USD = 41.10 грн.
EUR = 43.70 грн.

Карлові Вари

Фотогалерея

Опис курорту

Найбільший та найвідоміший курорт у Чеській Республіці, зобов'язаний своєю популярністю лікувальною дією гарячих джерел, що б'ють у долині річки Тепла. На землі знайдеться небагато таких мальовничих та прекрасних міст, як Карлові Вари. Місто розкинулося на північному краю Славківського лісу на висоті 375 – 644 метрів над рівнем моря. Здавна природа дарує людям здоров'я за допомогою термальних джерел, які є природним іонним розчином, що повертає людині сили та омолоджує втомлений організм. Дощова вода в навколишніх лісах через тріщини в землі проникає до глибини 2000 – 3000 метрів і залишається там довгі роки, нагріваючись земною магмою та насичуючись вуглекислим газом, мінеральними речовинами, а потім у вигляді лікувальної води вибивається на поверхню. Всього на околицях налічується близько вісімдесяти термальних джерел.

Наразі 15 з них виведено у спеціальні вази джерел. Щохвилини з надр землі вибивається дві тисячі літрів води, що має температуру 73 ° C, з вмістом 6,4 р мінералів у кожному літрі. Карловарські джерела з переважанням бікарбонатно-сульфатно-хлоридо-содових іонів відносяться до групи гарячих лужних глауберових солоних вод.

Найбільш відомим культурним заходом, що проводиться в Карлових Варах, є Міжнародний кінофестиваль, але місто також багате на театральні та музичні традиції (Карловарський симфонічний оркестр був створений у 1835 році, і є на сьогодні одним із найстаріших у Європі). У Карлових Варах щорічно проводиться музичний фестиваль Карловарської осені імені Дворжака. До найбільш популярних спортивних занять належить гольф, біг, теніс і т.д. Карлові Вари відомі багатьма продуктами, пов'язаними саме з цим містом: лікером «Бехерівка», склом та кришталем фірми «Мозер», віковим виробництвом порцеляни.

Серед славетних відвідувачів Карлових Вар були такі відомі люди, як імператриця Марія Тереза, французька імператриця Марія Луїза, імператор Франц Йозеф I, композитор Йоган С. Бах, а також Йоган В. Гете, Джакомо Казанова, Фрідріх Ши Людвіг Ван Бетховен, Карл Маркс, Ріхард Штраус та багато інших. Карловарські термальні джерела, неповторні за своїм складом, є одними із найефективніших мінеральних вод світу. Найбільш потужний із них, карловарський Гейзер, водоносністю 1500 літрів за хвилину, б'є з глибини 2000 метрів.


Основні лікувальні процедури та медичні послуги в Карлових Варах

 1. Питне лікування за допомогою лікувальної термомінеральної води
 2. Водні та газові ванни
 3. Зрошення слизової оболонки (ротової порожнини, кишкове, гінекологічне)
 4. Процедури із застосуванням тепла та холоду
 5. Пелоїдні укутування
 6. Масажі
 7. Водолікування
 8. Фізіотерапія (електротерапія, магнітотерапія, фототерапія)
 9. Лікувальна фізкультура та оздоровчі прогулянки
 10. Дієтотерапія
 11. Навчання здоровому життєвому стилю
 12. Інші додаткові процедури (наприклад, аплікація дерматологічних продуктів зовнішнього застосування, акупунктура, киснева терапія)

  

Поліпшенню фізичної кондиції сприяють також прогулянки навколишніми курортними лісопарками. По ним прокладено майже 130 км доглянутих та позначених стежок з безліччю альтанок, місць та зупинок для відпочинку. Стежки позначені відповідно до ступеня складності.

Показання для санаторно-курортного лікування у Карлових Варах

Лікування захворювань системи травлення

 1. Захворювання пародонту, стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, включно з післяопераційними станами
 2. Захворювання кишечника, включаючи післяопераційні стани
 3. Захворювання печінки, включаючи післяопераційні стани
 4. Захворювання підшлункової залози, включаючи післяопераційні стани


Карлові Вари - це єдине місто в Чеській республіці, в якому лікуються захворювання системи травлення у дітей та підлітків.


Лікування порушень обміну речовин

 • Цукровий діабет
 • Подагра
 • Лікування порушень жирового обміну
 • Надлишкова вага
 • Лікування захворювань опорно-рухового апарату
 • Лікування онкологічних захворювань
 • Подальше лікування онкологічних пацієнтів після закінчення онкологічного лікування, без ознак рецидиву.


Карловарські мінеральні джерела

Як правильно пити Карловарську воду

З часу відкриття лікувальних властивостей Карловарської термомінеральної води минуло кілька століть. І хоча самі Карлові Вари за цей довгий час змінилися до невпізнання, з його щедрих джерел все з тією самою силою б'є ключем чудотворна вода. Середньо мінералізована вода прославилася своєю температурою – до 73°C та унікальним хімічним складом, який однаковий майже у всіх джерел. Однак окремі джерела відрізняються за своєю температурою і вмістом окису вуглецю.

Вода потрапляє на поверхню як надзвичайно концентрована суміш натуральних речовин, тому не придатна для довгострокового застосування. Вода містить безліч життєво важливих мікроелементів, таких як кальцій, натрій, калій, залізо та хлор. Люди з усього світу лікують за допомогою Карловарської води хвороби травного тракту та обміну речовин.

Вода регулює роботу шлунка, кишок, печінки та жовчного міхура. Крім того, вона має сприятливий вплив на зниження рівня холестерину і стимулює виділення інзуліну.

Під час тривалих досліджень лікарі дійшли висновку, що тим, хто лікується, варто дотримуватися кількох правил для того, щоб лікувальний ефект води був найбільш ефективним.
 

Нижче ми наводимо ці правила:

 1. Карловарську мінеральну воду рекомендується застосовувати лише після консультації з курортним лікарем
 2. Для досягнення найкращого лікувального ефекту вода повинна застосовуватися поблизу джерел
 3. Найбільш підходящою посудиною для пиття води є спеціальні порцелянові або скляні поїльники
 4. Під час курсу лікування не рекомендується споживання алкоголю та куріння тютюнових виробів, також шкодить пасивне куріння
 5. До лікувального курсу також входить фізична активність, тому застосовуйте воду під час повільної ходи
 6. Повний лікувальний курс повинен проходити у стані душевного комфорту та розслабленості
 7. Щодо проміжків часу, намагайтеся дотримуватися якнайбільше рекомендацій лікаря
 8. Щоденне застосування води сприймайте як свято і передавайте те ж відчуття спокою та зосередженості іншим, хто лікується. 

 

Карловарські колонади та їх джерела

Завдяки теплим лікувальним джерелам слава Карлових Вар поширилася у всьому світі. З 79 джерел різної водоносності 13 освоєно і використовується для питних курсів.

Елементарний склад мінеральної води з різних джерел схожий, але через різну температуру та вміст вуглекислого газу вона надає різну дію. Холодніші джерела надають зазвичай легкий проносний вплив, а більш теплі надають пом'якшувальну дію, уповільнюють виділення жовчі та шлункового соку.