-->

USD = 27.45 грн.
EUR = 31.64 грн.

Правила в`їзду під час пандемії COVID-19

  • Громадяни України можуть потрапити до Чехії з метою туризму, якщо мають сертифікат про вакцинацію наступними вакцинами: AstraZeneca, Moderna, Pfizer / BioNTech, Janssen, Covishield
  • В'їхати можна, якщо після другої дози вакцини пройшло не менше 14 днів.
  • Діти: 
    0-6 років з вакцинованими батьками - без необхідності надання довідок про вакцинацію або негативних результатів тестування на наявність Covid-19
    7-11 років 1 день самоізоляції, на наступний день ПЦР тест
    з 12 років лише вакцинировані або 5 днів самоізоляції.


Всі пасажири, які прибувають на територію Чехії повинні заповнити форму на https://plf.uzis.cz/
Зразок форми
 

Правила перебування в країні

Пересування людей і зустрічі
- вільне пересування людей

Маски і респіратори
- в обраних місцях люди не повинні пересуватися без респіратора (обов`язково має бути без клапану!) або маски з ефективністю не менше 94 відсотків, на підставі відповідних стандартів (наприклад, респіратор класу FFP2 або KN95 і вище), діти від 2 до 15 років можуть носити медичну маску
- використання респіратора / маски обов'язково у всіх приміщеннях (за межами місця проживання) - наприклад, в магазинах, закладах сфери послуг, громадському транспорті, на зупинках, медичних та соціальних закладах, в міжнародних аеропортах, школах і шкільних об'єктах, а також в автомобілях ( тільки якщо пасажири не є членами однієї сім'ї або не живуть разом).

Магазини, послуги і культура
- всі магазини і послуги можуть бути відкриті
- ринки та кіоски можуть продавати весь асортимент. Продавці повинні забезпечити відстань між стендами не менше 2 метрів, розмістити кошти для дезінфекції та забезпечити, щоб на кожні 10 квадратних метрів доводилося не більше одного покупця. Можна продавати їжу та напої для вживання на місці за певних умов (відстань між покупцями не менше 1,5 метра, максимум 6 чоловік за одним столом)
- послуги по догляду за тілом (перукарня, педикюр, манікюр, солярій, косметичні послуги, масаж і аналогічні послуги) можуть надаватися в форматі - один майстер на одного клієнта. У клієнта повинен бути сертифікат про відсутність інфекції.

Ресторани та готелі
- ресторани, паби, бари чи кафе відкриті. Клієнти повинні мати сертифікат про відсутність інфекції.
- заклади повинні дотримуватися таких правил: клієнти повинні сидіти на відстані не менше 1,5 метра (за винятком клієнтів, що сидять за одним столом), максимум 6 гостей сидять за одним столом (виняток - члени однієї сім'ї). За довгим столом можуть розміститися компанії з більшого числа людей, але вони повинні бути розділені на групи по 6 чоловік. Відстань між групами - не менше 1,5 метра. Усередині закладів не повинно бути більше відвідувачів, ніж місць.
- готелі, пансіонати та інші служби розміщення можуть бути відкриті без обмежень по місткості, гості повинні підтвердити відсутність інфекції.
 

Важливі телефони

​Інформаційна лінія 1221 доступна щодня - по буднях з 8:00 до 19:00 та у вихідні з 9:00 до 16:30.

Інформація Міністерства внутрішніх справ для громадян країни та іноземців в Чеській Республіці +420 974 801 801