Домініканська Республіка - держава в східній частині острова Гаїті (Карибське море) і на прибережних островах. Західну половину острова займає держава Республіка Гаїті. Острів входить до складу архіпелагу Великих Антильських островів. Столиця - Санто Домінго.
Клімат в країні вологий субтропічний. Морські бризи і пасати, що дмуть з північного сходу, пом'якшують спеку. Сезон Дощів триває з травня по вересень і характеризується частими, але короткими зливами. Також можливі короткочасні зливи в листопаді і грудні. В інший час зберігається суха тепла погода. Найспекотніший місяць - серпень. Середня денна температура коливається від +25 ° C взимку до +33 ° C в літній час. Припливи і відливи незначні.
Різниця в часі з Україною - відстає на 6 годин
Санто Домінго.
Державна мова - іспанська. Домініканська республіка майже повністю є іспаномовної. Через давню і триваючу імміграцію з Гаїті, креольською мовою говорять кілька сотень тисяч іммігрантів і їх нащадків. У провінції Самана існує спільнота з близько 8000 носіїв англійської мови. Вони є нащадками звільнених американських рабів, які прибули в Домініканську республіку в XIX столітті.
Численность населения 9,79 млн (оценка на июль 2010)
Релігії - 95,2% - християни (включає 88,6% католиків і 4,2% протестантів), інші 4,8%, в тому числі Свідків Єгови, станом на 2011 рік - 1,37%
Ввезення іноземної валюти не обмежене, але обов'язкова декларація. Ввезення і вивіз місцевої валюти заборонений.
На територію Домініканської Республіки категорично заборонено ввезення наркотиків і зброї. Категорично заборонено ввозити і вивозити песо (національна валюта).
Дозволено безмитне ввезення: до 1 літра алкогольних напоїв міцністю до 22%, до 2 літрів менш міцних напоїв, до 500 грамів кави, до 200 сигарет або однієї коробки сигар, подарунки вартістю не більше 100 дол. США.
Заборонено ввезення виробів тваринного, сільськогосподарського та садового походження (тобто практично всіх продуктів). Обмежене також ввезення деяких ліків.
Заборонено вивезення без спеціального дозволу предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність (особливо піднятих з дна моря), деяких видів орхідей і серцевини пальмового дерева, а також сигар в кількості понад 50 штук на людину.
Для в'їзду в країну необхідний діючий закордонний паспорт (термін дії не менше шести місяців з дня в'їзду в країну), на кордоні необхідно придбати туристичну картку вартістю $ 10. Туристична картка дає право на перебування на території Домініканській Республіці протягом 30 днів. (Продовжити туристичну картку ще на 30 днів можна на місці перебування у відділенні міграційної служби Домініканської Республіки.) Якщо термін перебування перевищує 30 днів, необхідно доплатити ще приблизно 250 песо. При вильоті з країни необхідно сплатити $ 20.
Офіційна грошова одиниця - домініканське песо (RDS), складається зі 100 центів. Іноземну валюту можна обміняти в аеропорту, в готелі або в комерційних банках (банки працюють з 8:00-8: 30 до 15:00 -18:00 з понеділка по п'ятницю). Зворотний обмін можливий при наявності довідки про первинний обмін, але зазвичай обмінюють не більше 30% від початкової суми. У туристичних зонах курс сильно занижений. У приватних закладах долари приймаються всюди, але ось здачу можуть дати в песо. Якщо ціни виставлені в доларах, курс перерахунку завжди слід уточнювати заздалегідь. У столиці та великих туристичних районах до оплати приймаються кредитні карти всіх основних світових платіжних систем. У внутрішніх районах країни розплатитися ними практично неможливо. Деякі банки приймають туристичні чеки. Щоб уникнути додаткових витрат через коливання обмінного курсу, варто використовувати чеки в доларах США.
Між туристичними зонами і великими містами ходять автобуси компаній Metro Bus і Carib Tours (нові, з кондиціонерами), а також невеликих місцевих компаній - менш комфортні. Аналоги наших маршруток, мікроавтобуси «гуа-гуа» з'єднують прилеглі міста. Проїзд в них оплачується водієві. Громадський транспорт в містах - ті ж автобуси, «гуа-гуа», а також автобуси-експреси і колективні таксі «Карро-публікос». Коштує все це дешево: середній тариф по місту - 5 песо. У місцевих таксі лічильників немає, замість них встановлені чіткі тарифи за проїзд між певними точками (торгуватися не має сенсу). Таксі, як правило, замовляють на рецепції готелю. Для поїздок всередині міста можна скористатися послугами приватних водіїв. Про ціну з ними слід домовлятися заздалегідь, до посадки в машину.
Орендувати автомобіль просто, але дуже дорого. У країні багато міжнародних прокатних фірм, що пропонують машини за стандартними правилами: необхідно бути старше 25 років, мати міжнародні водійські посвідчення (дійсні на території країни принаймні 90 днів) і кредитну картку. Страховка обов'язкова.
В країні також поширена оренда мопедів і легких мотоциклів - вони здаються напрокат без страховки.
Пересуваючись місцевими дорогами слід бути вкрай обережними - стиль водіння місцевих жителів досить екстремальний (кажучи простіше - кожен їздить, як йому заманеться). Клаксонами всі колісні аборигени користуються без сорому і за будь-яких обставин, вважаючи за краще натискати на гудок замість гальма. Дорожні поліцейські, бачачи по номеру, що машина взята напрокат, не впустять можливості зупинити і оштрафувати багатого іноземця.
Телефонія добре розвинена і дозволяє зв'язатися з будь-якою частиною світу. Телефонні розмови можна оплатити готівкою або кредитними телефонними картками, які можна придбати в телефонній компанії. Для дзвінків з України набирати + 101-809 і номер телефону.
Всі готелі Домінікани класифіковані і мають офіційну «зірковість». Як правило, така класифікація відповідає переліку послуг, що надаються готелем. Характерна особливість відпочинку практично у всіх готелях - система «все включено», що має на увазі триразове харчування, закуски в будь-який час, будь-які напої місцевого виробництва, прохолодні напої в мінібарі та пляжні «немоторизовані» розваги. Біля готельних комплексів - великі зелені території (ними зазвичай ходять мініпоїзда, оскільки йти пішки до басейну або пляжу часом буває досить далеко), є анімація. Всі готелі - НЕ висотні (максимум чотири поверхи), в основному «четвірки» і «п'ятірки». У готелях немає російськомовних співробітників, але у багатьох туроператорів є свої постійні представники.
Напруга в мережі: 110/120 В, 60 Гц. Розетки плоскі, вилки «американського стандарту». Для використання електроприладів необхідно мати спеціальні перехідники, які зазвичай продаються в готельних магазинчиках.
Кухню Домінікани можна коротко описати так: незвичайна, але смачна суміш європейських, африканських і місцевих рецептів. Вона заснована на широкому використанні бобових, бананів і овочів (в тому числі екзотичних) в оригінальних поєднаннях з м'ясом і рибою. Традиційними стравами вважаються, наприклад, «бандера» - рагу з м'яса, смажених бананів, квасолі, рису і салату, густий суп «асопао» і смажена свинина «пуерко-ен-Пуйя». А ось риба і морепродукти, попри острівний статус Домінікани, не користуються в країні великою популярністю.
«Національний напій» Домініканської республіки - ром, його тут виробляють понад 15 сортів. Найбільш популярні «Бругаль», «Барсело» і «Бермудес». Місцеві марки пива «Кіскейя», «Сенізе», «Президента» та «Богемія» відрізняються цілком пристойною якістю. Оригінальний смак має традиційний місцевий алкогольний напій «пру» - результат бродіння соку однойменної рослини.
З країни можна привезти всілякі дрібнички з дерева, кістки, бурштину, Ларімар (домініканської бірюзи), кераміки і шкіри, а також сигари, каву і ром. Популярними сувенірами тут вважаються фігурки папуги «котика», керамічні ляльки без обличчя «Лімея» і барвисті живописні полотна в стилі «гаїтянський наїв»: їх можна купити на пляжі і на ринках.
Магазини працюють з понеділка по суботу з 9:00 до 19:30, приватні сувенірні крамнички відкриті «до останнього клієнта».
Туристичні зони країни пропонують до послуг туристів численні бутіки і сувенірні магазини. У Санто-Домінго знаходяться найбільші комерційні центри, в яких можна придбати одяг, взуття та інші товари місцевого і іноземного виробництва хорошої якості і за доступними цінами.
Торгуватися можна практично скрізь, крім супермаркетів. Найчастіше ціни для туристів спочатку завищені, тому зазвичай можна домовитися на половині первинної вартості товару. На відміну від багатьох інших держав, з Домінікани аж ніяк не заборонено вивозити мушлі і корали.
Чайові частково включені у вартість обслуговування в готелях, в ресторанах ж прийнято залишати офіціантові близько 10% від вартості замовлення. Покоївкам і носіям зазвичай дають 1-2 USD.
У Санто-Домінго варто подивитися палац Алькасар-де-Колон, форти Сан-Дієго і Консепсьон, Капітанський палац і Вежу вшанування, фортеці Ла-Форталеса і Озама, Будинок Колумба, палац Хосталь-Ніколас-Надер, Сонячний годинник на вулиці Калле-дес -лас-Дамас, комплекс Каса-дель-ла-Монеда і собор Санта-Марія-ла-Менор. Ну а маяк Фаро-о-Колон служить символом міста - в ньому відкрито музей, там же знаходиться мавзолей з останками Колумба. Найцікавіші музеї міста - Домініканський і музей Лас-Касас-Реалес, де можна дізнатися про іспанську культуру Нового світу і подорожах Колумба. Також варто відвідати музей Ла-Калета з підводним парком, а в музеї Дель-Рескато-субмарина виставлена чудова колекція зброї, посуду, коштовностей і старовинних монет.
У Сантьяго можна відвідати Музей тютюну і тютюнові фабрики Зана Клемана, Леона Хіменеса і компанії «Табакалера», фольклорний музей Томаса Морея, Стару ратушу, в якій зараз знаходиться музей Сантьяго, а також парк Дуарте з міським собором.
Найкрасивіші водоспади країни - в околицях міста Харабакоа. Зовсім поруч розташований заповідник Армандо Бермудес; і взагалі, з національними парками в країні все в порядку. Ла-Вега порадує археологічними розкопками старого міста і церквою Богоматері Лас-Мерседес. А Саона - природою і дайвінгом.
Візьміть з собою необхідні ліки: знеболюючі та жарознижувальні, тут їх можна придбати, як правило, тільки за рецептом лікаря. Засоби від застуди знадобляться, якщо зміна клімату виявиться для вас різкою. Можуть стати в пригоді краплі для очей (море навколо населене мікроорганізмами - можливий кон'юнктивіт). Місцева їжа з незвички часто викликає шлунково-кишкові розлади, тому захопіть відповідні препарати. Обов'язковий крем від засмаги.
Не варто пити воду з-під крана, та й для вмивання і чищення зубів краще використовувати кип'ячену або очищену воду. Овочі повинні бути ретельно вимиті, а фрукти краще вживати очищеними від шкірки.
Не слід обмінювати гроші на вулиці і на ринках - шахрайства з валютою становлять приблизно половину всіх злочинів в країні. У «злачних» кварталах міст краще не з'являтися з настанням темряви.
В якості сувенірів і подарунків друзям найкраще придбати вироби з червоного дерева, прикраси з бурштину і ларімара (каменю, що добувається тільки в Домінікані). Чудовим придбанням стане знаменитий домініканський ром "Імперіал".
Телефон імміграційної служби в Санто-Домінго: (809) 685-25-35, 685-25-05.
Служба порятунку 911
На території України посольства Домініканської республіки немає. На території найближчих країн СНД посольства також немає.
Питаннями туризму займається Національна рада з туризму Домініканської республіки
Адреса: 5-a Ave., # 4405, e / 44 y 46, Miramar, La Habana, Republica de Cuba
Телефон: (8 10 537) 204 25 86
Факс: (8 10 537) 204 23 41