USD = 37.30 грн.
EUR = 40.05 грн.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Держава в Центральній Європі, що виникла після розпаду Австро-Угорської монархії наприкінці Першої світової війни. Межує на півночі з ФРН і Чехією, на заході - з Швейцарією і Ліхтенштейном, на півдні - з Італією і Словенією, на сході - зі Словаччиною та Угорщиною. Країна ділиться на дев'ять федеральних земель: Бургенланд, Каринтія, Нижня Австрія, Верхня Австрія, Зальцбург, Штирія, Тіроль, Форарльберг і місто Відень (на правах землі).

КЛІМАТ:

Помірний, перехідний до континентального, сильно залежить від висоти. Зима м'яка з частими снігопадами, найхолодніший зимовий місяць - січень, температура в долинах опускається до -2 C, в гірських районах - до -14 С. Літо тепле і сонячне, спекотні місяці - липень і серпень, температура близько +20 С.

ЧАС:

Відстає від українського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: 

Відень.

МОВА: 

Державна мова - німецька з численними діалектами. Мова австрійця відрізняється від мови німця, як словниковим запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Місцеві діалекти особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці не дуже розуміють. Інші мови: сербохорватська, угорська, словенська.

НАСЕЛЕННЯ:

8,26 млн. людей, 88,6% - німецькомовні австрійці.

РЕЛІГІЯ:

Католики - 73,6%, протестанти - 4,7%, іслам - 4,2%, православ'я - 2,2%, іудаїзм - 0,1%. 12% населення не відносять себе до жодної з конфесій.

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ТА ВИЇЗДУ:

Громадяни країн, що не входять в ЄС, можуть ввести з собою предмети особистого користування, необхідні під час подорожі, безмитно. Під предметами особистого користування розуміються предмети і речі, якими користується іноземець, споживає їх або використовує їх для своєї професійної діяльності. Разом з тим призначення цих предметів і речей має відповідати характеру і цілям поїздки по країні. Кількість предметів, що ввозяться і речей зазвичай не обмежується. Дозволена кількість визначається тривалістю і характером (ланцюгами) подорожі. Громадяни іноземних держав можуть ввести з собою для свого особистого споживання або як подарунки, але не з метою комерції: 200 шт. сигарет або 50 сигар, манільських або тонких сигар або 250 гр. тютюну (або будь-яке їх поєднання, загальна вага якого не повинна перевищувати 250 гр.); 2 л вина або фруктової наливки, або настойки з вмістом в них етилового спирту не більше 22% або будь-яке їх поєднання, але не більше 2 л, а також 1 літр спиртного, зміст етилового спирту в якому не перевищує 22%, або 3 л пива і додатково 1 л інших спиртних напоїв. Інші товари, крім вищеназваних, можуть ввозитися на загальну суму 175 євро на людину. Якщо ж ці товари ввозяться не літаком, а через спільний кордон з Угорщиною, Словенією, Словаччиною та Чеською Республікою, то максимальна сума знижується до 100 євро. Більш детальну інформацію по митних правил можна отримати в Митному управлінні м. Відня по тел .: (1) 795 90-0.

ВАЛЮТА:

Євро (Euro), рівний 100 центам. В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів, можливий в банках і спеціалізованих обмінних пунктах, а також в більшості бюро подорожей і готелів (з невеликою надбавкою за проведення операції обміну) і на Головпоштамті - у великих містах вони працюють щодня і цілодобово. Віденські банки відкриті по буднях з 8:00 до 15:00 за винятком четверга, коли вони закриваються о 17:30.  Також закриваються на обідню перерву - найчастіше з 12:30 до 13:30. У великих готелях і майже у всіх магазинах приймаються майже всі основні кредитні картки - VISA, American Express, Master Card. Магазини в Австрії працюють з понеділка по п'ятницю з 6:00 до 19:30, а в суботу до 17:00. Обід - 1-2 години. Цілодобово продуктові товари, сигарети і алкоголь можна придбати в магазинах при автозаправках або в автоматах.

ТРАНСПОРТ:

В Австрії є три типи доріг: автобан, дороги федерального значення і дороги місцевого значення. Всі вони завжди в гарному стані і оснащені прекрасною системою дорожніх знаків. Максимально допустима швидкість на автобані - 130 км / год, на дорогах федерального значення - 100 км / год, на дорогах місцевого значення - 90 км / год, в місті - 50 км / год. Парковка від 3 хв. до 3 годин. Автобуси, трамваї, метро ( "U-Bahn") і швидкісна залізниця ( "S-Bahn") працюють з 5:00 до 23:00, деякі трамвайні лінії - до 00:30. Квиток для проїзду можна купити в спеціальних бюро, в тютюнових кіосках, в автоматах в метро або у водія (трохи дорожче, ніж в касах і газетних кіосках), його вартість залежить від зони. Квиток діє протягом 1 години (при поїздці в один кінець дозволена пересадка). Є кілька видів квитків - на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць. Разові квитки компостуються. Вигідніше купувати єдиний проїзний "Vienna Card", що діє на всі види міського транспорту протягом 72 годин і дає право на знижки при відвідуванні ряду музеїв (15 євро). При першій поїздці необхідно вписати в нього своє ім'я і прокомпостувати карту - без цього вона недійсна. Для власників туристичних пластикових карт діє гнучка система знижок. У нічних автобусах (з 00:30 до 04:00) проїзд коштує близько 2 US $, проїзні не діють. Штраф за безквитковий проїзд - 40 US $ плюс вартість проїзду. Автостоп досить легкий, але на швидкісних автострадах голосувати заборонено. Краще це робити перед в'їздом на трасу, і обов'язково з табличкою. Таксі можна замовити по телефону (біля вокзалів і великих готелів вони чергують цілодобово), "ловити" на вулиці часто безглуздо.

ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ:

Взяти автомобіль в оренду можна у всіх аеропортах, на великих вокзалах і в містах у прокатних фірм (Авіс, Хертц, Арак-Інтер-Ауто, Єврокар / Інтеррент та інші). Крім цього, міжнародні фірми, які здають в оренду автомашини, мають у всіх країнах бюро попереднього бронювання, в яких туристи можуть за спеціальним тарифом зарезервувати автомашину, будучи ще в своїй країні. Умовами оренди автомашини є наявність автомобільних прав і кредитної картки (обов'язково!). Вартість оренди коливається від 20 $ - до 242 $ в день, в залежності від марки і компанії прокату. Рух правостороній. За проїзд по автострадах і швидкісним шосе стягується податок (навіть у містах), що підтверджують його сплату квитанції дійсні протягом тижня, місяця або року. У зимовий час деякі дороги і перевали в Тіролі закриті через лавинну небезпеку. У деяких регіонах обов'язкові ланцюги проти ковзання. Стоянки платні з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 19:00, в суботу оплачуються стоянки в центрі міста (також з з 9:00 до 13:00). Максимальний час паркування в центрі міста - 90 хв., В підземних гаражах - не обмежена.

ЗВ'ЯЗОК:

Код країни 43. При наборі номера в Австрії перед кодом міста слід набрати 0, при виході на міжнародний зв'язок - 00. Телефонні автомати (дзвонити можна як монетами, так і за картками "Telefonkarte") встановлені в поштових відділеннях і на вулицях (розмова з поштового відділення дешевша). Оператори стільникового зв'язку: T-Mobile, Telering. Поштові відділення відкриті з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 12:00 і з 14:00 до 18:00. Головні поштамти працюють цілодобово, без вихідних. На пошті можна обміняти валюту, купити телефонну картку, отримати або відправити грошовий переказ . Кожен з австрійське місто має свій код, перед яким потрібно набрати "0", якщо дзвонити з самої Австрії. Код країни 43, при наборі номера всередині Австрії перед кодом міста слід набрати 0, при виході на міжнародний зв'язок - 00. Телефонні картки "Telefonkarte" (упаковані в пластик) продаються в тютюнових кіосках або на пошті. Дзвінки в будні дні з 18:00 до 8:00 дешевші на 33%, значні знижки також діють у вихідні і в святкові дні цілодобово.

ГОТЕЛІ:

Напруга в електромережі - 220 вольт, 50 герц. В Австрії використовуються дві штепсельні вилки.

КУХНЯ:

Вважається однією з кращих в Європі. Підвладні Австрійській імперії землі внесли в кухню різноманітність. З Альп прийшли галушки, кнедлики і шпик; з придунайських долин - гуляш, перець і помідори; з Балкан - солодощі та кава. Серед різноманіття страв виділяється штрудель з яблуками. Національна страва - різні види сосисок з різноманітними гарнірами і соусами. У меню кожного ресторану - традиційний "віденський шніцель". Величезний вибір кондитерських виробів: знаменитий шоколадний торт "Захер", "гугельхупф" (віденський пиріг), "апфельштрудель" (рулет з яблук, сухарів і родзинок). Напої - пиво і молоде вино різних сортів (ресторанчики молодого вина "хойріген"). Більше 30 способів приготування кави.

МАГАЗИНИ:

Магазини в Австрії працюють з понеділка по п'ятницю з 6:00 до 19:30, а в суботу до 17:00. Обід - 1-2 години. Цілодобово продуктові товари, сигарети і алкоголь можна придбати в магазинах при автозаправках або в автоматах. Кожну першу суботу місяця магазини працюють до 17:00. Якщо на магазині є вивіска "Ausverkauf", можна розраховувати на більш низькі ціни. У продуктових магазинах "Hofer", "Spar", "Billa" ціни нижчі, ніж в інших. Іноземні туристи, які постійно проживають поза Європейського співтовариства, при покупці товарів на суму понад 1000 шилінгів можуть отримати повернення ПДВ, якщо ці товари вивозяться і виконуються необхідні митні формальності по вивозу. Щоб отримати повернення в розмірі приблизно 13% від ціни, слід: в магазинах, мають знак "Tax Free for tourist Austria Tax Free-Shopping" або ж срібно-чорно-блакитний знак "Europa-Tax-Free Plakette", при покупці необхідно взяти чек "Tax-free-Scheck" разом з конвертом. Цей чек повністю заповнює продавець. Перед від'їздом чек, рахунок-оригінал і товар повинні бути пред'явлені митниці. Митник ставить штемпель на чек. Без відмітки митниці гроші не повернуть. Гроші можуть бути повернуті прямо на місцях виплати в аеропортах, на вокзалах і прикордонних пунктах, зазначених на конверті "Tax-free-Kuvent". На більшість предметів мистецтва, колекціонування, книги і продукти харчування повернення за вирахуванням комісійних складає 6-8% від покупної суми. Рахунок-оригінал і товар повинні бути пред'явлені митниці. Митник ставить штемпель на чек. Без відмітки митниці гроші не повернуть. Гроші можуть бути повернуті прямо на місцях виплати в аеропортах, на вокзалах і прикордонних пунктах, зазначених на конверті "Tax-free-Kuvent". На більшість предметів мистецтва, колекціонування, книги і продукти харчування, повернення за вирахуванням комісійних складає 6-8% від покупної суми.

Сезонні розпродажі проводяться 2 рази на рік: кінець грудня (початок січня) – березень, липень і серпень. Звільнення від ПДВ при виїзді (tax-free). Для оформлення необхідний паспорт.

ЧАЙОВІ:

Чайові складають 5% від вартості замовлення, у великих ресторанах прийнято залишати 10% від суми рахунку. Офіціант обов'язково поверне здачу по рахунку, і вже після цього, в тій же серветці, треба залишити чайові. У барі і кафе можна залишити дрібні монети. У вуличних кафе чайових не дають. Таксистові прийнято залишати 10% понад лічильника, можна просто залишити дрібні гроші зі здачі.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:

Головні пам'ятки Відня зібрані в районі Innere Stadt: це готичні вежі, імператорський палац, музеї, історичні вулиці і площі. Місця, які не можна залишити без уваги: ​​Імператорська каплиця, оглядова вежа Донаутурм - найвища точка міста, Музей медичної історії, в якому представлена ​​колекція воскових моделей людських органів, інструментів для операцій та ін. Площа Юденплатц - старий єврейський квартал, знаменитий середньовічної синагогою, музеями і меморіалом австрійським євреям, загиблим під час Голокосту. Палац Шенбрунн - одна з найпопулярніших визначних пам'яток Відня, художньо-історичний музей з роботами Рембрандта, Рубенса, Рафаеля і Караваджо, а також великими зборами єгипетських, грецьких і римських старожитностей, скульптури часів австрійського бароко, ренесансу і середньовічного періоду. 65-метрове колесо огляду з ефектним видом на місто, музей Зігмунда Фрейда в квартирі, де Фрейд жив і працював з 1891 до 1938 року.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ:

Якщо Ви загубили документи (закордонний паспорт, водійські права та ін.), звертайтеся до найближчої поліцейської дільниці. Підтвердження поліції про зниклі речі Вам потрібно для того, щоб виписати дублікати документів (в посольстві та консульстві), а також для того, щоб отримати страхову компенсацію. Якщо у Вас пропала кредитна картка, негайно повідомте про зникнення в свій банк. Ви можете також звернутися у Віденське бюро знахідок. 18, Bastiengasse 36 Тел .: +43 (1) 4000 - 8091 (німецька, англійська) пн. - пт. з 08.00 - 15.30, сб. до 17.30 (гаряча лінія: 0 900 600 200 - Евро1,36 / хв., по - німецьки, по - англійськи цілодобово). Про речі, забутих в метро, ​​трамваї, автобусі, звертайтесь в бюро знахідок міського транспорту. (Wiener Linien) Тел .: +43 (1) 7909 - 43500 (пн. - пт. з 06.00 - 22.00) Якщо були втрачені предмети на залізниці або на віденських вокзалах, звертайтесь в бюро знахідок Південного вокзалу (Lost- & Found Sudbahnhof-Sammelstelle), 10, Wiedner Gurtel, Sudbahnhof. Тел .: +43 (1) 93000 - 22222 (пн. - вс.07.30 - 12.30). Рекомендаціі - для пиття рекомендується використовувати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Розрахункова година в готелі - 12:00. Якщо Ви не здали номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер та ін. Перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.

Австрійці - гостинний народ, незважаючи на видиму зарозумілість. Пояснення полягає в тому, що населення Австрії, і особливо великих міст, складають вихідці з буржуазних родин. Однак Австрійці легко йдуть на контакт і завжди готові допомогти в труднощах. Відмінні риси - ввічливість і пунктуальність.

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцеві закони, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігати цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорта і візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

СУВЕНІРИ:

 Знамениті віденські тістечка і торти доставити додому в цілості, мабуть, буде важкувато. Зате можна привезти смачні віденські цукерки або зацукровані праліне з пелюсток квітів. Це вишукані ласощі можна купити в певні дні прямо на фабриці (вул. Шмальцхофгассе) або ж в кафе «Деммель», в магазині «Деммель» на Кольмаркт.

У віденських кондитерських Ви знайдете багато інших солодощів. Для тих, кого чекають з подорожі діти, кращого гостинця просто не знайти! Наприклад, вафлі «Маннершніттен» з горіховою начинкою. Вони настільки улюблені у Відні, що в спеціальному фірмовому магазині продаються різноманітні речі в стилі цієї торгової марки (до речі, тут же є і безліч сувенірів). Всі ці частування стануть відмінним подарунком з Відня.

Як варіант розглядається і хороше австрійське вино, наприклад, рислінг, або пляшка австрійського шнапсу, чай і кава по-віденськи. Останній буде воістину розкішним гостинцем - можете спробувати самі в будь-яких  віденських кав'ярень; до речі,  готують тут каву так, що хочеться насолоджуватися його смаком нескінченно.

Знавці стверджують, що хороший і австрійський ром, особливо в поєднанні з гарячим чаєм зимовим вечором. При тутешніх музеях зазвичай працюють магазини, де також можна придбати непогані сувеніри з Відня (найчастіше ручної роботи) - різноманітні фігурки, статуетки, прикраси, посуд, іграшки.

У багатьох магазинах можна зустріти дуже красивий порцеляновий посуд, а особливо чарівні вироби фабрики «Аугартен». Оскільки один із символів Відня - білий кінь породи ліпіцанер, то традиційний сувенір - мила маленька конячка, купити яку можна в багатьох місцях.

Ще один гарний подарунок - репродукції Клімта, вони зустрічаються в продажу як самі по собі, так і на постерах, тарілочках, магнітах та інших предметах.

Подорожуючим корисно знати, між іншим, що у Відні існує культ імператриці Єлизавети - дружини імператора Франца Йосифа, і її зображення красується на багатьох виробах. Так що, дрібничка з таким портретом вважається чисто віденським сувеніром. У тому випадку, якщо Ви не обмежені в коштах і збираєтеся привезти дорогі подарунки і сувеніри з Відня, пройдіться по ювелірних магазинах і салонах - у Відні їх досить багато.

Для любителів гарного тютюну, поза всякими сумнівами, будуть цікаві фірмові трубки Пітера Матцхольда - знаменитого австрійського трубкового майстра. Такою трубкою з авторським клеймом буде пишатися будь-який курець, та й просто поціновувач прекрасного!

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 133
Швидка допомога - 144
Пожежна охорона - 122
Аварійна служба - 120
Довідкова служба по всій Австрії - 1611
Внутрішня інформаційна служба країни - 08
Аптечна довідкова - 15-5
Центральна залізнична довідка Відня - (222) 17-1
Термінова аварійна автотехслужба (ОАМТС ) - 120
Термінова аварійна автотехслужба (ARBO) - 123
Довідкове бюро: тел. (0512) 22 22-77

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В АВСТРІЇ:

Адреса: Naafgasse 23, Wien A-1180, Osterreih
Тел.: 8 10 (431) 479 7172
Факс: 8 10 (431) 479 7147
E-mail: emb_at@mfa.gov.ua, ukremb@netway.at
Web: www.ukremb.at