-->

USD = 27.45 грн.
EUR = 31.64 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Бельгія розташована на північному заході Європи і межує з Францією, Німеччиною, Люксембургом і Нідерландами. На північному заході омивається Північним морем. Велика частина країни рівнинна, але рясно розсічена височинами і невисокими горбистими грядами. Попри свої невеликі розміри, територія країни чітко поділена на три природно-ландшафтні зони: оточена дюнами і розсічена польдерами низинна, прибережна рівнина на північному заході, невисоке центральне плато (Високий Фенн) і Арденнська височина на південному сході країни. Переважають окультурені ландшафти. Найвища точка - г. Ботранж (694 м). Загальна площа країни - 30,5 тис. кв. км.

КЛІМАТ: 

Помірний морський, досить м'який. Середня річна температура становить близько 12 С, січня - від + 3 С на узбережжі до - 1 С в Арденнах, липня - 14-18 С. При цьому часто бувають періоди, коли погода "вибивається" з рамок сезонного ритму - влітку часто приходять прохолодні вологі вітри з Атлантики, приносячи затяжні дощі і відносно холодну погоду, а взимку ці ж морські циклони приносять теплу і вологу погоду. Опади випадають, в основному, в осінньо-зимовий період у вигляді дощу (від 700-900 мм на рівнинних районах до 1200-1500 мм в горах). Відносна вологість повітря досить висока цілий рік.

ЧАС:

Відстає від українського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ:

Брюссель. 

МОВА:

У країні три офіційні мови - фламандська (близька до голландської, має кілька діалектів), німецька і французька (відрізняється характерною місцевою вимовою і великою кількістю діалектних слів). У багатьох великих містах і в курортних районах на узбережжі практично вільно говорять англійською.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ТА ВИЇЗДУ:

Бельгія є учасницею Шенгенської угоди. Громадянам України для відвідування країни не потрібна віза. Ввезення і вивіз валюти не обмежений. При в'їзді з території країн, що не входять в ЄС, суми понад 10 тисяч євро підлягають обов'язковій декларації. Особам у віці понад 17 років, що прибувають з країн, що не входять в митну зону ЄС, дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 г тютюну; до 1 л міцних спиртних напоїв (вміст алкоголю більше ніж 22%), або до 2 л кріплених вин (вміст алкоголю менш як 22%), або ігристого вина - до 2 л, або столового вина - до 2 л; не більше 500 г кави або 200 г кавового екстракту; до 100 г чаю або 40 г чайного екстракту; до 50 мл парфумів і 250 мл туалетної води. Золоті вироби і коштовності загальною вагою до 500 г (для особистого використання) ввозяться безкоштовно, понад цієї норми всі ювелірні прикраси підлягають обов'язковій декларації. При в'їзді з території держав - членів ЄС особам у віці понад 17 років дозволено безмитне ввезення до 10 л міцних спиртних напоїв (вміст алкоголю понад 22%) або до 20 л кріпленого вина, або до 90 л столового вина, або до 110 л пива; до 800 сигарет або 400 сигарил, або 200 сигар і до 1 кг тютюну.  Заборонено ввезення наркотиків і нарковмісних препаратів без відповідного дозволу, медпрепаратів, вогнепальної зброї і боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, порнографії, деяких харчових продуктів, м'яса і м'ясних продуктів (в тому числі м'яса свійської птиці та виробів з нього), молочних продуктів (винятком є дитяче харчування і спеціальні медпрепарати на основі молока), рослин, квітів, тварин і птахів, а також галантерейної і сувенірної продукції, виготовленої зі зникаючих видів рослин і тварин. Рослини, тварини і продукти рослинного походження повинні бути пред'явлені чиновникам карантинної служби. Домашні тварини повинні мати довідку про щеплення, а також медичну довідку, видану не раніше ніж за 10 днів до від'їзду. Заборонено вивезення предметів і речей, що представляють історичну або художню цінність.

ГРОШІ:

Офіційна валюта - євро. 1 євро = 100 центам. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Найбільш вигідний курс обміну у відділеннях великих банків і на пошті (обмін здійснюється за офіційним курсом і стягуються найнижчі комісійні). Широке поширення мають платежі за банківськими та кредитними картками. Отримати готівку за картками можна в банкоматах ("Geldautomat"), які в більшості випадків розташовані в окремих кабінах, куди заходять по одному.

ТРАНСПОРТ:

Країна має сучасну і добре розвинену транспортну мережу. Зважаючи на невеликі розміри країни внутрішні авіалінії досить короткі, але число рейсів, що пов'язують як бельгійські, так й інші європейські міста і країни, досить велике. Чинний в Бельгії податок на прибуття в країну оплачується відразу ж при покупці авіаквитків. Брюссельський національний аеропорт в Завентеме (8 км. від центру міста) пов'язаний з центром міста потягом, який ходить 3 рази на годину (час в дорозі близько 15 хв), а також маршрутними таксі (інтервал - 20 хв) і автобусами.

КУХНЯ:

Тут особливо цінуються делікатеси старовини, приготовані зі знанням справи. Арденнська шинка, міцні і густі овочеві супи, найсвіжіші морські гребінці і краби - ось головні закуски. На перше часто і охоче подають страви з риби і морепродуктів, а по сезону - і устриці в делікатесному овочевому відварі. Неодмінно скуштуйте зайчатину зі сливами або в гірчичному соусі, "фламандські карбонади" (обсмажена буженина або вирізка особливого приготування). Головний делікатес в березні - молоді пагони хмелю, які знавці вважають навіть за краще знаменитій спаржі з Мехелен. Але національна бельгійська страва - це, звичайно, фріти (frietes). Мало не на кожному розі шипить і фиркає "фритюр", де разом з золотистими скибочками картоплі вам подадуть і шашлик, і крокети, і м'ясні кульки. А в ресторанах середнього класу вам, обов'язково запропонують вугрів в зеленому соусі, до них подадуть помідори у фритюрі. Але перш ніж складати остаточну думку про бельгійську кухню, цим фритюрним ласощам треба дати трохи підсохнути і стекти з них жиру. Бельгійці люблять пиво. Більш того, вони люблять і вміють робити гарне пиво, тому і п'ють тільки своє. У цій маленькій країні чи то 500, чи то 600 різних марок пива. Деяким з них по 400-500 років.

МАГАЗИНИ:

Працюють в основному з 10.00 до 18.00, неділя - вихідний. Промтоварні магазини відкриті в будні з 9.00 до 18.00, а суботами - до 17.00. Продуктові магазини працюють щодня за аналогічним графіком, вихідний зазвичай призначається на якийсь певний день тижня, маленькі приватні магазини зазвичай відкриті допізна. Універсами відкриті з 9.30 до 18.00 (до 20.00 - п'ятницями) і закриті у неділю та у святкові дні (іноді також і в понеділок вранці). Працює багато "нічних" продовольчих магазинів, особливо в великих містах. 

ЧАЙОВІ:

Чайові офіційно включені в усі рахунки, але в кафе і ресторанах можна додатково залишати за обслуговування 5-10% від суми рахунку.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

У чарівному бельгійському містечку Брюгге, на головній площі містечка розташовані Гроте-маркт - Суконні ряди (1248-1364 рр.) з міською вежею (1283-1482 рр.), на площі Бург - ратуша (1376-1421 рр.) і капела Святої крові (близько 1480 року). Серед церков - собор Сінт-Сальваторе (12-18 ст.), Онзе-ліве-Врауе-керк (1210-1549; з "Мадонною" Мікеланджело і бронзовими гробницями Марії Бургундської і Карла Сміливого, 16 ст). У Суконних рядах, будинку Грутхусе (1420-70 рр.), притулку Поттер (1276 року) - музеї нідерландського мистецтва, в залі капітулу (1685 рік), госпіталю Сінт-Янс - музей Х. Мемлінга. У Муніципальній художній галереї - цінне зібрання нідерландського живопису. 
В Антверпені рекомендуємо вам побачити чудовий собор Нотр-Дам (XIV-XV ст.), висота шпиля якого 121,9 м, ратуша (XVI ст.) і палац правосуддя. 
У Льєжі розташована церква Сен-Бартелемі, в якій знаходиться бронзова купіль, відлита в XII столітті. 
У знаменитій столиці - Брюсселі розташований королівський палац (XV ст.), Кафедральний собор Св. Михайла (XIII-XVI ст.) в стилі барбантської готики, знаменитий своїми вітражами. Поруч з міською ратушею з 90 метровою дозорною вежею, розташований символ Брюсселя - знаменита скульптура "Пісаючий хлопчик "(Manneken-Pis). На Адміністративній площі розташований Палац Націй (XVIII ст.), перед ним красивий парк, з іншого боку якого знаходиться сучасний Королівський палац. Окремої згадки в Брюсселі заслуговують готична архітектура центральної площі міста (Grote Markt) і середньовічний квартал Гранд Саблон (Place du Grand Sablon) - колишній ринок, а нині центр торгівлі антикваріатом.

СУВЕНІРИ:

Шоколадні набори "Морські мушлі від« Guylian »" стали одним з найулюбленіших сувенірів з Бельгії. Сувеніри, в основному, представлені в крамничках навколо Гранд-плас - це Пісаючий хлопчик у всіляких варіаціях, пивні кухлі різних форм і розмірів, окремо, або в наборі з пивом, тарілки, мережива.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Туристичний центр Фландрії і Валлонії - 504-03-90
Інформаційна служба Брюсселя - 515-20-00
Туристичний центр Антверпена - 232-01-03
Туристичний центр Гента - 224-36-41
Туристичний центр Брюгге - 44-86-86

ПОСОЛЬСТВО КОРОЛІВСТВА БЕЛЬГІЯ В УКРАЇНІ:

Канцелярія: м. Київ, вул. Леонтовича, 4
Тел.: (044) 238-2600
Факс: (044) 238-2601, 238-2602
E-mail: ambkiev@gu.org
Час работи: 8.30-17.00 (понеділок-п'ятниця)
Консульский відділ: 9.00-12.00 (понеділок-п'ятниця)
 

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В БЕЛЬГІЇ:

Avenue Albert Lancaster, 30-32, 1180, Bruxelles, Belgique
Тел.: (10-322) 379-21-00, 379-21-11
Факс: (10-322) 379-21-79
E-mail: emb_be@mfa.gov.ua, embukr@planetinternet.be
Web: www.ukraine.be