаються якомога рідше надягати одяг. Любителів просто "подивитися на голих жінок" вони в свої ряди не приймуть ні за що: натуристи (ну, принаймні, згідно їх маніфесту) дивляться на людське тіло як на нормальну, природну суть, в якій немає нічого непристойного. Тому і про секс в оточенні голих тіл не думають. І якщо ви відчуваєте в собі сили стійко витримати декілька годин в компанії десятка голих жінок і чоловіків, приєднуйтеся.

СУВЕНІРИ:

З сувенірів рекомендується придбати наступне: шовкові чоловічі краватки (винайдені в Хорватії), мережива з острова Паг і сир "пашки", оливкова олія; ювелірні прикраси з Рієки під назвою "морчич" - це тонкої роботи брошки, шпильки, підвіски; вишневий лікер "Мараськіно" з Задара; вироби з коралів; пір'яні авторучки.

КРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 92
Швидка допомога - 94
Пожежна служба - 93 
Автомобільна тех.допомога - 987
Довідкова служба - 981

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ У РЕСПУБЛІЦІ ХОРВАТІЯ:

Vocharska cesta 52 10000 Zagreb, Croatia 
Тел.: 8 10 (3851) 461 6296
Факс: 8 10 (3851) 455 3824, 8 10 (3851) 455 6228   
E-mail: emb_hr@mfa.gov.ua, ukremb@zg.tel.hr
Web: www.ukrembassy.hinet.hr