USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

ГЕОГРАФІНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Скандинавська держава в Північній Європі. Протока Скагеррак відокремлює Данію від Норвегії, протоки Каттегат і Ересунн - від Швеції. Данія розташована на півострові Ютландія і островах Фюн, Зеландія, Фальстер, Лоллан, Борнхольм, частини Північно-Фризьких та ін. Сухопутний кордон лише з Німеччиною.

КЛІМАТ:

Помірний морський, досить м'який клімат без різких перепадів температур і відносно рівномірним випаданням опадів протягом всього року. Зима триває з грудня по березень і характеризується високою вологістю і тривалими періодами відносно холодної погоди - температура повітря в січні становить від 0 ° С до -7 ° С. Літо прохолодне, середня температура липня становить +15 .. + 16 ° С. Весна і осінь відповідні. Опади: середньорічна кількість опадів коливається від 800 мм. Максимальна кількість опадів випадає в осінньо-зимовий період, а мінімум припадає на весну і початок літа. Опади в основному випадають у вигляді дощу. Найприємніші місяці для поїздки в країну - травень-серпень, коли температури тримаються на рівні + 25 ° С і тривалість світлового дня складає 18 годин. У найхолодніші зимові місяці, січень і лютий, середня денна температура тримається на рівні нульової позначки, і хоча здається, що це холодно, насправді це приблизно на 10 ° С вище середньої температури для цієї широти.

ЧАС:

Час в Данії відстає від українського на 1 годину. 

СТОЛИЦЯ:

Копенгаген.

МОВА:

Державна мова - данська. У ряді комун Тромса і Фіннмарк рівний з нею статус має саамська.

НАСЕЛЕННЯ:

Населення - 5,5 млн. осіб (оцінка 2009). Велика частина населення - скандинавського походження, малі групи складають інуїти (з Гренландії), фарерці, німці та іммігранти.

РЕЛІГІЯ:

За даними офіційної статистики від січня 2002 84,3% данців є членами державної церкви Данська Народна Церква (Den Danske Folkekirke), також відомої як Церква Данії, що належить до форми лютеранства; інша частина населення сповідує в основному інші конфесії християнства, близько 3% - мусульмани.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ - ВИЇЗДУ:

Вивозити дозволено до 50 тис. Данських крон і для цього необхідно довести, що така ж сума була ввезена або отримана шляхом обміну іноземної валюти. Іноземну валюту можна вивозити в будь-якій кількості. Якщо ввозяться товари, куплені на території країн, що не входять в ЄС, або товари були куплені на поромі (в аеропорту) і не оподатковувалися, то за ввезення понад 1 л лікеру або 2 л міцного вина, плюс 2 л столового вина, а також 200 сигарет або 100 невеликих сигар або 50 сигар або 250 г тютюну і понад 50 мл духів необхідно сплатити мито. Всі інші товари, у тому числі і  пиво, повинні по сумі не перевищувати 1350 крон. Ввезення міцних алкогольних напоїв дозволяється особам, які досягли 20 років, вина -  18 років. Категорично заборонено ввезення і вивіз наркотиків, зброї та боєприпасів, сильнодіючих медпрепаратів без дозволу лікаря, отрут, психотропних речовин, а також предметів мистецтва, ювелірних прикрас і антикваріату без документів, що підтверджують законність їх придбання.

ГРОШІ:

Національна валюта Данії - данська крона. 1 данська крона = 100 ері. Ввезення в Данію національної та іноземної валюти не обмежене. Вивезення іноземної валюти з Данії, за винятком золотих монет, не обмежене, а національну валюту, якщо сума перевищує 50 тис. данських крон, вивозити можна лише якщо є підтвердження, що вона була ввезена або придбана на іноземну валюту. 
Банки працюють з понеділка по середу і в п'ятницю з 9.30 до 16.00, у четвер - з 9.30 до 18.00. Деякі банки Копенгагена працюють з понеділка по п'ятницю до 17.00. Обмінні пункти працюють без вихідних до 22.00. Багато банків в аеропортах, на залізничних станціях і портах працюють за подовженим графіком. 
Обмін валют: Гроші можна обміняти майже у всіх відділеннях банків, в поштових відділеннях і в спеціалізованих обмінних пунктах, в Копенгагені можна скористатися автоматами, які працюють цілодобово. Найвигідніше міняти валюту в поштових відділеннях і в пунктах FOREX, де стягується збір у розмірі 20 данських крон (приблизно 27 гривень) незалежно від суми. У банках Данії може бути відмовлено в обміні іноземної валюти в купюрах великого номіналу. У більшості готелів також обмінюють основні іноземні валюти, але за дуже невигідним курсом. Обмінний курс становить приблизно 6-7 данських крон за 1 долар США або 7-8 данських крон за 1 євро. 
Кредитні карти і дорожні чеки: Кредитні картки приймаються всюди. Банкомати є у всіх великих банках, готелях і магазинах. Єврочеки і туристичні чеки (найкраще в євро) приймають всі великі банки, готелі, магазини і ресторани, але при цьому стягують досить високі комісійні. Хоча Данія не входить в європейську зону, щоб спростити перебування туристів в країні, ціни в великих магазинах зазвичай вказані в данських кронах і в євро. Не поспішайте купувати місцеву валюту, оскільки в ресторанах, готелях, банках і банкоматах Данії широко приймають більшість основних кредитних карт. Однак, будьте готові, що при оплаті кредитною карткою вас попросять пред'явити посвідчення особи з фотографією. Найбільш часто в Данії використовуються картки системи VISA, але ви легко зможете знайти банкомати, що приймають також карти MasterCard, American Express або Diner's Club. Якщо ви хочете зняти через банкомат готівкові кошти, переконайтеся, що ви пам'ятаєте пін-код своєї картки. Данія дуже дорога країна. Частково це пов'язано з 25% податком на всі товари і послуги, включаючи номери в готелях і покупки в магазинах. Найдешевші місця там, де  пропонується шведський стіл з середземноморською і грецькою кухнею або піцою. Якщо ви вирішите зупинятися в недорогих готелях і самі готувати їжу або будете зупинятися в данських кемпінгах, то зможете укластися в 30 доларів на день. Якщо ви будете зупинятися в готелях середнього рівня і харчуватися в недорогих ресторанах, розраховуйте на 65-75 доларів на день. Прокат автомобіля в Данії влетить вам у копієчку; якщо ви не можете обійтися без машини, то варто орендувати її в Німеччині, що зазвичай в три рази дешевше, і перевезти її через кордон.

ТРАНСПОРТ:

Система залізниць в Данії охоплює  близько 2 600 км шляхів, з яких електрифіковано лише система S-tog і головна гілка Хельсингер - Копенгаген - Падбор (на кордоні з Німеччиною). Велика частина перевезень - пасажирські, хоча не менш важливі також вантажні транзитні перевезення між Швецією і Німеччиною. Велика частина доріг управляється державною компанією Banedanmark (2 132 км). Всі залізничні дороги Данії мають європейську колію (1 435 мм), за винятком історичної залізниці. Система Копенгагенського метрополітену - одна з наймолодших систем, відкрилася у 2002 році. Вона обслуговує Копенгаген і його передмістя, включає 22 станції та 21 км ліній. Уступайте дорогу транспорту справа от вас. Ересунський міст з'єднує залізничні мережі Швеції і Данії. Дорожня мережа країни на 2008 рік містить 73 197 км доріг з покриттям, 1 111 км з них - автомагістралі. Всі автомагістралі, за винятком моста Великий Бельт і Ересунського мосту - безкоштовні. У данських містах добре розвинений велосипедний транспорт, особливо в Копенгагені і Оденсе. Близько однієї п'ятої всіх поїздок в столиці країни здійснюються на велосипеді, в тому числі - близько 36% всіх поїздок на роботу. В Оденсі добре розвинена мережа велосипедних доріжок, що складає 350 км. Велосипедні доріжки в данських містах зазвичай розташовані між автомобільною дорогою і тротуаром, іноді є також доріжки по обидві сторони проїжджої частини. Стандартної ширини доріжки (2,2 м), цілком достатньо, щоб роз'їхатися двом велосипедистам.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

Необхідно мати міжнародні водійські права і, якщо ви їздите на власній машині, документи про реєстрацію. В кожному автомобілі повинен бути попереджувальний трикутний знак на випадок аварії. Під час поїздки завжди повинні горіти слабкі вогні, це потрібно і від мотоциклістів. Правила вимагають обов'язкове використання ременів безпеки для всіх пасажирів автомобіля. Мотоциклісти повинні носити захисні шоломи. Дороги Данії підтримуються у відмінному стані. Вони пов'язують всі райони країни. Ви можете проїхати Данію з північного узбережжя до кордону з Німеччиною за чотири години. Швидкісні шосе обладнані телефонами. Не перевищуйте обмеження швидкості і не сідайте за кермо в нетверезому стані: з туристів беруть штраф на місці. Поступайтеся дорогою транспорту праворуч від вас.

ЗВ'ЯЗОК:

Більшість українських операторів надають роумінг. Інтернет-кафе є майже всюди. Стандарти зв'язку GSM 900/1800. Міжнародний код країни - 45. Для дзвінка в Данію необхідно набрати 8 - <гудок> - 10 - 45 - <код міста> - <номер абонента>. Прямі дзвінки за кордон і всередині країни можуть бути зроблені з будь-якого телефону-автомата або з пошти. Деякі телефони-автомати приймають телефонні картки, але більшість працює з монетами. Дзвінок з готелю коштує значно дорожче.

КУХНЯ:

Данія - найпівденніша скандинавська країна. Усталене у всіх скандинавських країнах поняття "смьоребрьодседел" (шведський стіл) - данського походження. І це не випадково. Саме данська кухня має найбагатший асортиментом холодних страв. Основну його частину становлять, звичайно, бутерброди - смьоребрьод. У Данії налічується понад двісті видів різних бутербродів. І будь-який з них має свою власну назву.

А скільки тут продуктів для покриття бутербродів! Тільки  їх перелік зайняв би кілька сторінок солідної куховарської книги. Ще зовсім нещодавно в Копенгагені існувала бутербродна, яку було занесеною в книгу рекордів Гіннесса. Якби ви потрапили в неї, коли вона працювала, то вам запропонували б ознайомитися з меню довжиною в 140 сантиметрів на 178 варіацій бутербродів. Кажуть, один відвідувач мало не задихнувся, вивчаючи цей трактат для ненажер: голодний спазм здавив бідоласі горло. Вони бувають: м'ясними, рибними, овочевими. Уявлення про них може дати приблизно такий перелік того, що кладуть на вже помазаний хліб: шматок шинки, гурток вареного круто яйця і скибочку солоного огірка; попередньо розім'ятий сир "рокфор", кільця свіжої редиски і сирий жовток; зелень петрушки, товстий шматок зваренoгo в круту яйця, томатне пюре, гуртки сардельок або колечка анчоусів; відварне м'ясо, дрібно порізану цибулю, шматочки маринованого буряка, а в середині - сирий жовток; смажена риба, густий соус на яєчних жовтках (ремулад) і часточка лимона; шматок солоної лососини, розім'яту зі сметаною варений яєчний жовток і листочок петрушки; оселедець в желе і тонкі скибочки солодкого червоного перцю. До бутербродів в Данії часто подають салати або накладають готовий салат на хліб, теж у вигляді бутерброда. Курка також є і окремою самостійною стравою, а являє собою варене мариноване куряче м'ясо під соусом "майонез", який попередньо розбавлено ананасовим соком. Зверху м'ясо посипається тертим ананасом. Солону курку з ананасом іноді подають і в гарячому вигляді, а гарніром до неї служить запечена картопля. Основу датської кухні складають риба та інші продукти моря. З риби готують перші і другі страви. Данські мідії - делікатес, який на столі майже кожен день. Слід додати до них суміш із креветок, крабів і лангустів. З продуктів Північного моря данці готують перші і другі страви. Популярний вершковий крем-суп із червоної риби та інших дарів моря. Традиційні національні страви: рагу зі свинини з гарячою червоною капустою, курка солона з ананасом, свинина з яблуками і чорносливом, овочі з салом - шпик по-датському, свиняча печінка з хрустким смаженою цибулею, паштет зі свинячої печінки. Фрикадельки і інші вироби з м'ясного фаршу - найулюбленіша їжа датчан. Крім свинини існує багато страв і з домашньої птиці. Як гарнір до смаженого м'яса подають печені фрукти, однак найчастіше гарніром слугують капуста того чи іншого сорту. Гарнір з капусти буває дуже жирним і солодкуватим. У датських гарячих стравах цукор уживається дуже часто, популярна  також і злегка карамелізована картопля. Десерти датської кухні - це яблучний пиріг зі смородиновим желе і збитими вершками, а також суп з полуниці і ожини з вершками - щось середнє між компотом і рідким варенням. Датська національна страва  "рьод грьоз мез фльозе" густий чорносмородиновий кисіль зі збитими вершками. Данці люблять поласувати різного роду випічкою. Світову популярність здобуло Копенгагенська дріжджове листкове тісто. З нього печуть "вінер брьод", який подається у вигляді тістечка не тільки до після полуденної кави, але і пізно ввечері, коли датчани перед сном ще дозволяють собі чашечку гарячого міцної кави. Якщо ви забігли поїсти в кафе або ресторан посеред дня, вам обов'язково запропонують каву та апетитні булочки: весь світ знає їх під назвою копенгагенських або датських. У Данії ж вони вважаються віденськими булочками. Практично на кожному другому кутку ви побачите кондитерську, в якій вам буде запропоновано багатющий вибір рулетів і кексів, від вигляду яких у вас "засмокче під ложечкою". 
Данія - пивна країна, майже у всіх "розважальних" закладах є вікове обмеження. До багатьох місць вам не дозволять навіть увійти, якщо вам немає 25. З алкогольних напоїв датчани віддають перевагу пиву і горілці, а з не міцних напоїв -  кава. У Данії заведено вживати пиво всюди, завжди, в будь-який час доби і, звичайно ж, за кожною трапезою. Пиво подають на кожному розі. Найбільш популярні місцеві марки "Туборг" і "Карлсберг". З інших спиртних напоїв можна порекомендувати: данський лікер "шеррихеринг", горілку "Аквавіт", яку називають "шнапс". На Різдво готують спеціальне пряне вино - Bisschopswijn - данський варіант німецького глінтвейну. Рахунки в ресторанах і таксі включають в себе оплату всіх послуг і тому чайові можна не залишати. Але суму рахунку можна округлити, якщо обслуговування вам сподобалося.

ПАМ'ЯТКИ:

Одна з найголовніших визначних пам'яток Данії - це самі данці, їх дружелюбність, гостинність і гумор. Данці живуть на перехресті скандинавської, європейської і балтійської культур. Це допомогло їм бути відкритими як в сенсі кордонів, так і для впливів ззовні. Ключем до данського серця є слово "хюгге", що означає комбінацію теплоти, хорошого самопочуття і інтимності. Завдяки новому мосту через протоку Великий Бельт майже будь-яку пам'ятку можна відвідати протягом одноденної поїздки на машині або на поїзді. Ви повинні обов'язково подивитися Копенгаген. Столиця Данії знаменита своїми численними шпилями, вежами і дзвіницями. Серед визначних пам'яток особливо можна виділити палацовий комплекс Амалієнборг (XVIII ст.). Чотири однакових будівлі розташованих одна напроти одної на восьмикутної площі, в центрі якої височіє витончений кінний пам'ятник Федерику V. Неподалік знаходиться знаменитий Мармуровий собор. Його купол діаметром 30 м, дуже схожий на купол собору Святого Петра в Римі. Найбільш колоритний район Копенгагена - Ньюхавн (Нова Гавань). Це улюблене місце художників, фотографів, письменників, журналістів і туристів. Найбільша міська площа - Конгенс-Ньюторв (Нова Королівська). Тут розташовано багато визначних пам'яток. Наприклад, Академія мистецтв з виставковими залами, розміщена в колишній королівській резиденції Шарлоттенборг. Королівський театр, заснований в 1722 році Парламент Данії засідає в палаці Крістіансборг (XVIII ст.). Зовсім поруч знаходяться Національна бібліотека, королівський музей Арсенал з колекціями старовинного одягу, карет і вогнепальної зброї. Поблизу від каналу Ньюхавн розташовані Національний музей і художня галерея Гліпотека. Центром Копенгагена вважається Ратушна площа. Крім цього, в цьому місті знаходиться унікальний зоопарк з 2 тисячами видів тварин. На портовій набережній можна побачити знамениту скульптуру Русалочки. У Альборг знаходиться найбільше поховання вікінгів: собор, монастир і замок. Тут є будівлі в стилі Ренесанс. Орхус, Есб'ерг і Фано багаті історичними пам'ятками і мають безліч прекрасних пляжів. Оденс знаменитий як місце народження відомого казкаря Ганса Християна Андерсена. Щорічно в липні-серпні проводяться фестивалі його імені. Відвідувачі можуть побачити музей Андерсена і будинок, де він жив в дитинстві. Фюнен пов'язаний з Ютландією декількома мостами. Острів Зеландія - комерційний центр країни. Але тут є також прекрасні пляжі, озера, ліси і королівські палаци. У Хельсінгері можна побачити стару фортецю Кронбеорг, відому не тільки як найбільш значну будівлю в Скандинавії, але також і як місце дії шекспірівського Гамлета. У замку Фредеріксборг, такому ж величезному як Кронбеорг, розміщується Національний Музей Історії. Варто подивитися собор XII століття в Роскільді, побудований в 1170-1270 роках, який оголошений світовою спадщиною ЮНЕСКО. У соборі спочивають 20 королів і 17 королев разом зі своїми родичами. Також тут знаходиться Музей кораблів вікінгів. Ютландія - область, що включає велику частину країни, простягається на 400 км від німецького кордону до північного краю Данії. Тут розташована ціла країна, яка називається "Лего ленд". У ній все зроблено з деталей конструктора: Копенгаген з королівським палацом і гвардійцями, казкар Ганс Християн Андерсен, індіанська країна з печерами, чудовиськами і найсучаснішими атракціонами - все виконано з неймовірною ретельністю і любов'ю, тому це місце приводить у захват і дітей і дорослих.
У маленькій Данії понад 700 (!) Музеїв, а в одному тільки Копенгагені їх декілька десятків. Тож мандрівникові не буде нудно побувати і в Музеї карет, і в Музеї історії театру, і в Круглій вежі, і в Музеї праці. 
Острів Фюн, який називають "Садом Данії" - музей під відкритим небом: 124 замка, відкритих для відвідувачів, сотні мальовничих старих сіл. Середньовічні замки, поміщицькі садиби і старі парки збережені в своєму первозданному вигляді і до сих пір населені і дбайливо охороняються. 
Острів Мен - крейдяні кручі, з висотою до 130 метрів. На пляжі під кручами можна виявити скам'янілості, вік яких перевищує 70 млн років. У Балтійському Морі розташований скелястий острів Борнхольм - Перлина Балтійського Моря. Фарерські Острови - група з 18 островів в Північній Атлантиці, з населенням 43,719 осіб, чия історія сягає до часів вікінгів.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ:

Данці взагалі не відрізняються підвищеною експансивністю. Вони спокійні, неагресивні, але вже зовсім флегматиками, як, наприклад, фінів, їх не назвеш. Прямота і ввічливість - найбільш звичні риси характеру датчан. Не дивуйтеся великій кількості питань! При знайомстві представляються офіційно, обмінюються рукостисканням. Титули використовуються не часто. Легко переходять на "ти". Є й такі, хто звертається тільки на "ви". Це, проте, не означає непривітність. Данці без особливого бажання говорять про своє особисте життя. Намагайтеся не говорити про роботу, доходи, релігії і розлучення. 
В гостях. Якщо датчани запросять вас до себе додому на вечерю, віднесіть квіти господині або направте їх вперед, відразу після отримання запрошення. В гостях у данця відмовлятися  від частування зі скромності не варто - вдруге вам його не запропонують. Просто в Данії нікому в голову не прийде відмовлятися з ввічливості: якщо людина відмовляється від їжі, значить, вона просто не голодна. Якщо вас запросили на вечерю, верхом невихованості буде прийти без пляшки вина. Ніхто не стане заперечувати, якщо замість вина ви принесете горілку. Якщо в будинку є діти, варто купити кожному невелику іграшку, необов'язково дорогу. Батьки це оцінять. Данці п'ють на свята вино, тому що міцні напої дорогі. По буднях  жителі королівства віддають перевагу пиву. Всі данці п'ють данське пиво, але поділяються на шанувальників пива заводу «Туборг» і пива заводу «Карлсберг». 
Данці витрачають чимало часу і фантазії на підбір відповідного подарунка. Цінуються предмети дизайну, хороші вина і коньяк. Данія - країна курців, особливо багато палять жителі Копенгагена. Само собою зрозуміло, що майже всі віддають перевагу сигаретам своїх, данських марок. Більшість палять Prince. Середньостатистичний датчанин не стане палити імпортний тютюн. Сигарети ні на вулиці, ні в кафе "стріляти" не прийнято - це непристойно, оскільки сигарети дорогі. Якщо зовсім не йметься, а грошей на цілу пачку немає, можуть попросити, але обов'язково простягають дві крони в якості компенсації. Куріння заборонено в готельних номерах, кафе, ресторанах, клубах, громадському транспорті, на всіх робочих місцях. Закон дозволяє палити в спеціально відведених для цього кімнатах і на робочому місці співробітника, якщо воно ізольоване від інших. Куріння також не заборонено в барах площею менше ніж 40 квадратних метрів. 
Данці обожнюють свою королеву - Маргрете II. Ви ніколи не почуєте пліток про життя королівської сім'ї. Також данці шалено люблять свій прапор. Біля кожного будинку стоїть  флагшток, якщо в сім'ї або у близьких друзів свято - прапор піднято. Якщо незнайома людина привітається з вами - не дивуйтеся, не озирайтеся і не думайте, що він помилився. Це метод знайомства з вподобаною людиною. Користуються ним як чоловіки, так і жінки. Відповідь на вітання рівносильна згоді на знайомство. 
Данія відрізняється відносно низьким рівнем злочинності. Однак в Копенгагені та інших великих містах туристи можуть стати жертвами кишенькових злодіїв і викрадачів сумок. Будьте особливо пильні в холах готелів, в кафе, закусочних і на вокзалах. Зростає число пограбувань квартир і крадіжок з автомобілів. Для зберігання грошей, документів, коштовностей радимо вам скористатися спеціальними сейфами в готелях.

СУВЕНІРИ:

Royal Copenhagen - Датська Королівська порцелянова мануфактура. Вартує дорого, але якась дрібничка буде хорошим варіантом сувеніру. Кондитерські вироби фабрики "Dan Cake". Шоколад "Antuane Berk". Марципани фірми "Odense marcipan". Пряники з імбиром, медом, корицею - brunkager. Алкогольні напої: Gammel dansk - легкий алкогольний напій, настоянка на 29-ти типах трав, спецій і навіть квітів. Назва перекладається з данського як «Старий датський». Carlsberg, Tuborg, Faxe і Ceres - марки датського пива. Аквавіт - скандинавський алкогольний напій, міцністю близько 40%. Найбільший виробник аквавіта фірма De Danske Spritfabrikker знаходиться в місті Ольборг. Зараз фірма виробляє 17 різновидів аквавіта, деякі з яких існують з 1840 року. Срібні і золоті прикраси, годинник фірми Georg Jensen. Прикраси фірми Pilgrim. Статуетки. Ляльки: Русалочка - одна з головних визначних пам'яток Копенгагена. Знайти ж фігурку справжньою датської русалки нелегко. В основному, можна побачити китайські фігурки або магніти відповідної якості і дизайну. Гарну порцелянову статуетку Русалки можна купити, хіба що, у фірмових магазинах Royal Copenhagen. Можна придбати фігурки солдатів Королівської Гвардії (Den Kongelige Livgarde) - тих, які несуть вахту у Королівського палацу. Данія славиться конструктором LEGO. У Лего ленді, в місті Біллунді (Billund) (найбільший Лего ленд у світі), можна знайти безліч різноманітної сувенірної продукції LEGO. 
Якщо ви подорожуєте Данією в сезон різдвяних покупок - зверніть увагу на ялинкові іграшки та різдвяні аксесуари. Різдво - одне з улюблених свят датчан, тому прикрас на ялинку і в будинок - безліч. Кращим місцем для шопінгу, звичайно, є Копенгаген з його численними бутиками, універмагами і сувенірними магазинами. Основним місцем для цього є променад Strøget в центрі міста. Складається він з чотирьох вулиць - Frederiksberggade, Vimmelskaftet, Amagertorv and Ostergade, вони пов'язані трьома площами. Тут знаходяться універмаги Magasin і Illum. У двох прилеглих до променаду пішохідних зонах - Gråbrødretorv і Fiolstræde можна пройтися антикварними магазинами та книгарнями. Район Bredgade вважається основним місцем розташування антикварних лавок. Ціни тут, як правило, дуже високі. Суперником з продажу антикваріату є вулиця Læderstræde. 
В основному, магазини працюють з 9:30 або 10:00 до 17:30 з понеділка по четвер, до 19:00 або 20:00 - п'ятницями і до 14:00 - суботами. У неділю магазини зазвичай закриті, за винятком дрібних кіосків і супермаркету на центральній залізничній станції. Тут можна придбати продукти до 22:00 або до півночі.

ОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Міжнародна довідкова служба - 0039;
112
 – служба порятунку, яка об'єднує поліцію, пожежну службу і швидку допомогу. Це єдиний телефонний номер, що діє по всій Данії.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ДАНІЇ:

Адреса: Toldbodgade 37 A, 1 sal DK-1253 Copenhagen
Телефон: (10 45) 33 16 16 35, (10 45) 33 18 56 20
Факс: (10 45) 33 16 00 74
E-mail: embassy.ua@mail.tele.dk
Web: www.mfa.gov.ua
Години роботи: 09:00 – 18:00

 

КОНСУЛЬСКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА ДАНІЇ В УКРАЇНІ:

Адреса: 01901,г.Київ, вул.Хмельницкого 56, 4 поверх.
Телефон: (+38 044) 200 12 60
Факс: (+38 044) 200-12-81
E-mail: ievamb@um.dk
Web: www.ambkyiv@um.dk
Час роботи: понеділок-п'ятниця з 9:00-16:00