USD = 40.05 грн.
EUR = 42.10 грн.

Правила в`їзду під час пандемії COVID-19

Громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до Чеської Республіки за умови, що мають сертифікат про щеплення в додатку "Дія" .
Для в'їзду до Чехії визнаються такі сертифіковані до ЄС вакцини: Comirnaty (Pfizer / BioNTech), Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Janssen, Covishield (AstraZeneca),
З моменту введення другої дози вакцини має пройти щонайменше 2 тижні (термін дії сертифіката про вакцинацію 9 місяців після другого уколу, для продовження потрібен третій укол).
До власників вищезгаданого сертифіката не застосовуються жодні карантинні заходи при в'їзді до Чехії, достатньо лише заповнити в'їзний формуляр на https://plf.uzis.cz/
Зразок форми

Починаючи з 27.12.2021, усі громадяни, які в'їжджають до Чехії з метою туризму, крім сертифікату про вакцинацію, повинні надати і негативний PCR тест не старше 72 годин. Винятком є громадяни з третьою (підсилюючою) вакциною.

Інформація про в'їзд дітей:

  • 0-5 років – дітей вписує у свій в'їзний формуляр один із батьків, не застосовуються жодні карантинні заходи.
  • 6-11 років – дітей вписує у свій в'їзний формуляр один із батьків. Перед вильотом скласти ПЛР тест (не раніше ніж за 72 години до вильоту).
  • з 12 років –  діють такі ж правила в'їзду, як і дорослих (мають бути вакциновані).
     

Правила перебування в країні

Авіапереліт
- на борту пасажири повинні надіти респіратор KN95 FFP2 без клапана та не знімати його протягом усього перельоту.

Пересування людей і зустрічі
- вільне пересування людей

Маски і респіратори
- в обраних місцях люди не повинні пересуватися без респіратора (обов`язково має бути без клапану!) або маски з ефективністю не менше 94 відсотків, на підставі відповідних стандартів (наприклад, респіратор класу FFP2 або KN95 і вище), діти від 2 до 15 років можуть носити медичну маску
- використання респіратора / маски обов'язково у всіх приміщеннях (за межами місця проживання) - наприклад, в магазинах, закладах сфери послуг, громадському транспорті, на зупинках, медичних та соціальних закладах, в міжнародних аеропортах, школах і шкільних об'єктах, а також в автомобілях ( тільки якщо пасажири не є членами однієї сім'ї або не живуть разом).

Магазини, послуги і культура
- всі магазини і послуги можуть бути відкриті
- ринки та кіоски можуть продавати весь асортимент. Продавці повинні забезпечити відстань між стендами не менше 2 метрів, розмістити кошти для дезінфекції та забезпечити, щоб на кожні 10 квадратних метрів доводилося не більше одного покупця. Можна продавати їжу та напої для вживання на місці за певних умов (відстань між покупцями не менше 1,5 метра, максимум 6 чоловік за одним столом)
- послуги по догляду за тілом (перукарня, педикюр, манікюр, солярій, косметичні послуги, масаж і аналогічні послуги) можуть надаватися в форматі - один майстер на одного клієнта. У клієнта повинен бути сертифікат про відсутність інфекції.

Ресторани та готелі
- ресторани, паби, бари чи кафе відкриті. Клієнти повинні мати сертифікат про відсутність інфекції.
- заклади повинні дотримуватися таких правил: клієнти повинні сидіти на відстані не менше 1,5 метра (за винятком клієнтів, що сидять за одним столом), максимум 6 гостей сидять за одним столом (виняток - члени однієї сім'ї). За довгим столом можуть розміститися компанії з більшого числа людей, але вони повинні бути розділені на групи по 6 чоловік. Відстань між групами - не менше 1,5 метра. Усередині закладів не повинно бути більше відвідувачів, ніж місць.
- готелі, пансіонати та інші служби розміщення можуть бути відкриті без обмежень по місткості, гості повинні підтвердити відсутність інфекції.
 

Важливі телефони

​Інформаційна лінія 1221 доступна щодня - по буднях з 8:00 до 19:00 та у вихідні з 9:00 до 16:30.

Інформація Міністерства внутрішніх справ для громадян країни та іноземців в Чеській Республіці +420 974 801 801