USD = 40.97 грн.
EUR = 41.90 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Болгарія - це Південно-Східна частина Європи, центр Балканського півострова, межує з Туреччиною, Грецією, Румунією, Югославією і Македонією, східна межа - Чорне море. Основні курорти - Русалка, Балчик, Албена, Кранево, Золоті Піски, Клуб Рів'єра, Сонячний День, Св. Костянтин і Олена, Камчия, Огляд, Еленіте, Св. Влас, Сонячний Берег, Несебр, Поморіє, Созополь, Дюни, Приморсько, Кітен , Лозенец, Санданські.

КЛІМАТ:  

Погода Болгарії визначається континентальним кліматом - м'яка зима і тепле літо, відмінно підходить для відпочинку, середня температура взимку (-6 / + 4 ° C), влітку (+ 26 ° C). У Болгарії континентальний клімат, на півдні - перехідний до середземноморського. В цілому він прохолодніший, ніж в інших місцях Європи на тій же широті. Середня температура в липні в Софії +16 .. + 27 ° C, у Варні +19 .. + 30 ° C. Середня температура морської води влітку +21 .. + 23 ° C.

ЧАС:

Однакове з Україною.

СТОЛИЦЯ: 

Софія (1,2 млн. Жителів).

МОВА: 

Офіційною мовою Болгарії є болгарська, що належить до групи слов'янських мов; в основі листа - кирилиця. У великих зонах відпочинку, в туристичних центрах і готелях персонал володіє англійською, німецькою, французькою та російською мовами. На міжнародні автомагістралі, в аеропортах і на місцях відпочинку дорожні та інші покажчики дублюються латинськими літерами.

НАСЕЛЕННЯ:

Населення Болгарії - близько 9 мільйонів чоловік. У столиці Болгарії, Софії, проживає трохи більше 1 мільйона.

РЕЛІГІЯ:

Велика частина населення Болгарії сповідує православне християнство, на другому місці мусульмани-суніти і інші культи.

ПРАВИЛА В`ЇЗДУ-ВИЇЗДУ:

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова), ввіз і вивіз національної валюти заборонений. Невитрачені леви можна обміняти перед від'їздом з країни. Для цього знадобиться представити довідку про первинний обмін з обмінного бюро. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар, 250 г тютюнових виробів, літра міцних спиртних напоїв або 2 л вина, 50 г кави, 100 г чаю, 50 мл духів, 250 мл одеколону або іншої парфумерної продукції. Заборонено ввезення неконсервованих продуктів харчування. Без спеціального дозволу не можна ввозити і вивозити предмети і речі, що представляють історичну, художню або археологічну цінність. Коштовності, відеокамери, комп'ютери і інші дорогі речі підлягають декларуванню.

ГРОШІ:

Грошова одиниця Болгарії - лев. В обігу в Болгарії знаходяться купюри різного номіналу, від 1 до 50 левів. 1 лев = 100 стотинки. У зверненні в Болгарії знаходяться і монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 стотинок. Обмін іноземної валюти на відпочинку в Болгарії може бути проведений в аеропортах, банках, готелях і обмінних пунктах Болгарії. Пам'ятайте! Ввезення / вивезення іноземної валюти на відпочинок до Болгарії необмежений, але потрібно декларувати понад 1500 доларів США. Режим роботи пунктів обміну валюти на відпочинку в Болгарії: працюють з 10.00 до 17.00, в деяких готелях - цілодобово. Обмінний курс в готелях і в аеропортах в Болгарії завжди нижче, ніж у банку, тому, якщо Ви не встигли або забули поміняти гроші, обмінюйте в готелі тільки суми, які Вам необхідні. Не рекомендуємо: міняти гроші на відпочинок на вулиці. Купувати на місці тури і послуги відпочинку у незнайомих людей. Режим роботи банків на відпочинку в Болгарії: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 15:00. Кредитні карти: American Express, Visa, Master Card приймаються, але не у всіх об'єктах відпочинку. Рекомендуємо зберігати гроші і цінності на відпочинку в Болгарії в сейфах щоб уникнути неприємностей. Всі готелі Болгарії мають сейфи, оренда сейфа приблизно $ 1,5-2 в день.

ТРАНСПОРТ:

У Болгарії розвинені практично всі види міського та міжміського транспорту. Розклад автобусів на відпочинку в Болгарії можна дізнатися у представника фірми на курорті. Таксі на відпочинку в Болгарії коштує в рамках 25 центів за кілометр, але будьте обережні - в аеропортах і готелях є таксі, з яким потрібно домовлятися. Квитки на будь-який міський транспорт у великих містах Болгарії в рамках 15 центів.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

Щоб взяти в Болгарії напрокат автомобіль, необхідно бути старше 21 року і мати міжнародні водійські права. Водіїв, які орендували автомобіль, але не мають міжнародних водійських прав, часто необгрунтовано штрафують. У Болгарії є безліч компаній, що надають транспортні засоби в оренду. Для того щоб взяти в оренду автомобіль в Болгарії, бажано мати кредитну картку. Якщо такої немає, Вам потрібно буде залишити заставу в розмірі $ 500-2000 на той випадок, якщо Ви порушите правила дорожнього змагань або коли повернете машину. По поверненню з поїздки, якщо ніяких порушень не було, ця сума Вам повертається. Орієнтовна оренда автомобіля на відпочинку в Болгарії 50 доларів США в день + бензин за Ваш рахунок (можна знайти і дешевше, і дорожче, і без застави, і без кредитної картки). На території Болгарії можна взяти напрокат машини найрізноманітніших моделей.

ЗВ'ЯЗОК:

Телефонні переговори відпочинку в Болгарії з Україною з готелю стоять $ 3 за хвилину. Дешевше відпочинку в Болгарії обійдеться розмова з поштового відділення, які є на кожному курорті. Коди міст: Софія (02), Пловдив (032), Варна (052), Бургас (056), Боровець (07128), Банско (7443), Пампорово (03021), Сонячний Берег (0554), Дюни (05514), Кітен (05561). Мобільні телефони в Болгарії починаються з 048 далі номер і 088 (GSM).

ГОТЕЛІ:

Напряжение в сети в Болгарии - 220 вольт; частота - 50 герц.

КУХНЯ:

Кухня Болгарії виділяється особливим пікантним смаком, гострими приправами, великою кількістю овочів і пристрастю до відкритих вогнищ і глиняному посуді. Варто спробувати «кебаб» (м'ясо на рожні), «кебабче» (смажені м'ясні ковбаски), «гювеч» (тушковане м'ясо з картоплею і овочами), «каварму» (блюдо з м'яса з грибами, цибулею і картоплею), болгарський суп «таратор» і «баницу» - пиріжки з листкового тіста з бринзою. Болгари взагалі відрізняються пристрастю до бринзи - традиційний салат «Шопський» ще одне тому підтвердження.

МАГАЗИНИ:

Магазини відкриті з понеділка по п'ятницю. Субота - «короткий день», багато магазинів працюють без вихідних (на курортах часто до 22:00). Продовольчі магазини нерідко працюють цілодобово (про що свідчить вивіска «Non-stop»). З Болгарії можна привезти одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини Троянд, вироби ручної роботи зі шкіри, міді і срібла. Головний місцевий сувенір - ракія (болгарська горілка). Коштує від 2 до 7 BGL, вибір найширший. Ще один «істинно болгарський» алкогольний напій - мастика з присмаком трави Алтейка. Один з кращих сортів - мастика «Peristera» фортецею 42 °.

Сезонні розпродажі проводяться 2 рази на рік: кінець грудня (початок січня) - березень і липень-серпень. Звільнення від ПДВ при виїзді (tax-free). Для оформлення необхідний паспорт.

ЧАЙОВІ:

Чайові дають портьє, носіям, покоївкам. При оплаті рахунку в ресторані, кафе, барі, якщо ви залишилися задоволені, прийнято залишати чайові. Звичайний розмір чайових становить 5-10% від вартості послуги.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

1) Фракийский місто і гробниці в Сборяново поруч з селом Свещарі (IV-III ст. До н.е.); 2) Археологічний музей Варни - одне з найцікавіших зібрань свого роду в Болгарії. Особливо чудові фракійські кам'яні статуї, лише віддалено нагадують людські фігури і служили у минулому надгробними пам'ятниками на могилах вождів. Але прикраса експозиції музею - золоті предмети, знайдені в чоловічому захороненіі.3) Кафедральний собор «Св. Успіння Богородиці »(1880-1886 рр.) В центрі Варни, на площі Кирила і Мефодія. Цей тринефний хрестово-купольний храм був побудований в кінці XIX ст., А його фрески були написані вже після Другої світової війни. 4) Національний Військово-морський музей (1923 р) в м Варні; 5) Римські терми (лазні) - одна з визначних пам'яток Варни. Займають площу 7000 м2 між вулицями Граф Ігнатьєв, Сан-Стефано, Хан Крум і Цар Калоян. Громадські лазні виникли тут у II ст. при імператорі Адріані. З тих пір аж до IV ст. вони багато разів перебудовувалися. 6) Приморський парк (80 га), розташований на березі моря недалеко від центру м Варни. Тут є дельфінарій, де влаштовують уявлення дресированих дельфінів. Не менш захоплююче і відвідування акваріума і Музею природи, також знаходяться в парку; 7) Палац і парк «Евксіноград» (1882-1890 рр.) Князя Олександра Батенберга. Розташований в 8 км на північ від Варни, в даний час є урядовою резиденцією; 8) Г. Балчик - мальовниче містечко, що виник на місці грецької колонії (V ст. До н.е.). Гостям чекає знайомство з музейним комплексом, що складається з 4 музеїв, в числі яких Етнографічний і Історичні музеї. Але головна визначна пам'ятка - палац (колишня резиденція румунської королеви Марії) і ботанічний сад, що славиться своїм розарієм і другий за кількістю в Європі колекцією кактусів (250 видів); 9) Мис Каліакра. Тут знаходиться найдавніший пам'ятник історії - римські терми IV ст., Руїни фортеці (XIV ст.), А в одній з печер влаштований маленький музей, де представлені судини і кераміка часів Риму і Спарти, а також епохи середньовіччя. 10) Аладжа-монастир в 14 км від Варни. Перші монахи-відлюдники з'явилися в цих місцях в IV ст., В XIII-XIV ст. в монастирі жили монахи - послідовники исихазма; 11) Природний заповідник Лонгоз в 30 км на південь від Варни (842 га, більше 40 видів чагарників і деревних видів); 12) побитий-кам'ні (Кам'яний ліс) в 18 км від Варни - один з найнеймовірніших феноменів в Болгарії, що представляє собою природні кам'яні колони. Виявлені тут в XIX в., Вони досягають висоту 6 м і діаметр 2 м. Деякі з них - порожні. 13) Садиба «Кабіюк», де з 1864 р розводять і продають висококласних скакунів арабської, чистокровної англійської, східно-болгарської породи і шотландських поні. Тут знаходиться єдиний в Болгарії музей коні, а також одна з резиденцій князя Олександра Батенберга; 14) Заповідник «Сребирна» в 8 км від м Сілістра (180 різних видів птахів). На його території, в околицях м Алфатар, знаходиться церква «Св. Трійця »(1846 г.); 15) Г. Добрич, де інтерес для туристів представляє відреставрована стара міська частина та годинникова башта. У відреставрованому комплексі, який включає в себе 16 майстерень, відвідувачі можуть ознайомитися з технологіями гончарного, скорняжного, мідного, ювелірного, ткацького ремесел; 16) Мадарський вершник (пам'ятник світового культурного значення, що знаходиться під егідою ЮНЕСКО). У 16 км на схід від Шумена, на стрімкій скелі на висоті 25 м висічений рельєф вершника. Написи поруч із зображенням відносяться до часу правління болгарських ханів Тервел, Кормісош і Омуртаг; 17) Г. Плиска - перша болгарська столиця, є пам'ятником середньовічного європейського містобудування. Основні визначні пам'ятки: фортечні стіни, Палац хана Крума, Велика базиліка; 18) Г. Преслав, який був задуманий і побудований як типовий середньовічний місто. Основні визначні пам'ятки: північні і південні ворота, останки великого тронного залу палацу, Кругла (Золота) церква.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Фотографування: Заборонено фотографувати військові об'єкти, аеропорти і прикордонні застави. Ця заборона діє і в більшості церков та музеїв. Для фотографування в мечетях необхідно отримати дозвіл. Рекомендаціі - для пиття рекомендується використовувати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Розрахункова година в готелі - 12:00. Якщо Ви не здали номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і ін. Аптечка - перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужання, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити за собою притягнення до відповідальності. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорту і візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткове страхування з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

Головний сувенір з Болгарії - це, звичайно, рожеве масло. Болгарія - один зі світових лідерів по його виробництву. Рахат лукум - ці ласощі болгари запозичили з Туреччини, але місцевий рахат-лукум відрізняється від турецького - він менш солодкий, але зате більш ароматний. Найкращий болгарський рахат-лукум - з ароматом троянди. У Болгарії роблять свою фруктову горілку. Болгарська ракія вважається однією з кращих. Найвідоміша така горілка - сливовиця, але є і виноградна, абрикосова, яблучна, черешнева і навіть інжирна. Ще один типово болгарський міцний напій - це анісова мастика, є кілька сортів, кращим з яких вважається «Peristera». Також наші туристи часто привозять солодкий м'ятний лікер «Мента». У нас спільні свята і більшість святих, так що тут цілком можна купувати релігійні сувеніри - хрестики, ікони та іншу православну символіку. Барвисті і різноманітні маски болгарських кукерів, Болгарська розписна кераміка, вироби з ручною народною вишивкою: скатертини, покривала, постільна білизна, серветки, рушники та сорочки.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 166
Швидка допомога - 150
Пожежна охорона - 160
Дорожня поліція - 165
Дорожня допомога - 146
Довідкова служба - 144

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В БОЛГАРІЇ:

1618, Софія, ЖК "Овча Купел", вул. Боряна, 29, Республіка Болгарія
Тел.: +10 359 (2) 955 9478
Факс: +10 359 (2) 955 5247
E-mail: emb_bg@mfa.gov.ua, emailin@ukr.cit.bg
Web: www.ukramb.bol.bg