-->

USD = 27.45 грн.
EUR = 31.64 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Розташована на південному березі Фінської затоки Балтійського моря. Фінляндія - найближчий північний сусід Естонії. Трохи далі на північний захід знаходиться Швеція. Сушею Естонія межує з Росією на сході та з Латвією на півдні. Традиційно Естонія є відправною точкою подорожей по Скандинавії та Прибалтиці. Естонія багата історичними пам'ятками: замки, культові споруди, фортеці, городища, пам'ятники видатним діячам.

КЛІМАТ:

Помірний, перехідний від морського до континентального: уздовж балтійського узбережжя - морський, далеко від моря - ближче до помірно-континентального. Середня температура повітря в липні +18 .. + 20 ° C, в січні -4 ..- 7 ° C. Через вплив моря погода досить нестійка і нерідко може змінюватися кілька разів за день, особливо навесні і восени. Завдяки малій глибині дна вода в морі і озерах швидко прогрівається, в липні температура води +20 .. + 24 ° C. Пляжний сезон триває з початку червня до кінця серпня, а найкращий час для відвідування країни - з початку травня до середини вересня.

СТОЛИЦЯ:

Таллін.

МОВА:

Офіційна мова - естонська, що належить до прибалтійсько-фінської гілки фіно-угорської мовної групи. Мова спілкування більшості місцевих НЕ естонців - російська. У повсякденному житті поширені фінська, англійська та німецька.

НАСЕЛЕННЯ:

Становить 1 мільйон 439 тисяч осіб за даними на 1 січня 2000 року. Національний склад: естонці 65%, росіяни - близько 30%, українці, білоруси, фіни, євреї і латиші - сукупно близько 5%. 

РЕЛІГІЯ:

Основна релігія - лютеранство. Серед інших великих конфесій представлені православна, баптистська, методична та католицька церкви. У Курем'яе знаходиться православний жіночий Успенський Пьюхтицкий монастир.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ТА ВИЇЗДУ:

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений. Сума понад 4350 USD підлягає декларуванню, суму понад 10 000 USD необхідно задекларувати з документальним підтвердженням законності походження грошей. Обмежень на ввезення предметів особистого користування і продуктів харчування немає. Можна провезти 200 сигарет або 50 сигар або 250 г курильного тютюну. Митниця пропустить один літр міцних напоїв (з міцністю понад 22 °) або два літри з вмістом алкоголю менше ніж 22 °. Також можна провезти 50 мл парфумів або 250 мл туалетної води. Медикаменти пропустять в кількості, необхідній туристу для особистого користування.

ГРОШІ:

З січня 2011 року  офіційна грошова валюта - євро. Банки відкриті з 9:00 до 18:00 з понеділка по п'ятницю. Деякі з них працюють у суботу в першій половині дня.

ТРАНСПОРТ:

Головні міста Естонії пов'язані між собою зручним автобусним сполученням. Розклад виконується бездоганно. Міський громадський транспорт працює з 5:30 до 24:00.

Таксі порівняно недороге, оплата проводиться суворо за лічильником. Машину можна замовити через телефон, окремої доплати за замовлення немає. Ціни за посадку, за кілометр, хвилину стоянки і розмір мінімальної оплати повинні бути вивішені на боковому склі машини. Вартість проїзди приблизно  6-8 ЕЕК за кілометр, але будь-яка поїздка не може коштувати дешевше 25 ЕЕК. У Таллінні діє кілька великих фірм, є і приватні таксисти.

ОРЕНДА МАШИНИ:

Взяти машину напрокат найпростіше в великих містах, але при необхідності (і за окрему плату) автомобіль доставлять в будь-яку точку країни. Для оренди необхідні міжнародні водійські права, міжнародна страховка  або поліс місцевого дорожнього страхування, який можна оформити при перетині кордону. Деякі фірми при оформленні машини просять заплатити заставу (до 1000 ЕЕК) або пред'явити міжнародну кредитну карту.

ЗВ'ЯОК:

На території Естонії ви зможете робити місцеві, а також міжнародні дзвінки з платних вуличних телефонів-автоматів. Картки для оплати телефонних розмов, вартістю 30, 50 і 100 ЕЕК, продаються в газетних кіосках, поштових відділеннях та туристичних інформаційних пунктах. Щоб зателефонувати за межі Естонії, наберіть: 00 і код країни. На більшість таксофонів можна телефонувати, номер таксофона вказано в кабіні.

У Таллінні є можливість відправляти і отримувати повідомлення по факсу: Талліннський головпоштамт, Narva maantee 1, тел. +372 661 6616, info@post.ee, www.post.ee.

Для того, щоб зателефонувати до Таллінна використовуйте наступний порядок набору номера: 00 - 372 - код Естонії + код міста і номер абонента в Естонії.

Послуги мобільного зв'язку надають три компанії - EMT (www.emt.ee), TELE2 (www.tele2.ee) і Radiolinja (www.radiolinja.ee), поле яких покриває всю територію Естонії. Купивши їх картку ви отримуєте телефонний номер і можете дзвонити як в межах Естонії, так і за кордон, а також відправляти текстові повідомлення в межах вашого рахунку. Усі вхідні дзвінки на мобільний телефон в Естонії безкоштовні (крім роумінгу).

Громадські пункти доступу до мережі Інтернет відкриті по всій Естонії. Вони розташовані в місцевих бібліотеках і поштових відділеннях. В країні є також понад 100 зон безкоштовного бездротового доступу до мережі Інтернет (WiFi), деякі з них - у досить несподіваних місцях: на пляжах, в парках, міських площах, стадіонах і концертних залах.

КУХНЯ:

Естонська кухня запозичила безліч рецептів зі шведської та німецької кухонь. Більшість страв дуже прості, але ситні. На перше подаються різноманітні супи - суп з ячною крупою і картоплею, суп з галушками, суп з горохом і перловою крупою, хлібний і чорничний супи, суп із салаки з картоплею, а також пивний суп.

З других страв національної кухні варто спробувати свинячі ніжки з горохом, тушковані з ячменем і квашеною капустою; свинину "піпаркоок"; тушковану свинину з капустою і перловою крупою "мульгі-капсад"; відварне м'ясо з овочами; кров'яну ковбасу "вереверст"; копчену форель "суітсукала"; галушки з ячмінного борошна; млинці з кров'ю. На десерт вам подадуть чудовий кисіль, шоколад з горіхами, цукерки з м'ятною, лікерною, кавовою або горіховою начинками.
В Естонії роблять на рідкість смачний шоколад з горіхами, незвичайні цукерки з м'ятною, лікерною, кавовою або горіховою начинкою, чудові тістечка та всілякі інші солодощі. Національний напій, безсумнівно, пиво - світле «Саку» і темне «Саарі» з острова Сааремаа, але також популярні оригінальне медове пиво, глінтвейн і національний лікер «Vanna Tallinn».

ПАМ'ЯТКИ:

Таллінн - столиця Естонії і один з найбільш збережених середньовічних міст Європи (вперше в письмових джерелах це поселення древніх естів згадується в 1154 році). Історичний центр міста - Старе місто, складається з розташованого на пагорбі Тоомпеа стародавнього Вишгорода з численними соборами, фортечними стінами і середньовічними вежами, і Нижнього міста, що знаходиться на південний схід від нього. Вишгородський замок був закладений хрестоносцями в XIII ст., Він неодноразово перебудовувався, і в наші дні його основними пам'ятками є готичний Домський собор Тоомкірк (XIII-XV ст.) з масивною бароковою вежею (XVIII ст.), три кутові кріпосні вежі (XIV-XVI ст.), в тому числі знаменита Пікк Херманн ( "Довгий Герман", XIV-XV ст.). Старі будинки з червоними черепичними дахами, звивисті і вузькі вулички, залишки міських стін, стрілоподібні дахи і, звичайно, візитна картка Вишгорода - численні флюгери - все це створює неповторний колорит цієї частини естонської столиці. У Таллінні понад 20 музеїв - Музей прикладного мистецтва, Робочий підвал, Морський музей, гарматна башта, Киік-ін-де-Кек, Музей природи, музей просто неба Рокка-аль-Маре, Талліннський міський музей, Державний історичний музей, Естонський художній музей біля Тоомкірк та інші. Вечорами відкривають свої виступи десятки театрів, серед яких такі відомі трупи, як:  театр опери і балету "Естонія", Естонська драматичний театр, Горрхолл, Студія Старого Міста, Міський театр, Ляльковий театр і театр Фон Крали.

Нарва - (210 км. на схід від Таллінна) хоч і серйозно постраждала під час Другої Світової війни, але зберегла свої головні визначні пам'ятки - середньовічний Нарвський замок (XIII-XV ст.), Міські фортифікаційні споруди (XIV-XVI ст.), Барокову Ратушу ( 1668-1671 рр.), православний Воскресенський собор, комплекс будівель знаменитої Кренгольмскої мануфактури і кілька житлових будинків XVII-XVIII століть. Цікаві Нарвський музей у фортеці і монумент біля дороги Нарва - Нарва-Йиесуу, присвячений загиблим при звільненні країни в 1944 році воїнам.

Острів Сааремаа - (Езель), другий за величиною острів Балтійського моря (2668 кв. км.) І найбільший острів Естонії, вважається самим "естонським" місцем в країні. Тут, серед лісів і чарівних ялівцевих пусток, збереглися дерев'яні вітряні млини, середньовічні кам'яні церкви і старовинні хутори з критими соломою будівлями. Курессааре центр острова Сааремаа, виник в XIV в. як замок-фортеця, а до середини XVI ст. вже був відомим портом і торговим центром. У наші дні місто відоме далеко за межами країни своїм Єпископським замком - єдиним повністю збереженим (і найбільшим) середньовічним замком в країнах Балтії. Це квадратна споруда (42 х 42,5 м) будувалося майже 100 років і викликає повагу своїми майже 40-метровими 7-поверховими сторожовими вежами і могутніми бастіонами. У замку розташований Сааремааскій музей і Художня галерея, також цікавий музей "Садиба Міхклі" в селі Вікі. Обов'язково варто відвідати Війдумяескій (1/3 всіх реліктових рослин країни) і Вілсандійскій заповідники, вапнякову скелю Панга (21 м), Геологічний заказник озера Каалі (абсолютно кругле озеро метеоритного походження віком близько 3 тис. років.) І мальовниче озеро Каруярв. Біля берегів острова безліч відмінних місць для дайвінгу, а берега, хоч і досить скелясті, але мають неймовірний "балтійський колорит".

Тарту - найважливіший культурний центр південної Естонії і найстаріше місто Балтії. Відомий з 1030 року як Юр'єв (1224-1893 рр. - Дерпт), місто виглядає навіть "молодше" Таллінна. Тарту відомий своїм Університетом - одним з найстаріших в Європі, заснованим в 1632 році за наказом шведського короля Густава Адольфа. Від минулих часів збереглися також руїни кафедрального собору Петра і Павла (XII-XV ст.), Пороховий льох (зараз в ньому ресторан) у підніжжя пагорба Тоомемяги - улюбленого місця відпочинку городян і гостей, чиї відроги з'єднують два оригінальних мости - Ангелів і Чортів. Цікаві будівля Ратуші, церква Яані (середина XIV ст), Тартуська обсерваторія та Ботанічний сад. У місті працює безліч музеїв, у тому числі Музей історії Тартуського університету, Естонський музей спорту, Музей геології, Музей Зоології, Музей мистецтв, Художній музей, Етнографічний музей, Музей історії міста, Будинок-музей О. Лутс, Дитячий музей  та ін. Понад 11% території міста займають парки, а мальовнича долина річки Емийигі і  горбиста рівнина, що примикає до неї, надають прекрасні можливості для активного відпочинку.

Курорти:  

Пярну розташований в 130 км на південь від Таллінна на західному узбережжі Естонії. Перші відомості про місто відносяться до 11 століття. З історичних пам'яток в Пярну цікаві церкви Св. Катерини і Св. Єлизавети, Міська ратуша, Червона вежа (єдина вціліла частина міської стіни, яка була зведена ще в 15 столітті, Пярнуський музей, Музей Лідії Койдула і Чапліновский мистецький центр. Але зовсім не заради екскурсій їдуть туристи в це сонячне місто. Перш за все, це найвідоміший естонський курорт. Сьогодні курортне місто Пярну приваблює молодь своїм морським узбережжям, веселим і гучним багатолюддям і різноманітною програмою літніх розваг, а людей старшого віку свіжим повітрям, грязьовими ваннами і тишею. Кожному своє. Пярну курорт, що користується міжнародним визнанням. Крім того, гостям, які прибувають з півсотні держав, демонструють два знаки якості: у 2000 році Пярну став членом Спілки європейських курортів (ESPA, European Sраs Association), і з 2001 року на Пярнуському узбережжі майорить європейський Синій прапор; у 2000 році Пярну став членом Спілки європейських курортів, а у 2001 році в конкурсі "Місто, що відповідає вимогам Європейського Союзу" став одним з кращих. Тут є піщані пляжі, ресторани, бари і дискотеки, а також безліч оздоровчих центрів. Місцеві бальнеологічні центри спеціалізуються на серцево-судинних захворюваннях, захворюваннях опорно-рухового апарату, захворюваннях периферичної нервової системи і проводять розслаблюючі і антистресові програми. Грязьові аплікації, лікувальні трав'яні і мінеральні ванни допоможуть позбавитися від багатьох хвороб.

Хаапсалу - історичне місце літнього відпочинку царського двору, часто зване Північною Венецією, Хаапсалу отримав право міста в 1279 році. Він входить в число найдавніших і найбільш примітних міст Естонії. Згідно з поширеною легендою, Хаапсалу отримав своє ім'я за святилища древніх естів - «хаавасалу». Оточений з трьох сторін морем, місто Хаапсалу користується популярністю насамперед як місце літнього відпочинку і як невелике курортне містечко з грязелікарнями. Дрібна Хаапсалуська затока влітку прогрівається краще, ніж інші більш глибоководні затоки біля узбережжя Естонії. Середня температура морської води становить +21 С º. Хаапсалу вважається самим сонячним курортом Естонії.

СУВЕНІРИ:

Ще з радянських часів найпопулярнішими сувенірами з Естонії були лікер Vana Tallinn (Старий Таллінн) і шоколадні цукерки фабрики Kalev. І те, і інше досі продається майже скрізь. Крім традиційних цукерок, великою популярністю користуються фігурки з марципана ручної роботи. Купувати їх краще в фірмовому магазині Kalev в Старому місті, на вулиці Пікк, 16. Дуже популярні вовняні светри, рукавиці, шапки, шкарпетки яскравих забарвлень і хитромудрих узорів, вироби з льону та бавовни, дерев'яні вироби ручної роботи: ложки, ножі, посуд, іграшки. і кухонне начиння, виготовлена ​​з ялівцю з приємним солодкуватим запахом - візитна картка острова Саарема Більшість традиційних сувенірів можна придбати в магазинчиках Старого міста на вулиці Пікк. Вони відкриті, як правило, з 9.00/10.00 до 17.00/18.00 годин в будні, і до 15 годин суботами. Неділя вихідний. Також варто заглянути на ринок естонських ремісників, який розкинувся прямо під середньовічною міською стіною старого Таллінна. Поруч з ринком в провулку Катаріни розташовані майстерні, де можна поспостерігати, взяти участь в процесі створення і купити вироби місцевих майстрів.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Інформаційна служба: +1188 (довідки за телефоном платні)
Поліція: 110
Пожежно-рятувальна служба і швидка допомога: 112

ПОСОЛЬСТВО ЕСТОНІЇ В УКРАЇНІ:

Адреса: 01024, м. Київ, вул. Пушкінська 43Б
Телефон: 044 590 2440
Сайт: http://kyiv.mfa.ee/

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ЕСТОНІЇ:

Адреса: 15170 м. Таллінн вул. Лахе, 6
телефон: + 372-60-15-815
e-mail: Електронна пошта Посольства emb_ee@mfa.gov.ua
Консульські питання consul_ee@mfa.gov.ua
графік роботи: понеділок - четвер 09: 00-18: 00, п'ятниця 09: 00-16.45