USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Трансконтинентальна держава, що охоплює північно-східний кут Африки та південно-західний кут Азії з'єднані сухопутним мостом, утвореним Синайським півостровом. Єгипет — середземноморська країна, що межує з сектором Гази (Палестина) та Ізраїлем на північному сході, Акабською затокою та Червоним морем на сході, Суданом на півдні та Лівією на заході. Через Акабську затоку лежить Йорданія, через Червоне море лежить Саудівська Аравія, а через Середземномор'я знаходяться Греція, Туреччина та Кіпр, хоча жодна з цих країн не розділяє сухопутний кордон з Єгиптом.

КЛІМАТ:

Клімат Єгипту: на півночі — субтропічний, на іншій території — тропічний. Але на більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний пустельний з різкими добовими коливаннями температури. У пустелях денні температури можуть досягати 50 °С, а вночі опуститися до 10 °С — 0 °С.

ЧАСОВИЙ ПОЯС:

Різниці у часі між Україною та Єгиптом немає.

СТОЛИЦЯ: 

Каїр

МОВА: 

Державна мова: арабська.

НАСЕЛЕННЯ:

Головні етноси, що складають єгипетську націю: араби — 98 %, негроїди і європейці — 2 %.
Переважна більшість населення Єгипту складається з етнічних єгиптян — 94 % населення або 74,1 мільйона осіб.

ВАЛЮТА:

Обміняти валюту можна в банку, аеропорту, а також в обмінних пунктах готелів. Час роботи банків - з 10 до 14 годин і з 18 до 22 годин, вихідні - субота, неділя, деякі банки не працюють і в п'ятницю.

Гроші краще ввозити в американських доларах або євро, вони приймаються майже скрізь. Бажано мати кілька дрібних купюр. Має сенс обміняти невелику суму на фунти, тому що багато в Єгипті коштує менше долара (проїзд на автобусі, пляшка води, платний туалет).

КУХНЯ:

Єгиптяни зберігають традиції національної кухні, і вона є однією з найбільш вишуканих на арабському сході. До неї входять злаки (пшениця, ячмінь, кукурудза, рис), бобові (боби, горох, сочевиця…), овочі, зелень, цибуля, часник, фрукти, молочні продукти, рідше — м'ясо і риба. У Єгипті процвітає культ кави та чаю.

Як в селах, так і в містах основу харчового раціону становлять плоскі коржі з пшеничного, кукурудзяного або вівсяного борошна та каші. Популярні фуль і таамійя (страви з варених або смажених бобових), кошрі (варена сочевиця в суміші з рисом). М'ясо їдять у свята і в базарні дні (2-4 рази на місяць), трохи частіше — птицю (курей, голубів, гусей). З молочних продуктів споживають козяче і буйволяче молоко, рідше — коров'яче (звичайно кисле), сир, солоний сир. У містах широко практикується європейська, найчастіше французька, кухня.

ЧАЙОВІ:

В кафе в Єгипті прийнято давати чайові у розмірі 10 – 20 відсотків від вартості замовлення. Не потрібно вживати слово “бакшиш”, яке єгиптяни розуміють, але до якого відносяться з невдоволенням. Краще сказати англійською “Change is for You”, що означає “здача для тебе”.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Єгипетські піраміди – одна із найвідоміших пам’яток країни. Справжнє збережене чудо світу оповите таємницями і загадками, які ніколи не будуть розгадані до кінця. Створені як гробниці фараонів, вони сповнені багатств, таємних поховань і пасток.

Піраміда Хеопса, напевне, найвеличніша споруда, на фоні якої бліднуть розкішні палаци, фортеці та музеї. Сьогодні важко навіть уявити, як можливо було відтворити споруду такого масштабу і якості однією лише людською силою. На поїздку до пірамід краще виділити окремий день, щоб осягнути якомога більше загадок.

Подорож до Луксору – захоплююча можливість, якою не можна знехтувати. Луксор (давні Фіви) – це найбільший у світі музей під відкритим небом, що зберігає у собі незліченну кількість легенд та пам’яток. У місті – безліч храмових комплексів та культурних точок. Луксор – це місто живих і місто мертвих, долина фараонів, колоси Мемнона, храми Хашепсут, Карнак та інші незабутні місця, які залишилися у спадок від давнього величезного центру античної культури.

Єгипетське Червоне море – справжній рай серед рибок. Це чудове місце розслабитися і відпочити фізично та душевно. Рибки різних кольорів та розмірів плавають біля узбережжя та навколо рифів. Занурення з масками – незабутня подія. Кожен бажаючий може сповна насолодитися красою підводних пейзажів і їх мешканців. Місцеве населення з надзвичайною турботою ставиться до своїх краєвидів, тож море, берег та коралові рифи вражають чистотою і привабливістю.

Легендарна єгипетська пустеля не може не зацікавити допитливих мандрівників. Саме тут можна на власні очі побачити химерні ландшафти і формування, що роками створювалися під впливом вітрів, сонця і піщаних бур. Професійно організована подорож дозволить без загроз отримати неповторний досвід, милуючись мальовничими пустельними краєвидами.

Пустельні оазиси – справжнє диво природи. Саме тут кожен зможе відчути себе справжнім першовідкривачем, поринувши у захоплюючий світ пригод і романтики. Оазиси – недоторканий світ дикої природи, який зберігся ще з часів фараонів. Вода посеред пустелі – одне з найбільш вражаючих чудес природи. Археологи до сьогоднішнього дня розкривають все нові і нові таємниці давнього світу.

Звичайно, це далеко не всі пам’ятки Єгипту, які обов’язково необхідно відвідати, відпочиваючи на території країни. Неможливо за один раз перерахувати всі багатства регіону з такою неймовірною історією і культурою.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Арабська Республіка Єгипет є мусульманською країною, в якій домінують ісламські норми та цінності. У цьому зв’язку рекомендуємо дотримуватися поведінки, яка б не суперечила традиціям та звичаям єгипетського народу та не була б образливою для мусульманського населення країни.
Звертаємо увагу співвітчизників, що під час священного для мусульман місяцю Рамадан у денний час не рекомендується на вулицях вживати їжу, пити та палити, що може викликати обурення серед місцевого населення у світлі загострення в країні суспільно-політичної та безпекової ситуації.
Вживання алкогольних напоїв у громадських місцях, за виключенням певних ресторанів, барів та готелів, є правопорушенням.
В Арабській Республіці Єгипет суворо заборонено здійснювати фото та відео зйомку державних установ та урядових закладів, військових об’єктів та мостів, аеропортів, прикордонних зон, морських портів, інших об’єктів, які мають стратегічне значення, а також осіб, що одягнуті у військову, поліцейську, прикордонну, митну та ін. форму.
Не рекомендується фотографувати місця надмірного скупчення людей. У випадку виявлення представниками правоохоронних або компетентних органів країни перебування фактів фотографування заборонених об’єктів, особа може бути затримана поліцією на декілька днів до з’ясування обставин.
З огляду на нестабільну безпекову ситуацію в Єгипті рекомендується утриматися від відвідання культових та релігійних об’єктів, церков та монастирів. При плануванні подорожі, слід також враховувати особливості ставлення до іноземців з боку бедуїнів.
Категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також в пустельних районах на захід від долини ріки Ніл. Рекомендується виявляти підвищену пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць в долині ріки Ніл, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургади, ель-Гуни, Сафаги, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).
Перебуваючи в Єгипті, рекомендуємо використовувати лише офіційні таксі – у Каїрі ті, що мають позначку «ТАХІ» білого кольору та облаштовані працюючим лічильником. Для замовлення таксі рекомендуємо також користуватись додатком «Uber».
Під час перебування на території Єгипту також наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування.
У випадку необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрації готелю, рідним або представнику туроператора.
У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

СУВЕНІРИ:

Кожна людина, яка побувала в сонячній країні, хоче на згадку про відпочинок привезти цікавий сувенір. Однак варто пам'ятати, що вивозити з Єгипту категорично забороняється корали, опудала крокодилів, морські раковини і слонову кістку. Якщо турист все ж вирішив придбати один з перерахованих вище сувенірів, обов'язково слід попросити чек, який доведеться пред'явити при виїзді. Це допоможе уникнути неприємностей і проблем при перетині кордону. Серед загальновідомих, затребуваних туристами, сувенірів, перше місце займає магніт. Це найдешевший сувенір, який привозять відпочивальники в якості презенту, дрібниці на пам'ять із заморської країни.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 122
Швидка допомога – 123
Пожежна охорона – 180
Довідкове бюро - 140
Служба таксі - 19155
Туристична поліція - 126

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ЄГИПТІ:

Адреса: 50, Road 83, Maadi, Cairo,Egypt
Тел.: (10-202) 378 68 71; 378 68 72
E-mail: emb_eg@mfa.gov.ua